Zamknij
REKLAMA

Jak utrzymać porządek w magazynie?

11:41, 26.11.2019 | J.J
Skomentuj

Magazyn to pomieszczenie, w którym utrzymanie ładu i porządku nie jest łatwe. W każdej chwili może pojawić się chaos, który utrudni pracę osobom zatrudnionym w magazynie. Aby temu zapobiec, przede wszystkim należy przestrzegać przepisów BHP. Rozrzucone na podłodze śmieci, rozlane różnorodne płyny niewiadomego pochodzenia, przedmioty nieodłożone na swoje miejsce mogą być przyczyną wypadków.

Wszystkie materiały znajdujące się w magazynie powinny mieć swoje miejsce. To ułatwi pracę każdemu magazynierowi. Każda osoba zatrudniona w magazynie jest zobowiązana do utrzymania czystości w pomieszczeniu. Gdy komuś coś się rozleje, powinien natychmiast to wytrzeć, by ktoś inny nie zrobił sobie krzywdy. Wszystkie półki, na których przechowywane są towary powinny być czyste.

O porządek w magazynie należy zacząć dbać już na samym początku najmu magazynu. Odpowiednie zorganizowanie przestrzeni sprawi, że praca będzie łatwiejsza i wydajniejsza, a wyniki pracy bardziej wymierne. Jeżeli w magazynie stosuje się wysokie standardy dotyczące organizacji pracy, pracownicy sami chętnie przestrzegają zasad obowiązujących w firmie i utrzymują porządek w magazynie.

Regularne dbanie o porządek nie doprowadzi do usterek, które mogą być bardzo kosztowne. Należy unikać przypadkowego składowania towarów, trzeba dokładnie zaplanować wykorzystanie powierzchni magazynu, którą należy zagospodarować w ergonomiczny sposób, wykorzystując każde miejsce. W tym celu trzeba postarać się o odpowiednie systemy magazynujące.

Meble takie, jak regał magazynowy - duży wybór w sklepie  https://www.regaly.biz/pol_m_Regaly-magazynowe-1730.html - wykonane z najlepszej jakości materiałów odpornych na duże ciężary i uszkodzenia można łączyć ze sobą, rozbudowywać na dowolną wysokość i szerokość.

Porządkowanie magazynu

Porządkowanie nawet niewielkiego magazynu może okazać się nie lada wyzwaniem. Co jakiś czas należy jednak zrobić gruntowne porządki w magazynie w celu pozbycia się niepotrzebnych przedmiotów i stworzenia większej ilości miejsca w magazynie.

Porządki należy zacząć od opróżnienia półek, regałów, szaf, następnie dokładnie przyjrzeć się regałom i innym meblom magazynowym, sprawdzić, czy ich konstrukcja nie została naruszona. W przypadku stwierdzenia jakiejkolwiek nieprawidłowości regał należy wymienić na nowy. Układając ponownie produkty należy je odpowiednio posegregować.

W wielu magazynach pojawia się też bałagan w bazie danych. Wówczas konieczne jest uporządkowanie bazy danych, co również nie jest łatwym zadaniem.

 

REKLAMA
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone