Zamknij

Mała łazienka z wanną narożną ? jak funkcjonalnie urządzić wnętrze?

07:44, 15.08.2020 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 07:45, 15.08.2020
Skomentuj

Wanna w małej łazience to rzadkość, na niewielkich powierzchniach dominują prysznice. Niektórzy jednak nie wyobrażają sobie łazienki bez wanny, która umożliwia relaks i odpoczynek. Problemem jest często zbyt krótka ściana, na której nie zmieścimy klasycznej prostokątnej wanny. W takim przypadku dobrym wyborem może się okazać wanna narożna. To model, który występuje w różnych kształtach, może być symetryczny lub asymetryczny, z węższymi lub szerszymi krawędziami.

Wanna narożna i dodatkowe miejsce do przechowywania

W małej łazience każdy centymetr jest ważny, również ten na ścianie. Jeżeli metraż nie imponuje wielkością, a zależy Ci na wannie, to często trzeba zrezygnować z innych elementów wyposażenia wnętrza. Zamiast stojącej półki, na którą brakuje już miejsca, zawieś nad wanną szafki na całej szerokości ściany. Mogą sięgać pod sam sufit i dodatkowo niżej mieć półki, które przydadzą się na kosmetyki do kąpieli. W ten sposób możemy zrezygnować z mebli wolnostojących, zyskując wolną przestrzeń i większy komfort użytkowania łazienki.

Umywalka nad wanną

Wanny narożne mogą mieć równej długości boki lub też być w oryginalniejszym kształcie. Są modele asymetryczne, w których jeden z boków jest krótszy od drugiego. W tym miejscu można zamontować na ścianie umywalkę, płytki betonowe na ścianę mogą stanowić dla niej oryginalne tło. To nowoczesne rozwiązanie, które może wydawać się bardzo abstrakcyjne. Jest jednak niezwykle praktyczne, ponieważ umożliwia na jednej przestrzeni umieszczenie dwóch niezbędnych elementów wyposażenia łazienki bez ograniczenia dostępu do żadnego z nich. Nad umywalką zawieszamy standardowo lustro, za którym może ukrywać się półka na kosmetyki. Obok na ścianie niech znajdą się pojedyncze wieszaki na ręczniki zarówno do rąk, jak też do kąpieli.

Mała łazienka w optycznym powiększeniu

Narożna wanna nadaje łazience funkcjonalności. W ciekawym kształcie sprawia, że wnętrze prezentuje się oryginalnie i nabiera niebanalnego designu. Warto również zadbać o jego przestronność, a właściwie optyczne powiększenie, co uzyskamy, dzięki jasnym kolorom. Dobrze sprawdzą się biel, beż, odcienie szarości, jasne brązy, ale również delikatne pastele, czyli lekki róż i mięta. Wybierając płytki, zdecyduj się na te w większym formacie, nadają wnętrzu przestronności. Fronty szafek niech będą wykończone połyskiem, dzięki czemu będą odbijały światło. Nie ograniczaj się do jednego lustra, a jeżeli to możliwe, wykorzystaj wolną przestrzeń na ścianie, np. nad wanną na montaż kolejnego. Jeżeli łazienka jest wąska, skieruj światło na jej dłuższe ściany, dzięki czemu ją optycznie poszerzysz. Główne światło powinno być neutralne lub zimne, z kolei dekoracyjne, np. przy wannie ciepłe o właściwościach relaksujących, sprzyjające odpoczynkowi.

Małym pomieszczeniom sprzyjają jasne kolory, duże lustra i odbijające światło połyskujące powierzchnie. Dobrze sprawdzają się w nich także geometryczne i nietypowe kształty, które umożliwiają wykorzystanie w pełni nawet niewielkiej przestrzeni.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%