Zamknij
REKLAMA

Prezent dla kolegi z pracy - co wybrać?

16:04, 18.11.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Obdarowywanie innych prezentami – nawet drobnymi – jest zawsze wielką przyjemnością zarówno dla tego, który daje, jak i dla tego, który otrzymuje. W naturze ludzkiej jest dzielić się miłymi rzeczami. Pozostaje pytanie: co jest faktycznie miłe i dobre?

Drobne upominki mogą stanowić jednak pewien problem towarzyski. Dlaczego? Jeśli obdarowujemy osobę bliską, to mniej więcej wiemy, co ona lubi i czym ją ucieszymy. Kłopot pojawia się jednak wtedy, kiedy mamy do czynienia z kolegą z pracy lub ze szkoły. Savoir vivre dawania prezentów mówi o tym, że upominek nie powinien być drogi, bo ktoś poczuje się zobowiązany, żeby nam odpłacić w takiej samej sumie – a nie każdego na to stać.

Rozwiązaniem mogą być przedmioty o niewielkiej wartości pieniężnej, ale sporej sentymentalnej. Część ludzi na mikołajki klasowe czy te w pracy samodzielnie wykonuje prezenty. To bardzo miły gest, pozwala bowiem zapamiętać drugą osobę na dłużej. Nie wszyscy są jednak obdarzeni zdolnościami manualnymi i artystycznymi, wskutek czego chcą po prostu kupić jakiś przydatny przedmiot.

Jeżeli chcemy sobie pozwolić na nieco bardziej kosztowny prezent, możemy przyjrzeć się następującej ofercie: https://evertourist.com/zestawy-upominkowe

Dlaczego portfel?

Portfel to bardzo uniwersalny i miły prezent dla każdego, niezależnie od pełnionej w społeczeństwie roli. Możemy go kupić koledze z pracy, mamie czy szwagrowi. Każdy będzie miał z niego pożytek, ponieważ jest to przedmiot, który stopniowo się zużywa od przechowywania w torbie i od używania na co dzień.

Jednocześnie portfel jest wysmakowanym prezentem – życzymy tym samym obdarowanej osobie dostatku, chcemy, by jej finanse wystarczały na pokrycie wszystkich marzeń i planów. Portfel jest prezentem, którego intencją jest życzenie dobrej przyszłości. Ponadto, jest to estetycznie bardzo elegancki podarunek, sprawdzi się u każdego.

Z portfelem nie ma tego problemu, co z torebką. Każda kobieta lubi inny design, nie wszystkim może spodobać się ta, którą akurat wybraliśmy (chyba, że znamy daną panią i wiemy, co jej przypasuje). Perfumy są z kolei prezentem bardzo osobistym – każdy ma indywidualne podejście co do tego, jaki zapach mu odpowiada.

Pozostają więc rzeczy drobne jako prezenty – i jest to najlepszy z możliwych pomysłów. Uniwersalne przedmioty użytkowe na pewno przydadzą się obdarowywanemu. W najgorszym wypadku ofiarowany przez nas prezent trafi do innej osoby, ale grunt w tym, że ktokolwiek skorzysta z zakupu, jakiego dokonaliśmy. O to właśnie chodzi w obdarowywaniu innych ludzi – o znalezienie złotego środka.

REKLAMA
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone