Zamknij
REKLAMA

Wykup ubezpieczenie OC AC w jeszcze niższej cenie!

07:56, 09.04.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Znalezienie dobrego ubezpieczenia OC AC na samochód wcale nie musi być trudne. Jeśli także chcesz dowiedzieć się, które towarzystwo ubezpieczeniowe będzie najlepszym wyborem, sprawdź nasze porady!

Koszty związane z wykupem polis ubezpieczeniowych są dzisiaj dość wysokie. Na podwyżki narzekają przede wszystkim kierowcy, których ubezpieczenie OC AC kosztuje więcej niż jeszcze kilka lat temu.

Na szczęście, są sposoby na to, aby za ubezpieczenie OC AC nie płacić dużo. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, z którym dowiesz się, jak skutecznie zmniejszyć koszty polisy!

1. Porównaj oferty ubezpieczeń w porównywarce on-line

Jednym z najlepszych sposobów na wykupienie taniego ubezpieczenia komunikacyjnego jest skorzystanie z porównywarek ubezpieczeniowych dostępnych przez Internet. Z ich pomocą możemy także skalkulować ubezpieczenie OC AC dla swojego auta.

Porównywarki ubezpieczeń, na przykład porównywarka Porowneo.plpozwalają na błyskawiczne obliczenie kosztów polis w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie.

Aby dowiedzieć się, ile zapłacimy za ubezpieczenie OC AC, wprowadzamy do formularza porównywarki odpowiednie informacje o samochodzie, o dotychczasowej historii ubezpieczeń, a także o sobie jako o właścicielu samochodu i kierowcy.

Na podstawie przekazanych danych porównywarka wykonuje kalkulację – możemy zobaczyć ją od ręki i dowiedzieć się, które ubezpieczenie OC AC jest najkorzystniejsze. To nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy!

Dzisiaj z porównywarek ubezpieczeń korzysta wielu kierowców – wykonanie kalkulacji nic nie kosztuje i możemy zrobić ją nawet w tym momencie. Warto spróbować!

2. Wykup polisę ubezpieczeniową przez Internet

Drugim sposobem na obniżenie składki na ubezpieczenie OC AC jest wykupieniem go przez Internet – możemy zrobić to również od razu po obliczeniu kosztów w porównywarce ubezpieczeniowej on-line.

Wielu ubezpieczycieli dodatkowo premiuje tych klientów, którzy zawierają umowę ubezpieczeniową przez Internet. Wystarczy tylko komputer z dostępem do Internetu, aby podpisać umowę i otrzymać kilka procent zniżki.

Wykupienie polisy on-line to doskonały wybór dla tych kierowców, którym zależy na wygodzie. Sprawdzi się także wtedy, gdy musimy kupić polisę jak najszybciej, ponieważ okres ważności tej obecnej już się kończy!

3. Zapłać całą składkę z góry

Ubezpieczenie komunikacyjne możemy zapłacić z góry, ale również możemy zrobić to ratach, na przykład w czterech kwartalnych składkach.

Warto jednak zaznaczyć, że ubezpieczenie OC AC będzie kosztowało nas więcej wtedy, gdy zdecydujemy się na wykupienie go w ratach. Różnice cenowe mogą wynosić nawet kilkaset złotych, dlatego oszczędni powinni pamiętać o tym, że najbardziej opłaca się wykupienie polisy z jednorazową płatnością.

4. Podróżuj swoim samochodem bezszkodowo

Bezpieczna jazda pozwala na uzyskanie wysokich zniżek wynoszących nawet do 60 proc.! Aby je otrzymać, trzeba jednak jeździć samochodem bez szkód, czyli bezszkodowo.

Naliczanie zniżek na ubezpieczenie OC AC odbywa się jednak w różnych modelach. Wśród kierowców często możemy spotkać się z opinią, że zniżka naliczana jest w wysokości 10 proc. za każdy rok bezszkodowej jazdy, zatem zniżkę 60 proc. można otrzymać po 6 latach. W rzeczywistości jednak towarzystwa ubezpieczeniowe mają różne progi zniżek.

Przykładowo, zniżka za pierwszy rok bezszkodowej jazdy może wynosić 10 proc. lub 20 proc., z kolei za dwa kolejne lata po 5 proc., dlatego też różnice pomiędzy wysokością zniżek w poszczególnych towarzystwach mogą sięgać powyżej 20 proc. przy tym samym okresie bezszkodowej jazdy.

Gdy chcemy wybrać tanie ubezpieczenie, warto wziąć te informacje pod uwagę, aby maksymalnie wykorzystać swoje zniżki!

5. Zarejestruj pojazd z osobą, która ma zniżki

Popularnym sposobem na obniżenie kosztów ubezpieczenia samochodu jest także zarejestrowanie go wraz z inną osobą, która posiada już wysokie zniżki, na przykład z rodzicem.

Przy wyliczaniu składki ubezpieczeniowej za bezszkodową jazdę ubezpieczyciel weźmie pod uwagę drugiego współwłaściciela pojazdu, dlatego odpowiednio zmniejszy składkę za ubezpieczenie OC AC.

6. Wykup ubezpieczenie w korzystnym pakiecie

Niższe koszty ubezpieczenia samochodowego możemy uzyskać również wtedy, gdy zdecydujemy się na wykupienie pakietu ubezpieczeń. Wtedy, w ramach sprzedaży łączonej, towarzystwo ubezpieczeniowe może często zaproponować nam jeszcze niższe ceny.

Oszczędzimy już wtedy, gdy wykupimy ubezpieczenie OC AC razem. Gdybyśmy zawarli umowy na te ubezpieczenia osobno, ceny po zsumowaniu byłyby wyższe. Dodatkowo, obniżki możemy otrzymać wtedy, gdy wykupimy inne rodzaje polis, na przykład ubezpieczenie domu lub mieszkania, ubezpieczenie na życie.

Zatem wtedy, gdy chcesz wykupić tanie ubezpieczenie OC AC, możesz zrobić to na szereg różnych sposobów – dzięki naszym poradom możesz bez problemu obniżyć koszty polisy ubezpieczeniowej nawet o kilkadziesiąt procent w porównaniu do ceny wyjściowej!

 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (2)

MichałMichał

1 0

Bardzo przydatna porównywarka. Znacznie lepsza, niż niejedna aplikacja. 08:29, 09.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MichałMichał

0 0

Zgadzam się całkowicie z autorem trzeba porównywać oferty towarzystw bo różnice są olbrzymie dobrze to widać w aplikacji Kupdirect z Google Play gdzie skanujesz tylko kod z dowodu, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek 10:16, 09.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone