Zamknij

Szkolenia PNF ? sprawdź, dlaczego warto je odbyć

15:36, 16.11.2018 Materiał Partnera Aktualizacja: 15:36, 16.11.2018

Każdy z nas powinien stale podnosić swoje kwalifikacje i kompetencje. Szczególnie istotne jest to w przypadku osób wykonujących zawody medyczne. Jesteś fizjoterapeutą? Dowiedz się czym są szkolenia PFN i dlaczego, warto wpisać je sobie do CV.

Po pierwsze wiedza

Znane każdemu uczniowi powiedzenie mówi, że „wiedza to potęgi klucz”. Jest to parafraza cytatu Ignacego Balińskiego, który użył słowa „nauka”. Niezależnie jednak, czy mówimy o wiedzy, czy nauce, jedno jest pewne – warto mieć szeroką wiedzę. I nie mamy tutaj na myśli ukończenie 3 czy 4 kierunków studiów czy zrobienie niezliczonej ilości podyplomowych kursów. Lepiej iść w jakość, nie zaś ilość i móc pochwalić się szeroką wiedzą z bardzo wąskiego tematu. Może być ona powiązana z zainteresowaniami (doskonała znajomość niemieckiej ligi piłki nożnej), ale również z pracą (informatyk, który do perfekcji opanował budowę stron internetowych w każdym z języków programowania). Wiedza dotyczy również osób, które na co dzień niosą nam pomoc, jak lekarze czy fizjoterapeuci. Właśnie dla tych drugich przeznaczone są szkolenia PNF, o których teraz powiemy kilka zdań.

Szkolenia PNF – czym są?

Zacznijmy od wyjaśnienia skrótu PNF. Jego powstanie zawdzięczamy Amerykanom, którzy w latach 40. ubiegłego stulecia opracowali koncepcję terapeutyczną, którą nazwali Prioprioceptive Neuromuscular Facilitation (pol. proprioceptywne torowanie nerwowo-mięśniowe). Tłumacząc z języka lekarskiego na polski, jest to metoda leczenia, które dotyczy receptorów ciała (proprioceptywne) i ma za zadanie torowanie (ułatwianie) ruchu pacjentowi. Kogo można ją leczyć? Początkowo PFN stosowało się u chorych na stwardnienie rozsiane (SM) oraz Heinego-Medina, jednak z biegiem czasu okazało się, że PNF odnosi skutki w leczeniu wielu innych schorzeń narządów ruchu. PNF wykorzystuje się również do badania stanu zdrowia pacjenta. O tym, jak ważna jest to koncepcja niech świadczy fakt, że od 2002 roku badanie to (dziś nazywane ICF) od 2002 roku jest rekomendowane przez WHO.

Gdzie znaleźć szkolenia PNF?

Jaki widzisz, PNF ma olbrzymie znaczenie w fizjoterapii. Dlatego warto przejść odpowiednie szkolenie. Z jego znalezieniem nie powinno być problemu. Szkolenia PNF znajdziesz na tej stronie: http://www.akademia-rehabilitacji.pl/kursy-pnf/, ale także w sieci. Co musisz zrobić? Wystarczy, że wpiszesz w przeglądarkę internetową hasło „szkolenia PNF” i znajdziesz takie, które cię w pełni zadowala. Pamiętaj, by zwrócić uwagę na miejsce, w którym odbędzie się kurs PNF, bowiem może się zdarzyć, że będzie miało ono miejsce po drugiej stronie Polski.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%