Zamknij

Wybielanie cery. Na czym polega?

08:34, 31.03.2020 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:38, 31.03.2020
Skomentuj

Organizm człowieka wytwarza melatoninę w komórkach nazywanych melanocytami. Substancja związana jest z pigmentacją naszej skóry. Im więcej melatoniny, tym skóra jest mocniej napigmentowana, czyli ma ciemniejszy odcień. Zwiększona produkcja melatoniny związana jest z obecnością wolnych rodników.

W związku z rozprzestrzenianiem się substancji na naszej skórze powstają ciemniejsze przebarwienia lub zaczerwieniania. Niestety efekt często jest mało estetyczny i może powodować kompleksy. Zazwyczaj najbardziej widoczne są zmiany na twarzy, jednak przebarwienia występują na całym ciele. Zaburzenia jednolitego kolorytu mogą powodować wrażenie, że nasza cera jest niedoskonała, często jest to także odbierane jako objaw problemów zdrowotnych.

Kuracja kosmetykami

Obecnie można poradzić sobie z tym problemem, stosując kurację specjalistycznymi kosmetykami. Ich właściwości wpływają na zmniejszenie produkcji melatoniny, a tym samym pomagają wyrównać koloryt cery oraz zmniejszyć dotychczasowe przebarwienia na skórze. Przy regularnym stosowaniu kosmetyku skóra staje się jaśniejsza. Dodatkowo zapobiegają powstawaniu nowych zmian na skórze. Występowanie przebarwień może zwiększać się lub pojawiać dopiero wraz z wiekiem.

Duże znaczenie ma indywidualna predyspozycja skóry, jednak jednym z głównych czynników sprzyjających powstawaniom przebarwień jest nadmierna ekspozycja na słońce oraz nieodpowiednia pielęgnacja.  Używając kosmetyków wybielających, tym bardziej powinniśmy tego unikać. Z tego względu kosmetyki o działaniu wybielającym najczęściej zapewniają także ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Powstawanie przebarwień na skórze często wiąże się ze zmianami hormonalnymi w organizmie, szczególnie w trakcie ciąży lub miesiączki.

Chcąc wybielić cerę, należy  wybierać produkty, które zawierają w sobie składniki naturalnie obniżające produkcję melatoniny. Należą do nich przede wszystkim witamina C i E czy D-panthenon, będące naturalnymi substancjami aktywnymi, będącymi przeciwutleniaczami. Wspierane wyciągami z naturalnych produktów, np. oleju  oliwkowego, aloesu czy korzenia lukrecji, pomagają osiągnąć pożądany efekt.  W zależności od potrzeb dostępne są także kremy do stosowania punktowego.

Warto wybierać kosmetyki sprawdzonych marek, ponieważ część producentów dodaje do kremów silne substancje, które mogą nam zaszkodzić i podrażnić naszą skórę, szczególnie te pochodzące spoza Unii Europejskiej. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór kosmetyków dostępnych w aptekach, dających nam gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności.

Zalety terapii kosmetykami

Regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków wpływa na widoczne zmniejszenie przebarwień, a tym samym na poprawę kondycji skóry. Co ważne, stosowanie kosmetyków o działaniu wybielającym nie wyklucza używania innego rodzaju produktów pielęgnacyjnych. Należy pamiętać o wspieranie terapii wybielającej odpowiednią dietą oraz aktywnym trybem życia. Spożywanie produktów bogatych w przeciwutleniacze ograniczy powstawanie stanów zapalnych, które w znacznym stopniu przyczyniają się do zwiększenia produkcji melatoniny.

Produkty do wybielania cery znajdziesz na https://ziaja.com/products/treatment/wybielajaca

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%