Kacper Majewski i Zuzanna Olejniczak z KKS Gostyń dobrze zaprezentowali się na Torowych Mistrzostwach Świata we Frankfurcie nad Odrą

14:55, 20.08.2019 MiS Aktualizacja: 11:14, 22.08.2019
Skomentuj Foto: KKS Gostyń Foto: KKS Gostyń

Kacper Majewski i Zuzanna Olejniczak z Kolarskiego Klubu Sportowego dobrze zaprezentowali się na Torowych Mistrzostwach Świata we Frankfurcie nad Odrą. Wychowankowie klubu KKS Gostyń byli na tych zawodach reprezentantami kadry Polski.  Kacper został ósmym kolarzem świata, a Zuzia jedenastą zawodniczką globu. Udany weekend maja za sobą również ich następcy startujący na Mistrzostwach Młodzików we Wrocławiu.

Trener Waldemar Minta nie kryje zadowolenia z występu Kacpra Majewskiego na Mistrzostwach Świata we Frankfurcie. - To były bardzo trudne i wyczerpujące fizycznie oraz psychicznie zawody - zaczął trener Waldemar Minta z KKS Gostyń. - Kacper pojechał na dystansie 3 km i zrobił bardzo duży progres, bo pojechał 5 sekund szybciej niż na torze w Belgii. Zdobył optymalne 8. miejsce i jest z siebie zadowolony, ale jednocześnie przyznaje, że światowa czołówka jeździ szybciej - mówił trener Minta. Kacper przyjechał na metę z czasem 3 minuty 17 sekund, zaledwie 6 sekund wolniej od zwycięzcy.  W wyścigu drużynowym, w którym Kacper Majewski pojechał również z drużyną, która ostatecznie w wyścigu na 4 km zajęła 9. miejsce.

Dobrze zaprezentowała się też Zuza Olejniczak, która w wyścigu na 3 kilometry na dochodzenie zajęła 12 miejsce. Zajęła niższą pozycję niż na ME, choć poprawiła swój czas o sekundę. W scratchu, gdzie zawodniczki jadą na 40 okrążeń i liczy się finisz, Olejniczak zajęła 11 pozycję.

Do udanych miniony weekend mogą zaliczyć następcy Zuzy i Kacpra, którzy startowali na Mistrzostwach Młodzików we Wrocławiu. - Zaczęliśmy fatalnie od sprintów, ale rozkręciliśmy się - mówi trener Waldemar Minta. Świetny wyścig pojechała drużyna w składzie: Patryk Struczak, Mikołaj Skorupiński, Jakub Biernacki i Tomek Listwoń. - Chłopacy ścigali się na najkrótszym torze w kraju – zaledwie 200 metrowym, do tego betonowym. Nie wszyscy zawodnicy mają odwagę, by po nim jeździć. Oni pojechali rewelacyjnie i zajęli trzecie miejsce - mówił Waldemar Minta. Brązowy medal w wyścigu punktowanym zajęła również Nikola Szajbel. Świetnie radziła sobie na torze również Olga Domachowska, niestety nie stanęła na podium.

A już w najbliższy weekend zawodnicy KKS Gostyń będą mierzyć się z górskimi trasami na Mistrzostwach Polski w Podgórzynie koło Karpacza.