Zamknij

W co wyposażyć myjnie bezdotykowe

18:09, 22.01.2018 Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Lubisz kiedy twój samochód lśni czystością? Kiedy patrzysz na niego i jesteś dumny, że należy właśnie do ciebie? Jeżeli tak właśnie jest, na pewno nie jest ci obca myjnia bezdotykowa. Te punkty zlokalizowane są w niemal wszystkich miastach w kraju. Jak to się jednak dzieje, że większość kierowców posiada swoje ulubione myjnie, z których korzysta najchętniej. Od czego zależą nasze wybory i co sprawia, że jedna myjnia wydaje nam się lepsza od innych? Dlaczego wolimy czekać kilkanaście minut w kolejce do swojej ulubionej myjni bezdotykowej, kiedy obok jest druga, z wolnymi stanowiskami? Składa się na to kilka rzeczy. Między innymi infrastruktura i jeszcze parę kwestii, które opiszemy w dalszej części artykułu.

Co myjnie bezdotykowe mieć powinny?
Każda myjnia musi dbać o swoich klientów. W tym celu powinna być odpowiednio wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia, takie jak wydajne myjki ciśnieniowe oraz chemia, która pozwoli usunąć nawet najtrudniejsze osady z samochodu. Dla wygody kierowców myjnia bezdotykowa powinna posiadać dogodny dojazd. Utwardzone drogi, na których nie ma błota. Chyba nikt z nas nie chce, aby jego świeżo umyte auto za moment było ponownie brudne. Ważna jest również szerokość takich dróg, aby wygodnie można było po nich manewrować nawet bardzo szerokimi pojazdami. Stanowiska do mycia pojazdów powinny być zadaszone. Dzięki temu łatwo jest czyścić karoserię również wtedy, kiedy nie sprzyja pogoda. Jak skorzystać z usług oferowanych przez myjnie bezdotykowe, kiedy nie mamy przy sobie monet? Tu ponownie mamy pole do popisu, ustawiając w takich obiektach specjalne urządzenia. Są to tak zwane rozmieniarki banknotów. Pozwalają one rozmienić banknoty w nominałach od 10 do 100 złotych na monety 2 i 5-złotowe. Można je następnie wykorzystać w swoim automacie do umycia pojazdu.

Co wpływa na skuteczność mycia samochodu?
Lubisz wybierać te myjnie, na których twoje auto jest dokładnie umyte za takie same pieniądze, które musiałbyś zapłacić w innych miejscach. To logiczne. Nikt z nas nie lubi wyrzucać swoich pieniędzy w błoto. To czy twoja myjnia dobrze myje samochody, czy można by coś w niej poprawić, zależy od kilku rzeczy. Oto niektóre z nich. Przede wszystkim temperatura wody. Na niektórych myjniach bezdotykowych temperatura ciepłej wody jest zbyt niska. Dlaczego? Powodów może być wiele. Zła konfiguracja instalacji, oszczędność właściciela lub usterka, która nie została jeszcze zauważona i usunięta. Zbyt chłodna woda nie rozpuszcza w należyty sposób zabrudzeń. Nawet pomimo długotrwałego mycia mogą one nadal znajdować się na samochodzie, zmuszając nas do wydawania kolejnych pieniędzy. Prawda, że może to być bardzo frustrujące?

Istotne w myciu karoserii jest również to, jaki rodzaj chemii zostanie do tego wykorzystany. Tanie proszki myjące są odpowiednie dla powierzchownych zabrudzeń. Zaschnięte błoto jednak będzie im stawiać zbyt duży opór. Co można wtedy zrobić? Tu przydaje się wiedza na temat stosowania odpowiednich technik mycia karoserii na myjniach bezdotykowych. Nie każdy taką wiedzę posiada, albo nie każdy czyta instrukcje, które są umieszczone na myjniach. Warto się bliżej im przyjrzeć i stosować do zawartych w nich poleceń. Dzięki temu znacznie łatwiej uda się nam osiągnąć dokładnie taki efekt, którego oczekujemy.

Jak myć samochód na myjni bezdotykowej?
Każda myjnia bezdotykowa działa w podobny sposób. Oferują nam możliwość skorzystania ze specjalistycznych urządzeń, które są wyposażone w myjki pracujące pod wysokim ciśnieniem. Każda taka myjka posiada kilka programów pracy. Pierwszy zazwyczaj służy do namoczenia zabrudzenia. Jest to tak zwana piana aktywna, którą należy równomiernie nanieść na karoserię. Jej zadaniem jest nawilżenie brudu, tak aby był łatwiejszy do usunięcia w myciu zasadniczym. Wielu kierowców popełnia ten sam błąd, odwiedzając myjnie bezdotykowe. Jaki? Natychmiast po wykonaniu 1 programu, przechodzi do włączenia drugiego. Tymczasem czas pomiędzy jednym a drugim jest zbyt krótki, aby piana aktywna mogła zacząć działać jak należy. Co zatem należy zrobić? Wrzucając monety do automatu, warto rozpocząć od jednej monety 1 zł. Powinna ona nam wystarczyć na to, aby pokryć cały samochód pianą aktywną z programu 1. Kiedy już to wykonamy, nie wrzucamy do wrzutnika myjki kolejnych monet. Odczekujemy około 2 do 3 minut i dopiero przystępujemy do mycia pojazdu zgodnie z pozostałymi trybami pracy.

Jak utrwalić efekt mycia na myjni bezdotykowej?
Jednym z końcowych programów mycia samochodu na myjni bezdotykowej jest program woskowanie. Warto z niego korzystać, szczególnie w okresie letnim. Pozwala on pokryć nasz samochód cienką warstwą wosku. Nie może się on równać z tym woskiem, który jest używany w car detailingu, ale sprawia że przy kolejnym myciu zabrudzenia będą usuwane o wiele łatwiej z karoserii. Taka ochrona jest oczywiście znacznie lepsza od żadnej, a nas, kierowców nie kosztuje więcej niż 2 złote.

Myjnia bezdotykowa - Aspera.pl

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%