Zamknij
REKLAMA

Korzyści z posiadania zwierząt

15:49, 24.10.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Posiadanie zwierzęcia domowego to ogromna radość, ale też duża odpowiedzialność. Niezależnie od tego, czy jest to pies czy chomik, każde zwierzę potrzebuje opieki, miłości, zaangażowania.

Posiadanie zwierzęcia domowego to ogromna radość, ale też duża odpowiedzialność. Niezależnie od tego, czy jest to pies czy chomik, każde zwierzę potrzebuje opieki, miłości, zaangażowania.

Obecność zwierzęcia zmniejsza stres, obniża poziom napięcia psychicznego. Opieka nad czworonogiem uspokaja, relaksuje, jest okazją do świetnej zabawy, a w przypadku psa motywacją do codziennej dawki ruchu na świeżym powietrzu.

Towarzysz na czterech łapkach to wspaniały przyjaciel i kompan, lekarstwo na wszelkie smutki i zmartwienia. Głaskanie miękkiego futerka to antidotum na kiepski nastrój.

Kontakt ze zwierzęciem obniża ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, Posiadanie zwierzęcia pomaga też zmniejszyć ryzyko zachorowania na niektóre choroby.

Zwierzę domowe pomaga przezwyciężyć uczucie samotności. Dotrzyma towarzystwa, dlatego wielu ludzi starszych i samotnych decyduje się  na przyjęcie pod swój dach psa, kota czy chomika. Spacery z psem pomagają też w nawiązywaniu nowych kontaktów i znajomości.

Posiadanie zwierzęcia uczy odpowiedzialności, obowiązkowości, empatii i dyscypliny, co jest ważne zwłaszcza w przypadku dzieci. Rozwija wrażliwość i umiejętność rozpoznawania i zaspokajania potrzeb innej istoty.

Opieka nad zwierzęciem

Zwierzę jest członkiem rodziny, zasługuje na dobre jedzenie, na opiekę i na szczęśliwe życie. To nie zabawka, którą można odstawić w kąt, gdy się znudzi. Każde zwierzę zamieszkujące nasz dom powinno mieć zapewnione odpowiednie warunki. Należy wydzielić mu własną przestrzeń, pies czy kot musi mieć legowisko, a chomik klatkę.

W tym celu trzeba odwiedzić sklep zoologiczny. To również dobre miejsce na zakup karmy dla naszego pupila. Karmy z supermarketów mogą nie dostarczyć zwierzęciu wszystkich niezbędnych dla jego zdrowia składników odżywczych.

Minusy posiadania zwierząt

Trzeba się też liczyć z ewentualnymi chorobami zwierzęcia. Trzeba wtedy zabrać zwierzę do weterynarza i ponieść koszty leczenia. Problemem może być też wyjazd. Na ten czas należy zapewnić pupilowi opiekę, znaleźć zaufaną osobę, która należycie zaopiekuje się naszym pupilem lub znaleźć miejsce w hotelu dla zwierząt.

Nie zawsze też dobrze układają się relacje dziecka z czworonogiem. Małe dziecko nie rozumie, że nie wolno ciągnąć zwierzęcia za ogon, a zwierzę broniąc się może podrapać, a nawet ugryźć dziecko. Dlatego w przypadku rodzin z małymi dziećmi decyzję o adopcji zwierzęcia warto odłożyć.

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone