Zamknij
REKLAMA

W pogoni za okazją – karty kredytowe i promocje

14:01, 19.09.2019 | J.J
Skomentuj

Obniżki cenowe zdecydowanie bardziej przyciągają kupującego niż dobra obsługa klienta. Co zazwyczaj najchętniej nabywamy w czasie promocji i wyprzedaży? Jaki odsetek Polaków przyznaje się do nieplanowanych wydatków? I dlaczego karty kredytowe ułatwiają nam nasze zakupy? Poznaj odpowiedzi.

Promocje, czyli coś, co kochamy

80 proc. naszych rodaków przyznaje, że czeka ze swoimi zakupami na promocje i wyprzedaże. Natomiast dla 25 proc. stanowi to stałą strategię zakupową. Jedynie co piąty badany przyznał, że nie bierze pod uwagę promocji. Co ciekawe, najbardziej preferowanym typem obniżek są te posezonowe. Kiedy ceny spadają, najchętniej kupowany jest m.in. sprzęt RTV i AGD (50 proc.), kosmetyki (58 proc.), odzież i bielizna (53 proc.).

Cena decyduje o naszym koszyku

Jak się okazuje aż 51 proc. badanych Polaków podczas swoich zakupów nie kieruje się bardzo dobrą obsługą klienta. Zdecydowanie ważniejsza jest tu atrakcyjna cena. Ma ona znaczenie aż dla 75 proc. kupujących.

Nie zawsze podchodzimy do zakupów z rozsądkiem. Co ciekawe, 35 proc. respondentów przyznało się, że ma na swoim koncie zakup nieplanowanych produktów podczas trwania promocji. Są to zwykle kosmetyki i odzież. Poza tym często kupujemy testowo, czyli z założeniem, że zwrócimy nabyty towar. Jak pokazuje badanie, robi tak 25 proc. konsumentów.

Karty kredytowe i promocje w sklepach

Bardzo wygodnym i przydatnym środkiem płatniczym są karty kredytowe. Zwłaszcza wtedy, kiedy korzysta się z nich w sposób racjonalny. Zainteresowany promocjami może nimi płacić, kiedy nie posiada gotówki lub pieniędzy na koncie. A okres bezodsetkowy sprawia, że niekiedy jest to lepsze rozwiązanie niż zaciągnięcie kredytu. Szczególnie dla tych, którzy mają duży limit.

Dobrze wiedzieć, że karta visa daje kupującemu dwie opcje. Zadłużenie za zrobione zakupy można spłacić od razu na koniec okresu rozliczeniowego lub rozłożyć taką spłatę w czasie. Przykładem podmiotu, z którego usług warto skorzystać, jest Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Mamy tu aż do 54 dni okresu bezodsetkowego.

Co ważne, wniosek o kartę składa się także bez wychodzenia z domu. Dodatkowo dzięki karcie kredytowej Visa TurboKARTA można zyskać 3 proc. zwrotu za zakupy na stacjach paliw i 1 proc. za pozostałe zakupy. Miesięcznie jest to nawet do 30 zł. Szczegóły oferty znajdują się na stronie internetowej Santander Consumer Banku.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone