Zamknij
REKLAMA

W jaki sposób odpowiadać na oferty pracy?

11:54, 16.08.2019 | materiały partnera

Niektóre osoby na etapie odpowiedzi na ciekawą ofertę pracy popełniają szereg podstawowych błędów, przez które ograniczają swoją kandydaturę na wybrane stanowisko. Aby skutecznie zainteresować rekrutera, a tym samym otrzymać szczegółowe informacje zwrotne o zatrudnieniu, powinniśmy trzymać się kilku zasad.

1. Oficjalny ton

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, iż rekrutacja to rodzaj rozmowy służbowej, a więc obowiązują podczas niej pewne zasady. Główną z nich jest oficjalny ton, który musimy utrzymać zarówno w przypadku kontaktu telefonicznego, jak i mailowego. Aby o niego zadbać warto kontaktować się z rekruterem za sprawą odpowiednich środków. Musimy więc zrezygnować z mailingu opartego o pierwsze, spontaniczne konto i założyć nowe, specjalnie z myślą o reprezentowaniu samych siebie. Od tej reguły istnieją odstępstwa, o ile kontaktujemy się z naszym dobrym znajomym, który jest rekruterem.

2. Merytoryczność i konkretność

W celu szybkiego uzyskania konkretnych szczegółów dotyczących oferty pracy, sami musimy wykazać się klarownym i merytorycznym formułowaniem myśli. Warto więc dokładnie sprawdzać wysyłane do rekrutera wiadomości, aby pozbawione były powtórzeń bądź błędów ortograficznych. Warto również zadbać o to, aby nie pytać o zbędne informacje, do których mamy dostęp w ogłoszeniu zamieszczonym w Internecie (np. na stronie Pracuj.pl). W ten sposób uzyskamy błyskawiczną odpowiedź na nasze zapytania oraz skutecznie rozpoczniemy proces rekrutacyjny.

3. Pamiętaj o załącznikach

Jeśli nawiązujesz kontakt z rekruterem poprzez wiadomość e-mail musisz pamiętać, aby załączyć wszystkie potrzebne załączniki w jednej wiadomości. Oprócz CV może to być m.in. list motywacyjny bądź portfolio. Pamiętaj, aby wszystkie pliki były świeże i aktualne oraz odpowiednio sformatowane (preferowanym formatem w większości firm jest PDF).

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone