Zamknij

Terapia bezdechu sennego ? poznaj skuteczne sposoby!

13:27, 05.06.2018 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 17:50, 05.06.2018
Skomentuj

Bezdech senny to bardzo poważna przypadłość, niestety spora część dotknięta tym schorzeniem nie podejmuje żadnego działania. Dowiedz się jakiś sposób możesz temu zaradzić i zyskać nową jakość życia.

Terapia bezdechu sennego

Czym właściwie jest bezdech senny? To przypadłość, która w takim samym stopniu dotyczy kobiet, jak i mężczyzn. OBS, czyli obturacyjny bezdech senny to choroba, która cechuje się problemem z oddychaniem u chorego. Można wyróżnić jej 2 rodzaje: spłycenie oddechu oraz bezdech. Choroba została zdefiniowana w 1999 roku przez American Academy of Sleep Medicine. Objawy bezdechu sennego mogą być różne, jednakże do podstawowych należy zaliczyć przede wszystkim chrapanie, ale również:
- przerywany sen,
- głośnie chrapanie i „łapanie oddechu”,
- lęk pojawiający się po przebudzeniu,
- ból głowy,
- podenerwowanie,
- zmęczenie i drażliwość,
- senność.

Nieleczony bezdech senny
Brak leczenia bezdechu sennego może mieć wpływ nie tylko na jakość życia (chory często jest niewyspany oraz permanentnie zmęczony), ale również pośrednio być przyczyną wypadków. Według niemieckiej organizacji sprawdzającej stan zdrowia kierowców, wynika, że bezdech ma bezpośredni wpływ na reakcję (wydłużenie) oraz obniżenie koncentracji. Jednocześnie bezdech senny może przyczyniać się do wielu chorób związanych z układem krążenia m.in. zawał, udar, nadciśnienie tętnicze. Nieleczony bezdech senny znacząco wpływa na poziom i jakość życia chorego pośrednio (choroby związane z układem krążenia) oraz bezpośrednio (niewyspanie, obniżenie koncentracji oraz zmęczenie).

Test na bezdech senny
Przyczyn bezdechu sennego jest wiele, istotną rolę odgrywają jednak wszelkie nieprawidłowości w budowie górnych dróg oddechowych, do których można zaliczyć m.in. wadliwą budowę żuchwy, polipy, ale również otyłość, palenie papierosów, picie alkoholu, obfite jedzenie przed snem. Bezdech senny może też pojawiać się przy niektórych chorobach m.in. niedoczynność tarczycy czy akromegalii (rozrost komórek przysadki). Jeżeli pojawia się u Ciebie chrapanie oraz wyżej wymienione objawy udaj się do lekarza i wykonaj test na bezdech senny. Więcej informacji na temat bezdechu sennego oraz skuteczne sposoby radzenia sobie z tą przypadłością znajdziesz na stronie producenta sprzętu Philips https://www.philips.pl/healthcare/bezdech

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%