Zamknij
REKLAMA

Jak czyścić prysznic?

11:14, 21.11.2019 |
Skomentuj

Kabina prysznicowa znajduje się w wielu mieszkaniach i domach. Korzystanie z niej jest wygodne i komfortowe. Jednak o kabinę prysznicową należy szczególnie dbać. Mowa tu o jej systematycznym i dokładnym myciu. Nie jest to jednak wcale takie proste jak mogłoby się wydawać. Warto zatem wiedzieć, jak prawidłowo myć prysznic i na co zwrócić szczególną uwagę.

Przygotowanie do mycia

Zanim padnie odpowiedź jak czyścić kabinę prysznicową należy wcześniej odpowiednio się do tej czynności przygotować. W pierwszej kolejności należy skompletować wszystkie środki czystości oraz narzędzia, które potrzebne będą do jej dokładnego umycia. Aby dokładnie wyczyścić kabinę prysznicową posiadać należy środek do mycia kabin, gąbkę, szczoteczkę do zębów, ścierkę z mikrofibry, a także ocet oraz sodę oczyszczoną. Do mycia przygotowana musi być także sama kabina prysznicowa. Dlatego wcześniej należy usunąć z niej wszelkie przypory toaletowe.

Zaczynamy od spryskania

Czyszczenie kabiny prysznicowej rozpocząć należy od dokładnego spryskania płytek pod prysznicem oraz baterii odpowiednim środkiem do mycia kabin prysznicowych. Płyn rozcieramy po całej powierzchni. Używamy do tego wcześniej przygotowanej gąbki. Po tej czynności należy odczekać kilka minut. W drugiej kolejności spryskujemy szyby. W tym przypadku także używamy środka do mycia kabin prysznicowych. Może się jednak okazać, że sam środek czyszczący do za mało. Zwłaszcza jeśli szyby są bardzo zabrudzone. W takim przypadku szyby spryskać powinno się także octem.

Czyszczenie płytek

Po spryskaniu płytek, baterii oraz szyb i odczekaniu kilku minut można przejść do dokładnego czyszczenia płytek. Do tego celu używamy gąbki i dokładnie szorujemy płytki. Szczególną uwagę zwrócić należy na fugi. Jeśli są one bardzo zabrudzone wówczas dobrym pomysłem może być zastosowanie sody oczyszczonej i octu. Po dokładnym wyczyszczeniu wszystko spłukujemy wodą.

Czyszczenie baterii prysznicowej

Odpowiadając na pytanie jak czyścić kabinę prysznicową nie można oczywiście zapomnieć o baterii prysznicowej. Jak pamiętamy, wcześniej została ona spryskana odpowiednim środkiem. Teraz wystarczy baterię przetrzeć dokładnie gąbką. Może jednak zdarzyć się tak, że na baterii prysznicowej osadzi się kamień. W takiej sytuacji należy użyć szmatki nasączonej ocet i przyłączyć ją na około godzinę na miejsca osadzone kamieniem.

Mycie szyb i brodzika

W tym momencie można przejść do dokładnego umycia szyb, które wcześniej spryskane zostały środkiem do czyszczenia kabin prysznicowych. Pamiętać należy, aby robić do bardzo dokładnie. Tak, aby na szybach nie pozostały żaden smugi. Przed samym myciem brodzika usunąć należy z niego wszelkie elementy, takie jak np. włosy. Następnie brodzik umyty powinien być środkiem do czyszczenia kabin prysznicowych. W przypadku większych zabrudzeń brodzik można dodatkowy oczyścić octem.

Końcowy etap czyszczenia prysznica

Na samym końcu cały prysznic powinien został spłukany wodą oraz dokładnie wytarty. Oczywiście nie można zapomnieć o umyciu szyb od zewnątrz. Najlepiej sprawdzi się tu środek do mycia kabin prysznicowych. Do czyszczenia szyb id zewnątrz najlepiej jest wykorzystać ściereczkę z mikrofibry.

REKLAMA
(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone