Zamknij

Mimo znacznego osłabienia nie dali większych szans rywalom

09:11, 13.02.2018 UKS Kaniasiatka
Skomentuj

Kolejne udane spotkanie mają za sobą siatkarze III ligi UKS Kaniasiatki Gostyń. Mimo osłabionego składu mecz toczył się pod dyktando naszych zawodników, którzy tym razem w pełni zrealizowali trenerskie założenia i ostatecznie gładko pokonali na wyjeździe TODO UKS MOS Czarni Ostrowite.

Po ostatnim, słabszym występie drużyna UKS Kaniasiatka do meczu przystąpiła znacznie osłabiona. Zabrakło między innymi kapitana Jakuba Kaźmierskiego, Krystiana Michalczyka, Wojciecha Meissnera oraz libero Mikołaja Twardowskiego. Aby wygrać, nasi siatkarze musieli być maksymalnie skoncentrowani. Początek pierwszego i drugiego seta wyglądał podobnie, gra toczyła się punkt za punkt. Jednak gdy polu serwisowym pojawiał się Szymon Poświatowski, sytuacja zaczęła zmieniać się na korzyść gostynian. Jego skuteczna zagrywka doprowadziła do kilkupunktowej przewagi, którą do końca potrafili utrzymać siatkarze z Gostynia. W trzecim secie siatkarze TODO UKS MOS CZARNI próbowali bardziej atakować, jednak liczne błędy oraz kolejne zagrywki Poświatowskiego doprowadziły do wygrania seta i całego spotkania gładko 3:0. - Do Ostrowitego pojechaliśmy w okrojonym składzie, ale po 3 punkty. Takie było założenie i tak się stało. Mecz toczył się przez cały czas pod naszą kontrolą. Teraz czekają nas cztery ważne pojedynki, które powinniśmy wygrać, aby można było zagrać w barażach o awans do 2 ligi. Myślę, że jest to realne, ale musi nastąpić teraz w zespole pełna mobilizacja, a co będzie dalej, czas pokaże. Ja jestem do dobrej myśli i pełen optymizmu – powiedział po meczu trener Tomasz Poznański.

W podobnym tonie mówi drugi z trenerów Zbigniew Klimański: - Udało nam się w pełni zrealizować swoje założenia i wykorzystać podwójną zmianę, która w końcówkach setów umożliwiła nam skuteczną grę blokiem oraz wykorzystanie podbitych piłek do kontr. Od początku spotkania możliwość gry dostali zawodnicy, którzy wcześniej nie pojawiali się zbyt długo na boisku i tym samym pokazali, że mamy wyrównany skład.

Tym meczem siatkarze UKS Kania Gostyń zakończyli fazę grupową. Już wiadomo, że pierwszym ich rywalem w fazie play-off będzie drugi zespół grupy 1 - UKS SMS JOKER Piła, a pojedynek zostanie rozegrany 3 marca 2018 r.

UKS Kaniasiatka - TODO UKS MOS Czarni Ostrowite 3:0 (25:16, 25:14, 25:22)
Skład: Adamski Albert, Kulczak Kamil, Zandecki Piotr, Poznański Tomasz, Poświatowski Szymon, Kolańczyk Przemysław oraz Janicki Kamil (libero), Klimański Jakub, Turczyński Szymon, Smoczyk Adam.
Trenerzy: Poznański Tomasz, Klimański Zbigniew.