Zamknij
REKLAMA

Jakie są najpopularniejsze kierunki studiów w Poznaniu?

12:17, 07.06.2019 | Artykuł partnera
Skomentuj

Planujesz studiować w Poznaniu na którymś z najpopularniejszych kierunków studiów, takich jak psychologia czy ekonomia? Z naszego artykułu dowiesz się, które uczelnie je oferują.

Poznań to stolica Wielkopolski, a także jedno z głównych miast akademickich w Polsce. Na studia do Poznania przyjeżdża wielu młodych ludzi. Na 1 tysiąc mieszkańców przypada średnio 215 studentów (wg danych GUS). Studiują oni na 25 uczelniach – zarówno państwowych, jak i prywatnych. Uczelnie w Poznaniu oferują kandydatom na studia szeroki wachlarz kierunków studiów – dostępne są one zarówno w systemie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, na studiach I i II stopnia, a także w ramach studiów jednolitych magisterskich (wybrane kierunki, m.in. psychologia). Jeśli interesują Cię uczelnie również w innych polskich miastach zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.uczelnie.pl/.

Kierunek ekonomia w Poznaniu

Ekonomia to kierunek studiów, cieszący się od lat niemalejącą popularnością wśród przyszłych studentów. Gospodarka XXI potrzebuje wykształconych, odpowiednio wykwalifikowanych ekonomistów, którzy mogą wspomóc rozwój danego rynku. Ekonomia to nauka, w polu zainteresowania której znajdują się przede wszystkim dobra i usługi. Opisuje ona wpływ jednostki oraz grup społecznych na wykorzystywanie zasobów materialnych. Zdobyte podczas studiów wiedza i umiejętności sprawdzą się w wielu branżach i zapewnią atrakcyjną pracę w różnych sektorach gospodarki.

Uczelnie w Poznaniu z kierunkiem ekonomia

Ekonomia w Poznaniu dostępna jest na następujących uczelniach:
- Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia;
- Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – studia stacjonarne II stopnia, studia niestacjonarne I i II stopnia,
- Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu – studia stacjonarne I stopnia na kierunku „ekonomia i gospodarka w dziejach” oraz studia stacjonarne I i II stopnia na kierunku ekonomiczno-prawnym,

Opłaty za studia niestacjonarne to koszt od 1500 zł za 1 semestr nauki.

Kierunek psychologia w Poznaniu

Psychologia to również bardzo popularny kierunek studiów, co roku wielu maturzystów rekrutuje się na psychologię. Jest to nauka o psychice człowieka, o jego zachowaniach, a także o interakcjach, w jakie wchodzi ze swoim otoczeniem. Program studiów jest bardzo ciekawy, ale i wymagający. Ukończenie tego kierunku zapewnia jednak studentom rozległą wiedzę teoretyczną i umiejętności pożądane na wielu stanowiskach w pracy, w wielu branżach.

Uczelnie w Poznaniu z kierunkiem psychologia
- Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu – studia jednolite magisterskie w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym,
- SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Poznaniu – studia I stopnia, studia jednolite magisterskie, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym;
- Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu – studia I stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym,
- Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu – studia jednolite magisterskie,
- Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu – studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Decydując się na studia na psychologii na którejś z prywatnych uczelni lub na uczelni państwowej, ale w trybie niestacjonarnym, należy dokonać opłaty za studia. Opłaty różnią się w zależności od uczelni. Koszt takich studiów to od 240 zł miesięcznie – aż do 945 zł miesięcznie.

Inne kierunki studiów w tym mieście wraz z zasadami rekrutacji można poznać dzięki stronie https://www.uczelnie.pl/miasto/poznan/.

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone