Zamknij

Jaką metodę usuwania wad wzroku wybrać

20:36, 26.06.2019 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:21, 27.06.2019
Skomentuj

Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na trwałe usunięcie wady wzroku. Powodów jest kilka, głównym z nich jest moda na takie zabiegi i wygoda dla osób, które do tej pory używały soczewek bądź okularów. Laserowe usunięcie wady jest bezpiecznym zabiegiem, które przynosi trwałe rezultaty. Warto przed operacją zapoznać się z różnymi ofertami, aby wybrać jak najlepszą dla nas metodę.

Operacja na oku jest niebywale trudna i wymaga dużej precyzyjności. Obecny rynek posiada kilka metod pozwalających na laserowe usunięcie wady wzroku. Część z nich jest mniej inwazyjna, część odrobinę bardziej. Najnowsze sposoby pozwalają na dopasowanie operacji jak najbardziej pod pacjenta. Warto być świadom jeszcze przed wyborem różnic, które między nimi występują.

Czym się różnią zabiegi korekcji wad wzroku?

Metody usuwania wad wzroku to całe spektrum różnych możliwości. Dla osoby niezapoznanej z tematem, mogą wydawać się wszystkie identyczne. Istnieję jednak między innymi subtelne różnice, które warto poznać przed wybraniem kliniki.

Jedną z najbardziej znanych metod jest metoda femtoLASIK. Jest to tzw. złoty standard w chirurgi oka. Daje ona większe bezpieczeństwo, precyzję oraz zakres korygowanych wad. W rezultacie po zabiegu jakość widzenia jest porównywalnie lepsza. Rekonwalescencja nie trwa długo, a pacjenci nie skarżą się na uczucie suchego oka, rozproszenia światła czy na wadę resztkową. Dzięki nieinwazyjnym metodom jest ona godna polecenia zabiegiem, dla osoby, która obawia się operacji i chcącej tego co najlepsze dla swoich oczów.

Inną metodą jet PRK czyli tzw LASEK. Zabieg jet wykonywany w przypadku wystąpienia przeciwwskazań do metody femtoLASIKA. Pacjentom których oczodół jest za głęboki albo rogówka zbyt cienka, poleca się ten typ operacji. Polega ona na odsunięciu nabłonka z powierzchni rogówki, aby następnie poddać laserowi głębsze jej warstwy. W odróżnieniu od LASIKA, po zabiegu jest konieczne noszenie soczewek przez kilka dni, które pełnią role opatrunku. Mogą w tym czasie wystąpić takie objawy jak: niewielki ból, nadwrażliwość na światło czy łzawienie. Ostrość widzenia zostaje przywrócona w ciągu kilku tygodni.

Nowoczesne metody

Wavefront to nowa metoda korekcji wad wzroku. Przed zabiegiem jest ustalana indywidualna korekcja, dzięki wykonaniu topografii rogówki i analizy czoła fali oka. Dzięki temu operacja pozwala na usunięcie również takich wad jak: słabe widzenie w ciemności, czy obniżenie kontrastu. Jest to najbardziej dopasowana metoda do pacjenta, który cierpi nie tylko na nieostrość widzenia.

Metody usuwania wad wzroku można zatem dobrać pod kątem wielu czynników pacjenta. Przed każdym zabiegiem wykonywane są liczne badanie takie jak analiza czy topografia rogówki, aby pomóc lekarzowi w dobraniu najlepszej metody. Operacja pomimo iż wymaga dużej precyzyjności, jest bezpieczna dla pacjenta i nie ma potrzeby do obaw czy paniki. Zalety usunięcia wady wzroku metodą laserową są niezliczone i warto dla swojego komfortu i wygody zdecydować się na jedną z nich.

Więcej informacji na Blikpol.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%