Zamknij
REKLAMA

Jak znaleźć ubezpieczenie OC w 3 minuty? To bardzo proste!

13:37, 10.09.2020 | Artykuł partnera
Skomentuj

Szukasz ubezpieczenia samochodu i nie chcesz wybierać pierwszej oferty z brzegu, ale jednocześnie przeraża Cię perspektywa spędzenia kilku godzin nad propozycjami różnych firm? Jest na to sposób! Kilka chwil i minimum danych – tyle wystarczy, by znaleźć najlepsze OC dla siebie.

Tanio czy szybko? Przed takim dylematem przy zakupie OC samochodu staje wielu kierowców, nie zdając sobie sprawy, że jedno wcale nie wyklucza drugiego. Porównywarka ubezpieczeń Mubi to narzędzie, dzięki któremu można zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, do tego zyskując pewność, że nie przegapi się żadnej interesującej oferty.

Jak działa kalkulator ubezpieczeń?

Po co w ogóle porównywać ze sobą oferty OC? Musisz wiedzieć, że chociaż zakres obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego jest zawsze taki sam, ceny polis dla poszczególnych kierowców mogą się diametralnie różnić. Każdy ubezpieczyciel ocenia ryzyko towarzyszące danemu klientowi w nieco inny sposób, więc może się okazać, że w jednej firmie zapłacisz nawet o kilkaset złotych drożej niż w innej – za tę samą ochronę!

Właśnie dlatego tak istotne jest zestawianie ze sobą ofert różnych ubezpieczycieli, szukając wśród nich tej, która okaże się najkorzystniejsza. Robienie tego na własną rękę byłoby jednak bardzo uciążliwe, a rezultaty mimo wszystko niepewne. I tu z pomocą przychodzi porównywarka ubezpieczeń, za której pomocą możesz załatwić sprawę w trzech szybkich krokach.

1. Wypełnij formularz – wystarczy podać podstawowe informacje, które są niezbędne do obliczenia składek.
2. Poczekaj na wyświetlenie się listy ofert – nigdzie nie odchodź, cały ten proces trwa około 30 sekund.
3. Kup ubezpieczenie – możesz to zrobić bez wychodzenia z domu, za pomocą komputera, tabletu lub smartfona. Zakupione polisa od razu wyląduje na Twoim mailu.

To wszystko! Porównując ubezpieczenia, możesz obliczyć cenę polisy w parę chwil, co jest ogromną wygodą i znacznym ułatwieniem względem samodzielnego wertowania stron internetowych ubezpieczycieli. Ale czy to jedyne powody, by skorzystać z kalkulatora online?

Najtańsze OC – tylko dzięki porównywarce ubezpieczeń

Oszczędność czasu i energii to bez wątpienia wielkie zalety internetowej porównywarki ubezpieczeń, jednak nie zapominaj, że przede wszystkim chodzi o pieniądze. A właściwie o ich zatrzymanie w Twojej kieszeni, bo po co wydawać więcej, niż to konieczne?

Kalkulator Mubi porównuje ze sobą aktualne oferty czołowych towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku. Korzystając z niego, wyliczysz najniższą możliwą składkę OC w takich firmach jak m.in. LINK4, PZU, AXA Direct czy Aviva. Nie musisz też obawiać się ukrytych kosztów i prowizji, bo usługa jest całkowicie bezpłatna – wyjaśnia Mateusz Piesowicz z porównywarki ubezpieczeń na mubi.pl.

W jaki sposób kalkulator ubezpieczeń OC (https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/) oblicza składki, żeby potem zaproponować Ci najkorzystniejsze oferty? Wszystko odbywa się w oparciu o dane, które wprowadzasz do formularza – ten jest połączony z bazami danych firm ubezpieczeniowych, automatycznie pobierając z nich aktualne ceny. Im więcej informacji podasz, na tym więcej ofert możesz liczyć.

Czego potrzebujesz, aby obliczyć cenę OC?

Wbrew pozorom wcale nie jest to wolny czas. Na mubi.pl cenę ubezpieczenia możesz bowiem obliczyć już w 3 minuty – właśnie tyle powinno Ci zająć wypełnienie formularza, w którym nie ma żadnych trudnych pytań. Są za to podpowiedzi, które sprawiają, że cały proces przebiega intuicyjnie i nie przysparza najmniejszych problemów.

Jakie dane trzeba podać? Bez obaw, nie chodzi o nic szczególnego. Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać ani imienia i nazwiska, ani numeru PESEL, ani nawet numeru rejestracyjnego swojego samochodu. Niezbędne są tylko te informacje na temat pojazdu oraz jego właściciela, których wymagają same towarzystwa ubezpieczeniowe, aby na ich podstawie móc obliczyć Twoją składkę. Należą do nich:

- dane samochodu – rok produkcji, marka, model, rodzaj paliwa, pojemność silnika i liczba drzwi;
- sposób użytkowania auta – m.in. gdzie będzie parkowane, jaki ma dotychczasowy przebieg i ile zamierzasz nim przejechać w ciągu najbliższego roku;
- dane właściciela – data urodzenia, data uzyskania prawa jazdy, płeć, miejsce zamieszkania, historia ubezpieczenia.

Do tego trzeba oczywiście dodać informację o zakresie ubezpieczenia (oprócz OC do wyboru są AC, assistance i NNW) oraz dane kontaktowe, a na koniec kliknąć „Kalkuluj”. Chwila cierpliwości i już po chwili będziesz mógł cieszyć się listą ofert, a także sortować je np. według cen.

Pamiętaj, że niektórzy ubezpieczyciele wymagają podania bardziej szczegółowych danych (np. numeru rejestracyjnego), więc bez tego nie zobaczysz ich propozycji. Nie musisz się jednak obawiać – wszystkie dane podawane w formularzu na mubi.pl są chronione i nie są przekazywane nikomu poza towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Ubezpieczenie OC online – czy to się opłaca?

Szybkość, wygoda i oszczędność. Dla zabieganych kierowców to z pewnością wystarczające powody, by poszukać ubezpieczenia za pomocą porównywarki internetowej, jednak warto pamiętać, że na nich się nie kończy.

Zestawianie ofert konkurencyjnych firm daje Ci gwarancję, że nie przegapisz tej z najkorzystniejszą ceną, do tego możesz również porównać ceny pakietów lub sprawdzić, ile kosztowałby Cię zakup na raty. Wszystko w jednym miejscu, z możliwością zakupu przez internet lub zapisania kalkulacji, by wrócić do niej później. A w razie gdybyś potrzebował pomocy, zawsze możesz na nią liczyć ze strony konsultanta.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA