Zamknij
REKLAMA

Wózek spacerowy do 25 kg – jak wybrać?

07:30, 21.04.2019 | artykuł sponsorowany

Wydaje się, że wybór wózka jest prosty. W sklepach nie brakuje tego typu towarów. Wystarczy wejść i kupić. Jednak, czy na pewno? Okazuje się, że rodzice często stoją pomiędzy dziesiątkami różnych wózków i nie wiedzą, który wybrać? Który będzie najbezpieczniejszy dla dziecka? Zapraszamy do naszego artykułu!

Głęboki wózek spacerowy contra wózek lekki

Dla maleńkich dzieci zaraz po urodzeniu, producenci przygotowują wózki głęboko spacerowe. Wózki te są głębokie, duże. Zapewniają one dziecku dużo przestrzeni, są wygodne, często odpowiednio osłonięte, tak aby ochronić maluszka przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wózek taki może pełnić również rolę łóżeczka, zwłaszcza na spacerach, czy wyjazdach do rodziny. Jest bardzo praktyczny. Jednak, dzieci bardzo szybko z niego wyrastają i wtedy rodzice wybierają wózek spacerowy do 25 kg.

Wózki spacerowe bez gondoli

Wózki spacerowe do 25 kg to wózki przeznaczone dla dzieci do kilku lat. Orientacyjne normy podają, że dziecko w wieku 5 lat powinno ważyć w okolicach 19 kg. A zatem, kupując taki wózek spacerowy można mieć go już na kilka lat! Warto zatem dokonać właściwego wyboru. Wózek powinien być trwały, bezpieczny. Lekki wózek jest wygodniejszy dla rodzica.

Wybór wózka spacerowego dla dzieci do 25 kg nie jest łatwym zadaniem, ponieważ mnogość modeli jest tak duża, że wielu rodziców po prostu traci orientację. Niektóre ze spacerówek są wielofunkcyjne, inne przeznaczone są dla maluchów od urodzenia, a jeszcze inne dopiero po ukończeniu 6 miesiąca życia. Przyjrzyjmy się każdemu z tych wariantów.

  • Lekki wózek spacerowy wielofunkcyjny

Wielofunkcyjne wózki spacerowe mają jedną zasadniczą cechę pozytywną: można korzystać z nich przez kilka lat. W takim wózku znajduje się zarówno gondola, jak i siedzisko spacerowe. Warto zwrócić uwagę na to, aby gondola nie okazała się zbyt mała, bo wtedy dziecko zbyt szybko z niej wyrośnie. Na co zwracać jeszcze uwagę? Na koła (im większe koła tym lepsze na dziurawe chodniki), a także na rączkę wózka, która powinna być regulowana.

  • Spacerówka od pierwszych dni

Przede wszystkim należy podkreślić, że spacerówki tego typu są bardzo drogie. To jedne z najdroższych modeli wózków. Ale, jeżeli ma się odrobinę czasu, można tego typu wózki znaleźć znacznie taniej w sklepach internetowych. Dlaczego wózki te są takie drogie? Ponieważ są nie tylko dopasowane do niemowlaka, ale można używać ich przez kilka kolejnych lat. Kupując lekki wózek spacerowy do 25 kg warto sprawdzić ułożenie dna wózka, które nie powinno znajdować się zbyt nisko. Ponadto, ważna jest ilość miejsca – noworodek nie musi mieć bardzo dużej ilości miejsca, ale pamiętaj, że dziecko będzie rosło. Trzecim ważnym elementem jest siedzisko. Nie może być zbyt sztywne, ale jeżeli będzie za miękkie, mogą być odczuwalne elementy stelaża, a wtedy dziecku będzie bardzo niewygodnie.

  • Spacerówka dla półrocznego dziecka

Bardzo popularny model. Jego najważniejszą cechą jest możliwość idealnego dobrania wózka. Dziecko półroczne już samodzielnie siedzi, dlatego można dokładnie sprawdzić, w którym modelu jest mu najwygodniej. Czym się kierować przy zakupie? Lekki wózek o sporych kołach to najlepszy wybór. Wózek spacerowy dla dzieci do 25 kilogramów powinien zapewniać dziecku bezpieczeństwo: pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa chronią doskonale.

W sklepach wybór wózków spacerowych jest bardzo duży. Jednak, znalezienie tego idealnego wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Pod uwagę należy brać wiele czynników. Niektórzy kupują tanie wózki spacerowe, dla innych lekki wózek spacerowy liczy się najbardziej, bez względu na cenę, którą będą musieli ponieść. Małe wózki spacerowe można znaleźć w bardzo korzystnych cenach. Wystarczy poświęcić tylko kilka chwil na poszukanie odpowiedniego modelu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone