Zamknij

Jak znaleźć pracowników za pośrednictwem agencji pracy

16:22, 03.07.2018 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 23:48, 04.07.2018
Skomentuj

Szukanie pracowników jest zadaniem uciążliwym, a w przypadku konieczności obsadzenia kluczowych stanowisk - także rozciągniętym w czasie, na co nie zawsze firmy mają czas. Stąd potrzeba zlecenia zrekrutowania pracowników przez firmy zewnętrzne, jakimi są agencje pracy. Jak zatem wygląda szukanie pracowników przez agencje?

Rekrutowanie szeregowych pracowników przez agencje
Agencje pracy oferują swoje usługi w szeroko pojętej rekrutacji. Wiele agencji specjalizuje się w zatrudnianiu pracowników szeregowych o dość niskich kwalifikacjach, którzy są niejednokrotnie zatrudniani jako pracownicy czasowi. W tym przypadku agencja pracy podpisuje umowę z daną firmą na dostarczanie personelu, a jej zadanie polega głównie na obsłudze kadrowo-płacowej pracowników oraz na tworzeniu grafików pracy. Pracownicy na niskich stanowiskach, głównie produkcyjnych lub sprzedażowych w marketach, mogą często zmieniać pracodawcę, stąd konieczność zaoferowania im takich warunków pracy, aby związać ich na dłużej z jednym konkretnym pracodawcą. Wiele agencji posiada własne bazy pracowników, często również publikuje ogłoszenia w popularnych serwisach ogłoszeniowych, dzięki którym uzyskują nowych pracowników, chętnych na podjęcie konkretnych wyzwań zawodowych.

Od ogłoszenia do zatrudnienia
Najczęściej jednak agencja pracy odpowiedzialna jest za cały projekt rekrutacyjny na wybrane stanowisko. To agencja tworzy odpowiednie ogłoszenie i gromadzi aplikacje od potencjalnych pracowników, to również pracownicy agencji pracy zapoznają się z kandydatami oraz prowadzą rozmowy rekrutacyjne na wczesnych szczeblach. Często zanim dojdzie do rozmowy rekrutacyjnej w agencji, kandydat do pracy przechodzi przez drugi etap rekrutacji, polegający na rozmowie telefonicznej z rekruterem. Sama rozmowa rekrutacyjna ponownie może być dwuetapowa. Agencja pracy odpowiada nie tylko za znalezienie pracownika, ale również gwarantuje trwałość jego zatrudnienia. Oznacza to, że w przypadku, gdyby pracownik odszedł w ciągu pierwszego roku pracy lub też gdy okaże się, że dana osoba jednak nie jest odpowiednią osobą na dane stanowisko, agencja pracy jest zobligowana do znalezienia kolejnego kandydata, który będzie spełniał wszelkie wymagania postawione przez zleceniodawcę.

Pilne szukanie pracowników
Zdarza się jednak, że pracodawcy potrzebują bardzo pilnie pracowników. W tym przypadku agencja pracy może oczywiście przeprowadzić szybką rekrutację, jednak częściej sięga do własnych baz potencjalnych kandydatów, które przeszukuje pod kątem znalezienia idealnego kandydata. W wielu przypadkach rekruterzy sami wyszukują potencjalnych pracowników w serwisach związanych z pracą i w mediach społecznościowych. Wyszukanie często kojarzy się z otrzymaniem przez takiego kandydata oferty pracy, na którą może aplikować. Ta forma rekrutacji sprawdza się w przypadku osób, które prowadzą na bieżąco swoje profile w serwisach rekrutacyjnych. Po zapoznaniu się z wirtualnym życiorysem kandydata rekruter dość szybko podejmuje decyzję, czy dana osoba spełnia oczekiwania stawiane przez klienta.

Źródło: https://grupaprogres.pl/

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%