Zamknij

Zalety rowerka treningowego

08:43, 14.02.2019 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:46, 14.02.2019
Skomentuj

Rowerek treningowy to świetna alternatywa dla roweru tradycyjnego. Na rowerku stacjonarnym ćwiczyć można przez cały rok niezależnie od pogody. Rower treningowy jest bardzo wygodny w użyciu, co jest szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku osób starszych mających problemy z kręgosłupem, ze stawami osób, które nie mogą dźwigać ani jeździć po nierównym terenie.

Rowerek treningowy stoi w miejscu, w dowolnej chwili można rozpocząć i przerwać ćwiczenia oraz wybrać dowolny poziom aktywności. Poza tym jeżdżąc na zwykłym rowerze rzadko można trafić na trasę nie zaludnioną. Na trasie często napotykamy różne zakręty, podjazdy, trzeba wymijać innych rowerzystów, pieszych, dostosować się do znaków drogowych, przez co często trzeba zmieniać tempo, a nawet się zatrzymywać. Ćwicząc na rowerku stacjonarnym nie mamy takich problemów, nie musimy się martwić o utrzymanie równowagi, obserwowanie otoczenia, omijanie przeszkód i koncentrujemy się wyłącznie na treningu.

Na rowerze treningowym samemu można ustalić prędkość jazdy oraz dystans. Większość  rowerków treningowych wyposażona jest w komputerki pozwalające kontrolować tętno. Dzięki temu rower treningowy to idealny sprzęt do ćwiczeń aerobowych.

Aby jazda na rowerze stacjonarnym była mniej monotonna, podczas jazdy można oglądać ulubiony serial lub słuchać ulubionej muzyki. Tym sposobem nawet nie zauważymy, kiedy pokonamy odpowiedni dystans i spalimy niechciane kalorie.

Zdrowotne zalety rowerka treningowego

Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym nie wymagają specjalnego przygotowania i mogą być wykonywane przez osoby w różnym wieku i będące w różnej kondycji fizycznej. Jazda na rowerze treningowym to przede wszystkim świetny sposób na spalenie zbędnych kalorii. W ciągu godziny spokojnej jazdy można spalić nawet 500 kalorii bez większego wysiłku.

Regularne treningi (3–4 razy w tygodniu) na tym sprzęcie obniżają poziom złego cholesterolu i podwyższają poziom cholesterolu „dobrego”. Zwiększają pojemność płuc, poprawiają pracę serca i układu krążenia. Zapobiegają cukrzycy, miażdżycy, poprawiają ogólną wydolność organizmu, siłę i wytrzymałość mięśni.

Regularne ćwiczenia sprawiają, że stajemy się odporni na zmęczenie fizyczne, lepiej znosimy też sytuacje stresowe. W organizmie wzrasta poziom endorfin (hormonów szczęścia). Poprawia się samopoczucie i nastrój. Jest to więc skuteczny sposób na relaks po ciężkim dniu.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%