Zamknij
REKLAMA

Kremy na łuszczyce – gdzie kupić?

16:46, 25.04.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Łuszczyca występuje często i jest jedną z najbardziej dokuczliwych chorób skóry. Wśród przyczyn jej występowania wymienia się m.in. czynniki genetyczne, czy złe funkcjonowanie układu odpornościowego. Dotyka osób w różnych wieku, w tym dzieci. Czym się objawia i czym wspierać leczenie?

Najbardziej charakterystycznym objawem tego schorzenia są łuszczące się wykwity na skórze. Stąd właśnie nazwa choroby. Zmiany skórne są nieestetyczne, przez co chorzy czują się nieraz odpychani w środowisku. Poza tym dochodzi uporczywe swędzenie. Zmiany skórne mogą pojawić się po infekcji, kiedy pojawiają się wahania hormonalne, a nawet przy długotrwałym stresie.

Gdzie pojawiają się zmiany skórne?

Uporczywe pieczenie i swędzenie nie musi pojawiać się na całym ciele. Jest kilka miejsc, które wyjątkowo są na to narażone. Przede wszystkim są to okolice kolan, łokci, przedramion, głowa i tułów. Zdarza się, że łuszczycę widać na stawach. Łuszczyca jest chorobą przewlekłą z nawrotami. Po czasie remisji ponownie mogą się pojawić stany zapalne. Jednak ryzyko można zmniejszyć poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków.

Jak radzić sobie z chorobą?

Podstawowe leczenie łuszczycy bazuje na fototerapii, stosowaniu leków i przyjmowaniu witamin. Jednak jest szereg preparatów, które nie tylko wspierają proces powrotu do zdrowia, ale mogą pomóc w zapobieganiu pojawienia się zmian w przyszłości. Ponieważ łuszczyca jest powszechnym schorzeniem, w aptekach można znaleźć preparaty, jak szampony i kremy na łuszczycę, które powinny być stosowane w codziennej pielęgnacji. Preparaty tego typu uwzględniają specjalne wymagania skóry łuszczycowej i zawierają oleje roślinne, kwas mlekowy, parafinę, mocznik. Dobry skład dermokosmetyków pozwoli zatrzymać wodę w skórze, przez co ta będzie mniej podrażniona.

Jakie stosować kosmetyki?

Wśród preparatów, których nie może zabraknąć w kosmetyczce osoby walczącej z chorobą, wymienić trzeba specjalne płyny do kąpieli, czy kremy na łuszczycę. Zawierają związki natłuszczające i nawilżające. Dobrze sprawdzają się preparaty odżywcze i równocześnie nawilżające. Najczęściej zawierają one takie związki jak lanolina, alantoina, czy parafina. Dość dużym wyzwaniem jest pielęgnacja skóry głowy. Z jednej strony skórę trzeba nawilżyć, z drugiej nikt nie chce mieć przetłuszczonych włosów. Poleca się tutaj sięgać po preparaty, które przede wszystkim łagodzą świąd i odkażają, czyli zawierające m.in. siarkę.

Jak jeszcze wspierać leczenie?

Poza podstawowym leczeniem i sięganiem po dobrane pod kątem skóry łuszczycowej kosmetyki kondycję skóry można wspierać także na inne sposoby. Z pomocą przychodzi dieta, która powinna zawierać dużą dawkę witamin A i E, a także nienasycone kwasy tłuszczowe. Do tego popularnością cieszą się kąpiele lecznicze. Najbardziej poleca się kąpiel w Morzu Martwym, gdzie jest prawdziwe bogactwo minerałów, ale można też skorzystać z kąpieli leczniczych w polskich uzdrowiskach. Warto też przyjrzeć się ziołowym naparom np.  ze skrzypu lub ziela bratka, których głównym zadaniem jest wydalanie toksyn z organizmu.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone