Zamknij
REKLAMA

Dbanie o zęby - porady od specjalistów Face Dent

10:27, 19.07.2019 | Artykuł partnera
Skomentuj

Każdy chciałby mieć nieskazitelny i biały uśmiech, jednak nie każdy ma czas, aby o niego dbać. Niestety, chcąc onieśmielać wszystkich swoim uśmiechem musisz nie tylko czyścić zęby regularnie, ale również robić kilka dodatkowych rzeczy, które sprawią, że twoje zęby będą zdrowe, a także, że będziesz odwiedzał dentystę sporadycznie. Dla niektórych to właśnie ten drugi element jest najważniejszy - z jakiegoś powodu wiele osób w Polsce cierpi na Dentofobię, czyli lęk przed dentystą. Oczywiście unikanie stomatologa nie jest sposobem na pozbycie się strachu, ale świetnie ten strach przesuwa w czasie. Jak więc unikać stomatologa i zachować swoje zęby w idealnym stanie?

Porady od specjalistów Face Dent

Tworząc ten artykuł poradziliśmy się specjalistów z Face Dent - to właśnie zespół wykwalifikowanych stomatologów ze Śremu odpowiada za warstwę merytoryczną tego artykułu. Są to takie same porady, jakie otrzymują pacjenci na koniec wizyty.

Zacznijmy od najważniejszego - mycie zębów. Prawdą jest, że większość ludzi myje zęby w niewłaściwy sposób - niedokładnie lub zbyt krótko. Warto więc pochylić się nad techniką mycia zębów na dłużej. Po pierwsze, mycie zębów powinno trwać przynajmniej 2 minuty - po minucie na szczękę i żuchwę. Dobrą praktyką jest również mycie języka - na nim również znajdują się bakterie, które mogą powodować próchnicę. Dodatkowo, ważna jest częstotliwość mycia zębów - powinno się to robić przynajmniej 2 razy dziennie - rano i wieczorem. Świetnie oddaje to powiedzenie, że poranne mycie zębów służy urodzie, natomiast wieczorne - zdrowiu. Właśnie myjąc zęby wieczorem sprawiamy, że próchnica nas nie tyka.

Rzeczą, która nie ma dużego znaczenia jest wybór szczoteczki do zębów. Tak naprawdę, każda jedna szczoteczka będzie świetnym wyborem - o ile używasz jej tak, jak powinieneś. Dodatkowo, ważne jest również czyszczenie powierzchni pomiędzy zębami. Wykorzystać do tego można specjalne szczoteczki do czyszczenia tych przestrzeni lub nić dentystyczną, która sprawdza się jeszcze lepiej. Co prawda, zajmuje to dość długi czas na początku i jest nieprzyjemne - po jakimś czasie jednak nabieramy wprawy i przestaje nam to przeszkadzać.

Face Dent - Dentysta Śrem, kilka słów o klinice.

Face Dent to nowy-stary stomatolog w Śremie - za tą nazwą stoi Alligodent (po zmianie nazwy), czyli zespół specjalistów z dziedziny stomatologii, który zajmuje się dużą gamą usług medycznych. Periodontologia, czy Stomatologia Estetyczna nie jest dla nich żadną tajemnicą. Skorzystaj z porad i nie korzystaj z ich usług!

 

 

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone