Zamknij

Znajdź pracę w Gostyniu czyli 3 najczęściej popełniane błędy przy tworzeniu CV.

15:29, 01.12.2020 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:30, 01.12.2020
Skomentuj

Poszukujesz pracy w okolicach Gostynia? Wciąż odpowiadasz na nowe oferty pracodawców ale nigdy lub prawie nigdy nie otrzymujesz odpowiedzi zwrotnej? Wiemy, co może być przyczyną opisanej sytuacji! Poznaj 3 najczęściej popełniane błędy przy tworzeniu CV.

Gostyń to niewielkich rozmiarów miasto położone w województwie wielkopolskim, a konkretniej rzecz ujmując w powiecie gostyńskim, mniej więcej 60 km na południe od Poznania. Jego powierzchnia wynosi zaledwie 11,09 km2. Dla porównania, powierzchnia nadmienionego powyżej Poznania to 261,91 km2. Wspominamy o tym nie bez powodu. Otóż wielkość miasta odgrywa niezwykle istotną rolę w kontekście poszukiwania zatrudnienia. Naturalnie im większe miasto, tym większa ilość ofert pracy, a zatem wyższa szansa na znalezienie upragnionej pracy. Niemniej jednak nie oznacza to wcale, iż osoby szukające zatrudnienia w małych miejscowościach są z góry skazane na porażkę. W żadnym razie! Kluczem do osiągnięcia opisanego celu jest – w pierwszej kolejności – wyeliminowanie błędów w CV, które niejednokrotnie dyskwalifikują naszą kandydaturę już na starcie.

Błąd 1: Korzystanie ze starych szablonów CV

Zdecydowana większość osób rozpoczyna poszukiwanie nowego zatrudnienia od przejrzenia ofert pracy, publikowanych na portalach branżowych bądź ogłoszeniowych oraz oczywiście wysłania swojego CV. Naturalnie aby przesłać taki dokument, w pierwszej kolejności należy go stworzyć. W tym miejscu zaczynają się przysłowiowe „schody” ponieważ spora ilość osób nie ma pojęcia z jakich narzędzi warto korzystać, a jakie lepiej pominąć. Tym, czego z całą pewnością nie należy robić jest używanie starych szablonów CV. Dlaczego? Ponieważ wysłanie takiego dokumentu odbierane jest przez rekruterów jako informacja o twoim… lekceważącym stosunku do poszukiwania pracy. Zamiast więc powielać oklepane schematy, o wiele lepiej skorzystać z aktualizowanych na bieżąco kreatorów. Przykładem takiego narzędzia jest CV maker. Wspomniany kreator pozwala zarówno na samo stworzenie CV, jak i spersonalizowanie dokumentu np. poprzez wybór kolorów lub też dodanie kolejnych sekcji.

Błąd 2: Błędy językowe

Istnieją języki, których nauka nie wymaga większego wysiłku. Za takie uważane są między innymi języki romańskie, na przykład włoski czy hiszpański. W ich przypadku wymowa jest tożsama z zapisem, a gramatyka nie zawiera nadmiernej ilości wyjątków czy też innego typu „pułapek”. Do wspomnianej grupy języków z całą pewnością nie można zaliczyć języka polskiego, który powszechnie uważany jest za jeden z najtrudniejszych języków świata. Nic więc dziwnego, że nawet rodowici Polacy miewają problemy z jego opanowaniem. Niemniej jednak popełnienie choćby jednego błędu w CV jest absolutnie niedopuszczalne. Podobnie rzecz się ma w przypadku literówek czy błędów w pisowni wyrazów anglojęzycznych. Właśnie dlatego – jeszcze przed wysłaniem pierwszego CV – upewnij się, że stworzony przez ciebie dokument nie zawiera żadnych gaf językowych.

Błąd 3: Nieczytelne lub/i zbyt obszerne CV

Nieczytelne CV to takie, które nie zawiera żadnych, istotnych z punktu widzenia rekrutera/potencjalnego pracodawcy, informacji na temat kandydata. Jeśli w ciągu swojej kariery zawodowej zajmowaliśmy się różnymi rzeczami, to w CV powinny znaleźć się wyłącznie te, które będą jakkolwiek związane ze stanowiskiem, na jakie aplikujemy. Przykładowo: Pan A w okresie od stycznia 2015 r. do marca 2017 r. pracował w branży budowlanej. W kwietniu 2017 r. zwolnił się z pracy i wyjechał za granicę, gdzie podjął pracę przy zbiorze owoców. We wrześniu 2017 r. wrócił do kraju i ponownie znalazł zatrudnienie w branży budowlanej. Obecnie również szuka zatrudnienia we wspomnianej branży. W takim przypadku Pan A nie powinien wpisywać w CV pracy przy zbiorze owoców ponieważ ta informacja nie jest istotna z punktu widzenia rekrutera/potencjalnego pracodawcy.

Warto dodać, iż osoby z dużym stażem zawodowym mogą ograniczyć się wyłącznie do opisać 2-3 ostatnich miejsc pracy, zarazem kładąc nacisk na najważniejsze okresy aktywności zawodowej.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%