Nie ma sobie równych w Polsce! Z Mistrzostw Europy przywiózł kolejne złote medale

08:54, 01.04.2024 mis Aktualizacja: 09:07, 01.04.2024
Skomentuj Foto: arch. prywatne Czesław Roszczak Foto: arch. prywatne Czesław Roszczak

Czesław Roszczak - zawodnik UKS "Olimpijczyk" z Pogorzeli, mimo wieku nie zwalnia tempa. Podczas Halowych Mistrzostw Europy Masters zdobył aż dwa złote medale, a co za tym idzie kolejne tytuły mistrzowskie. Tym samym powiększył swój dorobek medalowy do 63 krążków zdobytych na Mistrzostwach Świata i Europy i nadal prowadzi wśród mastersów w Polsce!

Halowe Mistrzostwa Europy Masters zorganizowano w Toruniu. Wystartowało w nich około 3500 zawodników, w tym silna ekipa z Polski, bo ponad 700 osób. Wśród polskiej kadry znalazł się mieszkaniec Łagiewnik (powiatu krotoszyński), zawodnik UKS "Olimpijczyk” Pogorzela Czesław Roszczak (82l.), który wystartował w pięciu konkurencjach rzutowych.

W pierwszym dniu startów, Czesław Roszczak wziął udział w rzucie oszczepem i zajął czwarte miejsce z wynikiem 25,53 m niewiele przegrywając walkę o brązowy medal. W rzucie ciężarkiem zawodnik pogorzelskiego klubu zdobył brązowy medal, w rzucie młotem osiągnął drugi wynik i srebrny medal.

Za to w pchnięciu kulą nie miał sobie równych. Zakończył rywalizację z wynikiem 11,78 m i zwyciężył. Do tego okazało się, że jest to najlepszy wynik na świecie. Również w rzucie dyskiem Czesław Roszczak zdyskwalifikował rywali i zdobył złoty krążek.

Czesław Roszczak zdobywając cztery medale okazał się najlepszym zawodnikiem wśród zawodników profesjonalnie startujących z Polski, ponadto powiększył dorobek medalowy do 63 krążków zdobytych na Mistrzostwach Świata i Europy i nadal prowadzi wśród mastersów w Polsce.

Obecnie zawodnik UKS "Olimpijczyk" Pogorzela przygotowuje się do startu w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w Rzutach, które odbędą się w Łagiewnikach w dniu 1 czerwca 2024 i Mistrzostwach Polski we Włocławku, a docelowo zamierza wystartować w  sierpniu  w Mistrzostwach Świata Masters w Gothenburgu w Szwecji.