Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
11
14:15, 09.02.2019
Ta sprawa zaczęła się w sylwestrową noc 2015/16 r. Polska rodzina mieszkała wówczas w Norwegii. Gdy matka wraz z córką o północy wyszły na zewnątrz oglądać fajerwerki, zostały zaczepione przez grupę agresywnej młodzieży. Zaniepokojona kobieta wezwała norweską Policję. Funkcjonariusze, spisując zeznania rodziny zauważyli na świątecznym stole otwartą butelkę szampana oraz butelkę wina. Na tej podstawie, zarzucając Polakom problem nadużywania alkoholu, wezwali urzędników norweskiego Urzędu ds. Dzieci (Barnevernet), którzy siłą, mimo protestów, odebrali małoletnią córkę rodzicom, nie uzasadniając swojej decyzji, nie informując także dokąd zostanie zabrana.
11
12:18, 30.01.2019
Temat mowy nienawiści wreszcie, a może powinno się tu użyć innego słowa: dopiero, stał się tematem debaty publicznej. Niezależnie od naszego podejścia do sprawy, musimy sobie uświadomić, że to ostatni moment, aby przejść od dyskusji do działania. Nieważne czy cieszymy się, że o mowie nienawiści mówi się w końcu głośno i to w prawie każdym środowisku, czy jednak ubolewamy, że musiała wydarzyć się w Polsce tragedia, aby społeczeństwo zrozumiało, że hejt nie jest tylko wymysłem pojedynczych grup społecznych, ale ogromnym problemem dla całego narodu. 
09:55, 19.01.2019
W ubiegłym roku pisaliśmy o niezwykle sympatycznej, a zarazem dzielnej kobiecie, która potrzebuje po ludzku naszej pomocy. Zbiórka, która rozpoczęła się w listopadzie 2018 roku, zmierza powoli ku końcowi. Zostało 12 dni i tak niewiele, by osiągnąć upragniony cel
18
09:02, 12.01.2019
Ten tekst chcę poświęcić dwóm zagadnieniom. Pierwszy to skarga, czy wręcz histeryczna wściekłość na obecny rząd środowisk radykalnie homoseksualnych - tak zwanych LGBT. Skarżą się na Polskę, że w nie mają żadnych przywilejów które sami nazywają „prawem do". Drugi temat to wizyta w Polsce włoskiego wicepremiera, Matteo Salviniego, który podobnie jak rząd Prawa i Sprawiedliwości jest przeciwny przyjmowaniu uchodźców z innych stref kulturowych i chce budować UE na wartościach chrześcijańskich.
13
09:25, 10.11.2018
Temat zdecydowanie aktualny, będący przedmiotem obrad sejmowych ostatnich dni. Mowa tutaj o obywatelskim projekcie STOP NOP, wzywającym do zniesienia obowiązku szczepienia własnych dzieci. Wnioskodawcy wskazują możliwe pojawienie się różnego typu powikłań, przy czyn nie obdarzają oni zaufaniem wiedzy lekarzy. Liczba rodziców, którzy nie decydują się na zaszczepienie dzieci wzrasta z miesiąca na miesiąc
9
08:56, 29.10.2018
Przez długi czas sondaże przedstawiające wyniki wyborów dawały znaczną przewagę partii Jarosława Kaczyńskiego. Tam cały czas Koalicja Obywatelska miała w granicach 26 proc. Za to Prawo i Sprawiedliwość oscylowało w granicach 40 proc. Dziś wiemy już, że nasz wynik przedstawia się powyżej średniej sondażowej, a PiS-u zdecydowanie poniżej prognozowanego. I zapewne zdecydowanie poniżej oczekiwań polityków partii rządzącej. Mamy trzy lata dobrej koniunktury gospodarczej, rekordowo niskie bezrobocie, media będące własnością oraz tubą propagandową władzy. PiS był pewien wygranej i przejęcia władzy w większości sejmików. Niestety zderzenie z rzeczywistością okazało się dla nich bardzo bolesne, wybory skończyły się wygraną Koalicji Obywatelskiej.
12
13:23, 06.10.2018
Droga, którą obraliśmy po roku 1989 w stosunkach zagranicznych, zbliżała nas do państw zachodnich, do państw będących gwarantem naszych praw oraz wolności, a nade wszystko bezpieczeństwa. Polityka Tadeusza Mazowieckiego zapoczątkowała ten pozytywny proces. Przez te lata staliśmy się równorzędnym partnerem na arenie międzynarodowej.
10
17:30, 05.09.2018
W ten sposób w jednym, krótkim zdaniu mógłbym przedstawić cel spotkań parlamentarzystów z mieszkańcami, które odbywają się pod hasłem „Polska jest jedna”. 22 lipca w Gostyniu gościł poseł Wojciech Zubowski. Spotkał się z wówczas z mieszkańcami powiatu w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego.
5
10:46, 11.08.2018
Kto by pomyślał jeszcze 3 lata temu przed wyborami parlamentarnymi, że tyle złych rzeczy przytrafi się Polsce. Zaczęło się od zagarniania Trybunału Konstytucyjnego, instytucji stwierdzającej zgodność ustaw z Konstytucją, a dziś Prawo i Sprawiedliwość chce zakończyć swoje haniebne działania na zawłaszczaniu Sądu Najwyższego, instytucji, która przede wszystkim stanowi o ważności wyborów. Wraz z tymi zmianami obecny rząd posuwa się do innych, charakterystycznych dla reżimów autorytarnych, działań. O jednym z nich mieliśmy okazję przeczytać w ostatnim artykule Bianki Mikołajewskiej z OKO.press, która opisała jak to funkcjonariusze policji zostali użyci przez władzę do inwigilacji młodych działaczy opozycji na spotkaniu ze Zbigniewem Hołdysem w kawiarni Państwomiasto
12
09:51, 11.08.2018
Dzisiejszym felietonem chciałbym przybliżyć Drogim Czytelnikom, najważniejsze kwestie konsultacji dotyczących projektu Polityki Surowcowej Państwa, którego inicjatorem jest wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa prof. Mariusz Orion Jędrysek
14
08:09, 16.06.2018
Ktoś może powiedzieć, że to eufemizm. Ja tak nie uważam. Jest jedna i powinna taką zostać, wbrew tym wszystkim, którzy w imię swoich interesów i z żalu za straconymi posadami chcą nas rozbić i podzielić.
31
09:30, 26.05.2018
Pierwsza w nocy, mrok przełamany wiązką światła z pobliskiej lampy. Tajemnicza postać w długiej powłóczystej sukni i ciemnych włosach zasłaniających twarz błądzi pomiędzy torami. Samochody pospiesznie wycofują się i zmieniają kurs. Brzmi jak horror. Czy wydarzył się naprawdę?
9
09:54, 12.05.2018
Za nami kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jako pasjonat historii lubię być wobec niej krytyczny. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko w przeszłości było czarno-białe, nie wszystko jednoznaczne i nie każde wydarzenie można ocenić bezdyskusyjnie jako dobre lub złe.
9
09:46, 01.05.2018
Nadeszły nowe czasy. W różnorakich mediach czytamy i widzimy, jak dzielnie należy walczyć z niedolą psów, kotów i innych stworzeń często maltretowanych przez człowieka. Obserwujemy kampanie na rzecz zaprzestania hodowli zwierząt futerkowych czy też przed świętami Bożego Narodzenia słyszymy apele o zarzucenie tradycji jedzenia karpia, bo aby zjeść, trzeba go wpierw zabić, a to przecież niehumanitarne. Jesteśmy konsekwentni w dbaniu o dobrostan wszelakich stworzeń, czego przykładem był ostatnio (niestety) malutki Alfie Evans, któremu brytyjski sąd nie pozwolił na wyjazd na leczenie poza granice kraju, gdyż... podróż mogła zagrozić jego zdrowiu. Brytyjscy sędziowie uchronili dziecko przed tą ,,niebezpieczną” perspektywą, którą chcieli mu zafundować rodzice. Mały Alfie odłączony od niezbędnej aparatury medycznej umarł w swojej ojczyźnie.
12
08:41, 14.04.2018
Ten tytuł brzmi groźnie, ale właśnie ze złem walczymy. Złem, które grozi wielu Polakom. To dopalacze, czyli nowe chemiczne narkotyki. Leszno jest miejscem, gdzie wytoczono im skuteczną walkę, jakiej nie ma w całej Polsce. I dla całej Polski mamy być przykładem.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone