Zamknij
REKLAMA

Jakie systemy zabezpieczeń wybrać do domu jednorodzinnego?

09:15, 09.04.2019 | artykuł sponsorowany

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich – wraz z nowoczesnymi systemami zabezpieczeń możesz uzyskać jeszcze większy komfort i ochronę przed niespodziewanymi zdarzeniami. Na co warto się zdecydować?

Bezpieczeństwo ma szczególne znaczenie – ochrona życia i zdrowia siebie i bliskich nam osób, swojego mienia jest dzisiaj możliwa z użyciem specjalnych systemów zabezpieczeń dedykowanych dla użytkowników domowych.

Na co warto się zdecydować? Sprawdź przegląd polecanych rozwiązań prezentowanych przez serwis internetowy http://ergowiosla.pl/!

Domofon lub wideodomofon

Pierwszym urządzeniem, które może strzec naszego domostwa, jest domowy system bezpieczeństwa, który stworzony jest przez instalację domofonową lub wideodomofonową.

Takie instalacje zabezpieczają przed bezpośrednim dostępem na naszą posesję przez niepowołane osoby. Składają się z dwóch elementów – urządzenia zewnętrznego i wewnętrznego. Komunikacja może odbywać się głowo w przypadku domofonów albo też jako rozmowa wideo w przypadku wideodomofonów.

Instalacja alarmowa

Gdy zależy nam na większym bezpieczeństwie, warto pomyśleć o zainwestowaniu w instalację alarmową – ma ona na celu ostrzeganie przed potencjalnymi włamywaczami.

Domową instalację alarmową najlepiej wykonać na etapie wykańczania domu – wtedy można łatwo przygotować przestrzeń pod niezbędne przewody oraz urządzenia.

W ramach systemu stosuje się specjalne czujki, które mogą reagować na ruch oraz inne czynniki. Sygnały z czujek zbiera centralna alarmowa, która na podstawie zebranych informacji może wszcząć alarm. Centrala może także łączyć się z biurem firmy ochroniarskiej.

Nowoczesne systemy alarmowe mogą informować również o innych zagrożeniach poza potencjalnymi włamaniami, na przykład o pożarze, ulatnianiu się gazu, czadu, zalaniu, zapewniając pełne bezpieczeństwo dla domowników.

Instalacja monitoringowa

Bardzo dobrym wyborem do domu będzie także monitoring – dzisiaj wykonanie instalacji monitoringowej do użytku prywatnego jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ newsy coraz częściej prezentują nowoczesne instalacje bezprzewodowe, które nie wymagają skomplikowanego montażu.

Instalacja monitoringowa pozwala nam na stały dostęp do obrazu zbieranego przez kamery znajdujące się na zewnątrz oraz wewnątrz domu. Obraz z kamer zapisywany jest na dyskach, dlatego możemy łatwo sprawdzić go wtedy, gdy pojawi się taka potrzeba.

Nowoczesne instalacje pozwalają także na dostęp do obrazu za pośrednictwem internetu, na przykład przez przeglądarkę internetową na komputerze, a nawet przez urządzenia mobilne – smartfony, tablety.

Zatem do wyboru mamy obecnie pełną gamę różnych systemów zabezpieczeń przeznaczonych do domów jednorodzinnych. Pozwalają one na uzyskanie optymalnego poziomu ochrony przed włamaniami, kradzieżami, aktami wandalizmu, ale również przed innymi zagrożeniami, na przykład przed pożarem czy przed zalaniem.

Zadbaj o siebie oraz o swoich bliskich – wybierz nowoczesne instalacje bezpieczeństwa przeznaczone do domów jednorodzinnych i śpij spokojnie!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone