Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
9
09:38, 07.06.2019
Jakiś czas temu zastanawiałem się jaki prezent dostanie nasza Ojczyzna – rozumiana jako nasza matka – na swoje święto, dzień mamy. Dzisiaj już mam odpowiedź. Polki i Polacy pokazali, że kochają Polskę, a wszystko co jej dotyczy jest dla nich ważne. W dzisiejszym felietonie na początek kilka słów o przeszłości, a druga jego część o tym, co jeszcze przed nami…
8
12:57, 06.06.2019
W ostatnim czasie wszystkie święta i rocznice zostają przyćmione przez wydarzenia polityczne w kraju. Celebracja ważnych z perspektywy historii Polski wydarzeń jest wykorzystywana do politycznych celów, a partia rządząca robi wszystko, by wszelkie konflikty zaostrzyć i nie pozwolić Polakom na spokojne ich obchody.
8
12:34, 16.05.2019
Brak wpływu na liczbę narodzin, mniejszy niż zakładano spadek ubóstwa, wypchnięcie tysięcy kobiet z rynku pracy - to tylko niektóre z efektów programu 500+ wprowadzonego przez partię rządzącą po objęciu władzy.
6
07:28, 24.04.2019
W poniedziałkowy wieczór media na całym świecie obiegła przygnębiająca informacja o pożarze w Paryżu. Płonęła słynna katedra Notre-Dame - symbol Paryża, Francji, Europy. Ogień strawił głównie jej dach i iglicę, która szybko się zawaliła. Niewątpliwie pożar katedry to ogromna strata dla świata - historyczny obiekt, wzniesiony ponad 674 lata temu, na stałe wpisał się w krajobraz francuskiej stolicy.
12
11:06, 07.04.2019
Tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w wyjątkowy dzień – 26 maja, w dzień mamy. Często mówi się o Ojczyźnie właśnie jako o matce, dlatego już zastanawiam się jaki prezent dostanie Polska od swoich synów i córek – czyli wszystkich jej obywateli.
4
08:19, 06.04.2019
Chaos w polskim szkolnictwie nie jest sprawą szczególnie nową, toteż nikogo nie dziwią wyrastające jak grzyby po deszczu problemy. Długa debata nad utworzeniem gimnazjów, mniej dotkliwe kwestie dotyczące chociażby wprowadzenia mundurków do szkół, wreszcie - powrót do czasów ośmioletniej szkoły podstawowej i likwidacja gimnazjów.
5
09:30, 18.03.2019
Chyba wszyscy pamiętamy słynną wpadkę byłego ministra spraw zagranicznych, Witolda Waszczykowskiego, w jednym z wywiadów udzielonych po obradach Rady Bezpieczeństwa ONZ w 2017 roku. Minister opowiadając o licznych rozmowach, które odbył podczas pobytu w Nowym Jorku, wymienił San Escobar, nieistniejące państwo, wśród tych, z których przedstawicielami się spotkał.
16
09:38, 16.03.2019
W tym felietonie zamierzam poruszać dwa tematy. Pierwszy i wręcz oczywisty do omówienia to tzw. piątka prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Co prawda pisze się o tym bardzo dużo, ale opozycja próbuje zaciemnić i zniekształcić obraz tego wielkiego programu, który ma ułatwić życie i po prostu pomóc milionom Polaków.
5
09:17, 02.03.2019
Wielkimi krokami zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. W Polsce podchodzi się do nich raczej po macoszemu, traktując je jedynie jako rozgrzewkę przed wyborami do sejmu. Frekwencja jest u nas zatrważająco niska, jedna z najniższych w całej Unii Europejskiej. Dlaczego tak się dzieje? Przecież o Unii rozmawiamy w Polsce codziennie: często pozytywnie w kontekście nowej infrastruktury, ale często też krytycznie, wskazując np. na słabości w radzeniu sobie z kryzysami zewnętrznymi. Dlaczego więc do urn udaje się tylko niecałe 24% obywateli? Czy pozostałe 76% Polaków nie chce wpłynąć na decyzje które mają ogromne znaczenie dla ich życia?
12
14:15, 09.02.2019
Ta sprawa zaczęła się w sylwestrową noc 2015/16 r. Polska rodzina mieszkała wówczas w Norwegii. Gdy matka wraz z córką o północy wyszły na zewnątrz oglądać fajerwerki, zostały zaczepione przez grupę agresywnej młodzieży. Zaniepokojona kobieta wezwała norweską Policję. Funkcjonariusze, spisując zeznania rodziny zauważyli na świątecznym stole otwartą butelkę szampana oraz butelkę wina. Na tej podstawie, zarzucając Polakom problem nadużywania alkoholu, wezwali urzędników norweskiego Urzędu ds. Dzieci (Barnevernet), którzy siłą, mimo protestów, odebrali małoletnią córkę rodzicom, nie uzasadniając swojej decyzji, nie informując także dokąd zostanie zabrana.
12
12:18, 30.01.2019
Temat mowy nienawiści wreszcie, a może powinno się tu użyć innego słowa: dopiero, stał się tematem debaty publicznej. Niezależnie od naszego podejścia do sprawy, musimy sobie uświadomić, że to ostatni moment, aby przejść od dyskusji do działania. Nieważne czy cieszymy się, że o mowie nienawiści mówi się w końcu głośno i to w prawie każdym środowisku, czy jednak ubolewamy, że musiała wydarzyć się w Polsce tragedia, aby społeczeństwo zrozumiało, że hejt nie jest tylko wymysłem pojedynczych grup społecznych, ale ogromnym problemem dla całego narodu. 
09:55, 19.01.2019
W ubiegłym roku pisaliśmy o niezwykle sympatycznej, a zarazem dzielnej kobiecie, która potrzebuje po ludzku naszej pomocy. Zbiórka, która rozpoczęła się w listopadzie 2018 roku, zmierza powoli ku końcowi. Zostało 12 dni i tak niewiele, by osiągnąć upragniony cel
18
09:02, 12.01.2019
Ten tekst chcę poświęcić dwóm zagadnieniom. Pierwszy to skarga, czy wręcz histeryczna wściekłość na obecny rząd środowisk radykalnie homoseksualnych - tak zwanych LGBT. Skarżą się na Polskę, że w nie mają żadnych przywilejów które sami nazywają „prawem do". Drugi temat to wizyta w Polsce włoskiego wicepremiera, Matteo Salviniego, który podobnie jak rząd Prawa i Sprawiedliwości jest przeciwny przyjmowaniu uchodźców z innych stref kulturowych i chce budować UE na wartościach chrześcijańskich.
13
09:25, 10.11.2018
Temat zdecydowanie aktualny, będący przedmiotem obrad sejmowych ostatnich dni. Mowa tutaj o obywatelskim projekcie STOP NOP, wzywającym do zniesienia obowiązku szczepienia własnych dzieci. Wnioskodawcy wskazują możliwe pojawienie się różnego typu powikłań, przy czyn nie obdarzają oni zaufaniem wiedzy lekarzy. Liczba rodziców, którzy nie decydują się na zaszczepienie dzieci wzrasta z miesiąca na miesiąc
9
08:56, 29.10.2018
Przez długi czas sondaże przedstawiające wyniki wyborów dawały znaczną przewagę partii Jarosława Kaczyńskiego. Tam cały czas Koalicja Obywatelska miała w granicach 26 proc. Za to Prawo i Sprawiedliwość oscylowało w granicach 40 proc. Dziś wiemy już, że nasz wynik przedstawia się powyżej średniej sondażowej, a PiS-u zdecydowanie poniżej prognozowanego. I zapewne zdecydowanie poniżej oczekiwań polityków partii rządzącej. Mamy trzy lata dobrej koniunktury gospodarczej, rekordowo niskie bezrobocie, media będące własnością oraz tubą propagandową władzy. PiS był pewien wygranej i przejęcia władzy w większości sejmików. Niestety zderzenie z rzeczywistością okazało się dla nich bardzo bolesne, wybory skończyły się wygraną Koalicji Obywatelskiej.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone