Zamknij
REKLAMA

Szukasz księgi gości na ślub? Wybierz najlepszą.

20:41, 31.05.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Utrwalenie myśli zaproszonych na uroczystość zaślubin gości to z pewnością dobry pomysł na to, by zachować wspomnienia z tego wyjątkowego dnia na dłużej. Dziś na zdecydowanej większości uroczystości ślubnych nie mogłoby zabraknąć księgi gości. Jakie kryteria należałoby wziąć pod uwagę przy jej wyborze?

Ustal, czego tak naprawdę potrzebujesz

Ciężko uznać dużą liczbę dostępnych wariantów danego produktu za wadę, a jednak dla niektórych oznacza to jedynie dodatkowe trudności w podjęciu decyzji o zakupie. Trzeba jednak spojrzeć na to z innej strony. W przypadku księgi gości weselnych jeden, uniwersalny wariant nie za bardzo sprawdziłby się na każdej uroczystości.

Na dobrą sprawę można by poprzestać na pierwszej napotkanej w sklepie księdze, czy jednak byłby to dobry wybór? Z pewnością nie, ponieważ podobnie jak w przypadku innych kwestii związanych z organizacją uroczystości weselnej liczy się dbałość o detale. Dziś zwraca się szczególną uwagę na to, by utrzymać cały charakter zaślubin w tym samym stylu.

Znajdą się też takie pary młode, którym wystarczy zwyczajny zeszyt lub album do tego, by zaproszeni goście nanieśli na ich kartkach swoje przemyślenia. O ile nie ma może w tym nic złego, o tyle warto byłoby zadbać o dostojną oprawę jakże wyjątkowego dnia w swoim życiu. W końcu zakup dedykowanej księgi gości weselnych nie jest przesadnie dużym wydatkiem.

O czym musisz jeszcze pomyśleć

Nawet jeśli wpadnie komuś w oko wybrana księga gości, na tym jeszcze nie koniec. Trzeba także pamiętać o paru innych kwestiach organizacyjnych. Po pierwsze musimy zwrócić uwagę na to, gdzie przechowamy księgę gości weselnych po jej zapełnieniu. Z praktycznego punktu widzenia najlepiej sprawdza się klasyczny format książkowy. Warto rozważyć też księgę możliwą do zapakowania w ozdobnym kuferku.

Zaproszeni goście na widok bogato zdobionej księgi mogą być początkowo trochę onieśmieleni. Dobrze byłoby jasno określić to, co chcielibyśmy ujrzeć w ich późniejszych wpisach. Istotne jest również poinformowanie wszystkich, gdzie znajduje się księga gości oraz wskazać dogodny moment na pamiątkowe wpisy. Niekoniecznie będzie to koniec imprezy, kiedy wiele osób może być już zmęczona całonocną zabawą.

Jeden długopis, czy specjalny mazak to zdecydowanie za mało, by mieć pewność, że wszystkim gościom uda się umieścić wpis. Lepiej kupić ich w zapasie co najmniej kilka, bo nigdy nie wiadomo, kiedy któryś przestanie działać tak, jak byśmy tego chcieli. Z pewnością o takie detale należy zadbać zawczasu, niż reagować w krytycznej sytuacji w środku weekendowej nocy.

Pozostaje już tylko podjąć decyzję

To już nie te czasy, kiedy klient musiał decydować się na coś z ograniczonego asortymentu akcesoriów ślubnych. Dziś możemy wybierać spośród najrozmaitszych projektów w szerokim przedziale cenowym. Nie znaczy to jednak, że za rozsądne pieniądze nie dostaniemy tego, co spełni nasze oczekiwania. Wachlarz dostępnych wariantów począwszy od tych minimalistycznych, na bogatych zdobieniach kończąc, pozwala każdemu znaleźć to, czego tak naprawdę potrzebuje.

Połączenie białego tła ze złotymi napisami to jedna z najczęściej spotykanych wersji kolorystycznych w przypadku księgi gości weselnych. Wariant ten doskonale współgra z typowym motywem przewodnim pojawiającym się na polskich weselach. Gustownie prezentuje się też granatowe, czyli kontrastowe tło.

Kto myślał, że księga gości to tylko coś w postaci albumu w twardej oprawie, ten tkwił głęboko w błędzie. Równie dobrze może być nią drewniana konstrukcja ze skrzydełkami do umieszczania na nich pamiątkowych wpisów. Całość wykończona w gustownym stylu vintage nie bez powodu zyskuje coraz większą popularność. Ta nowatorska forma ma w sobie coś wyjątkowego. 

Klasyczna, lecz jakże wyjątkowa forma pamiątki ze ślubu w postaci księgi gości weselnych, to coś, do czego z rumieńcami na twarzy będziemy wracać po latach. Emocjonalne wpisy naszych bliskich pozwolą jeszcze raz przenieść się pamięcią do najważniejszego dnia w naszym życiu. Zadbajmy, by ta jedyna w swoim rodzaju książka wyróżniała się od strony wizualnej i przetrwała próbę czasu.

 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone