Zamknij
REKLAMA

Hala stalowa jako biuro?

12:22, 30.05.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Hale stalowe mają wiele zastosowań. Coraz częściej wykorzystuje się je np. w rolnictwie czy handlu. Od jakiegoś czasu przedsiębiorcy używają budynków stalowych jako biur. Czytaj dalej, a dowiesz się, czy to opłacalne i jak wygląda w praktyce.

Jest taniej

Popularność budynków o konstrukcji stalowej ma swoje źródła zwłaszcza w ekonomice. Jest to bowiem jedno z najtańszych rozwiązań w budownictwie, dzięki któremu można wznieść w pełni funkcjonalną halę.

Utarło się, że na biura wybieramy budynki murowane. Nie jest to jednak najbardziej opłacalny pomysł. Dobrze przystosowana hala ze stali może pełnić funkcję biura już kilka dni po jej wzniesieniu, a jeśli chodzi o wydatki - jest po prostu tańsza. Wynika to z jej budowy, która polega na łączeniu prefabrykatów. Modułowa konstrukcja sprawia, że czas budowy jest o wiele krótszy (proste budynki ze stali powstają w miesiąc), a to przekłada się na mniejsze koszty.

Funkcjonalność budynków stalowych

Modułowa budowa hal ze stali wpływa znacznie na funkcjonalność tego typu budynków. Są to bowiem jedyne konstrukcje, które dają możliwość powtórnego wykorzystania i rozbudowy. W jaki sposób? Chociaż technologie wykorzystane przy budowie hal stalowych nie należą do najprostszych, to modułowa budowa przypomina nieco łączenie klocków. Można je stosunkowo łatwo rozłożyć lub powiększyć o nowe elementy.

Oznacza to, że dostosowanie budynku stalowego do potrzeb przedsiębiorców jest niezwykle łatwe. W związku z tym hale ze stali świetnie sprawdzają się również jako biura. To po prostu wybór funkcjonalności - takie biuro można zaaranżować na wiele sposobów, rozbudować lub w razie niepowodzenia wykorzystać ponownie w innym przedsiębiorstwie.

Czy biuro w hali stalowej może być estetyczne?

Największe wątpliwości przedsiębiorców, związane z wykorzystaniem konstrukcji stalowych w funkcji biura, dotyczą estetyki takiego budynku. Powszechnie sądzi się, że hale nie należą do budynków estetycznych, co jest prawdą tylko po części.

Jeszcze do niedawna hale o stalowej konstrukcji wykorzystywano głównie w przemyśle, przez co estetycznie przypominały one rodzaje kanciastych pudeł. To już jednak przeszłość. Wykonawcy zdają sobie sprawę z tego, że hale powinny być również estetyczne, zwłaszcza gdy mają być wykorzystane jako biura. Proces planowania zaczyna się więc już na etapie projektu. Nowoczesne konstrukcje stalowe w niczym nie przypominają wielkich pudeł.

Warto jednak pamiętać o tym, że nowoczesność i estetyka budynku zależy w dużej mierze właśnie od wykonawstwa. Nawet najlepszy projekt może w rzeczywistości wyglądać niekorzystnie, jeśli zostanie wykonany niestarannie. Dlatego zawsze należy wybrać firmę, która wie, co robi. Dobrymi opiniami cieszy się Commercecon. Są to wykonawcy, którzy czuwają nad budową już od samego początku, czyli od etapu projektu. Pamiętaj, aby przy wyborze, sprawdzić realizacje danej firmy. Dzięki temu ocenisz jej kompetencje.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone