Zamknij

Nearshoring zmienia branżę IT

11:33, 29.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:34, 29.04.2019
Skomentuj

W branży IT zmiany są szybkie i dynamiczne z wielu względów. Jedną z najważniejszych z nich jest pojawienie się nearshoringu, który ma niebagatelny wpływ na outosourcing usług IT. Dlaczego nearshoring jest tak ważny i skąd wynika jego popularność?

Offshoring już się nie sprawdza?

Przez długi czas offshoring w branży IT był powszechny. Duże korporacje i mniejsze przedsiębiorstwa szukały sposobów na maksymalne cięcie kosztów tworzenia nowego oprogramowania, dlatego wybierały najtańszych wykonawców. Prace nad projektami IT były często zlecane firmom z Azji, gdzie koszty pracy programistów są o wiele niższe niż w Ameryce Północnej i Europie. Okazało się, że ten model ma jednak wady wynikające z różnic kulturowych i w poziomie wykształcenia pracowników w branży IT w różnych częściach świata.

Offshoring skupia się przede wszystkim na obniżaniu kosztów tworzenia oprogramowania, podczas gdy jakość prac schodzi na dalszy plan. Proste i mało wymagające projekty tworzone w ten sposób sprawdzają się dobrze, jednak w przypadku konieczności konsultowania projektu na różnych etapach i tworzenia skomplikowanych rozwiązań offshoring okazuje się nieefektywny. Z tego powodu tworzenie innowacyjnych aplikacji i technologii inteligentnych lepiej jest zlecać w ramach nearshoringu - przeczytaj więcej na https://www.techwalls.com/innovative-technologies-transforming-cities-into-smart-city/

 

Nearshoring przyszłością outsourcingu IT

Outsourcing IT w ramach nearshoringu jest obecnie najbardziej efektywną formą obcinania kosztów wprowadzania nowych technologii w firmach, o czym przeczytasz na https://www.techlazy.com/recruit-or-outsource-total-cost-of-ownership-comparison/. Dzięki niemu niweluje się ryzyko pojawienia się wielu problemów, które w offshoringu prowadzą do nieukończenia prac w terminie lub nieprawidłowego ich wykonania. Nearshoring jest zlecany zespołom projektowym z tego samego kręgu kulturowego i językowego, co chroni przed nieporozumieniami związanymi z barierą komunikacyjną. Ponadto projekt jest realizowany w tej samej lub pobliskiej strefie geograficznej, dzięki czemu zespoły z różnych krajów mają zbliżone godziny pracy, co zabezpiecza przed opóźnieniami w terminach. 

Jeżeli chcesz zlecić outsourcing IT w ramach offshoringu lub nearshoringu, poznaj zalety obu rozwiązań i sprawdź, jakie pytania zadać deweloperowi na

https://blog.businesscasestudies.co.uk/3682/10-important-questions-to-ask-your-software-developer-provider/. Dzięki uzyskanym odpowiedziom, wybierzesz odpowiednią metodę realizacji projektu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%