Zamknij
REKLAMA

Pokój dziecięcy - jak urządzić?

13:30, 15.04.2019 | artykuł sponsorowany

Urządzenie pokoju dziecięcego jest sporym wyzwaniem dla rodziców. Nowonarodzone dziecko będzie w nim spędzać większość swojego czasu w pierwszych latach życia, dlatego musi on pełnić kilka funkcji. Po pierwsze powinien być miejscem zabawy, gdzie maluch będzie wcielał się w rolę pirata, podróżnika, sportowca lub superbohatera. Po drugie musi być miejscem nauki - od nauki chodzenia do pierwszych kolorowanek. A teraz najważniejsze - dziecko w swoim pokoju musi czuć się bezpiecznie i komfortowo! Razem z właścicielami mebli dziecięcych pinio moon podpowiadamy, jak urządzić pokój dziecięcy.

Miejsce na kreatywną zabawę

Dzieci mają w sobie ogromne pokłady kreatywności, nie należy jej ograniczać, a raczej namawiać do jej pokazywania. A czy jest lepszy sposób na uwolnienie pomysłowości niż malowanie ścian? Wybierając kolor farby, którą pomalujesz pokój dziecka, zwróć uwagę, żeby była to farba łatwo zmywalna. Dziecku dasz ogromną frajdę, a sobie oszczędzisz dużo nerwów.

Pierwsze miesiące swojego życia dzieci spędzają na podłodze. Uwielbiają biegać boso, czołgać czy też przewracać się - należy, więc zapewnić mu do tego odpowiednie warunki. Dywan w pokoju dziecięcym powinien być odpowiednio miękki i przyjazny dla skóry, a przy tym być miejscem zabawy. W internecie dostępne są modele z mapą świata, planem miasta czy też znakami drogowymi.

Łóżeczko dziecięce - najważniejsza część pokoju

Po wyborze koloru ścian oraz dywanu, przychodzi czas na umeblowanie pokoju dziecięcego. Najważniejszym elementem tego wyposażenia jest łóżeczko dziecięce - noworodek spędza w nim ponad 300 dni w pierwszym roku życia. Jak wybrać odpowiednie łóżko dziecięce?

Specjaliści z pinio moon zwracają uwagę na kilka elementów, którymi należy kierować się chcąc wybrać dobre łóżko dla dziecka:

  • regulowana wysokość materaca,
  • wyjmowane szczebelki,
  • zdejmowany bok,
  • jakość wykonania,
  • rodzaj drewna.

Jakie meble do pokoju dziecięcego?

Odpowiednio urządzony pokoiku powinien posiadać również inne meble, gdzie przechowywane będą ubrania dziecka, jego zabawki a także inne akcesoria. Jakie meble należy zakupić do pokoju dziecięcego?

  • komoda pinio soon - idealne miejsce do przechowywania ubrań dziecka. Cicha i wygodna w użytkowaniu, dzięki czemu może być używana w trakcie snu malucha.
  • stolik i krzesełko - dzieci uwielbiają malować, rysować i pisać. Warto zapewnić im kącik małego artysty.
  • duża szafa - małe dziecko, dużo ubrań - problem doskonale znany każdemu rodzicowi. Duża dwudrzwiowa szafa pinio soon rozwiąże problem z nadmiarem ubrań.

Wybierając jakiekolwiek meble do pokoju dziecięcego należy pamiętać o kilku rzeczach. Każdy z nich musi być dostosowany do wieku dziecka oraz wykonany z najwyższej jakości, naturalnych surowców.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Najmłodsze dzieci są ciągle w ruchu, uwielbiają gryźć, kopać i dotykać wszystko co napotkają na swojej drodze. To ważna wiadomość dla rodziców planując pokój dziecięcy. Bezpieczeństwo oraz funkcjonalność znajdujących się tam mebli, muszą być sprawą priorytetową. Należy unikać mebli z ostrymi krawędziami, łóżeczko dziecięce pinio soon powinno być stabilne i wykonane z dobrej jakości drewna.

Warto również zadbać o zabezpieczenie gniazdek elektrycznych w pokoju dziecięcym, unikaniu rzeczy o ostrych krawędziach i niestabilnie przymocowanych. Wybierając meble i dodatki, nie wolno zapominać, że pokój dziecięcy to przestrzeń dla dziecka, w której jest pełno zabawy. Zadbajmy o to, żeby zabawa to była bezpieczna!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone