Zamknij
REKLAMA

Zobacz najlepsze schronienie Twojego samochodu

13:34, 26.03.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Jak wynika z badań, ale również zwyczajnej obserwacji życia, dla większości ludzi samochód, zaraz po domu, jest drugą najważniejszą inwestycją, na jaką decydują się w życiu.

Nic więc dziwnego, że posiadacze samochodów chcą o nie dbać nie tylko w czasie jazdy, ale także wtedy, gdy samochód nie jest akurat w użytku. Bardzo ważne bowiem jest odpowiednie zabezpieczenie swojego auta przed czynnikami zewnętrznymi po to, by samochód jak najlepiej działał i cieszył oko przez długie lata. 

Wiata samochodowa czy garaż?

Oczywiście, posiadanie garażu ma wiele zalet, szczególnie gdy jest on częścią domu. Utrzymuje wtedy wyższą temperaturę niż świat zewnętrzny i zimą, świetnie chroni auto przed zamarznięciem. Jednak, jeśli nie mamy „garażu w domu” i na samochód trzeba znaleźć miejsce w ogrodzie, warto rozważyć postawienie tam wiaty garażowej. 

Po pierwsze, nie każdy ma przed domem tak dużą działkę, by móc postawić na niej wolnostojący, lub nawet dobudowany do domu, murowany garaż. Takie budowle też, niestety, często estetycznie po prostu niszczą wygląd ogródka, bo choćby i był najmniejszy, garaż ze względu na swoją specyfikę, zawsze wygląda dość topornie. 

W tym przypadku wiata garażowa prezentuje się znacznie lepiej. Już sam fakt, że jest ona dużo mniej zabudowana, a poza tym, zazwyczaj drewniana, nadaje jej wyglądowi lekkości i sprawia, że może z łatwością wkomponować się w przestrzeń. Poza tym, po prostu dosłownie zajmuje dużo mniej miejsca! 

Nie sposób nie wspomnieć tu o jeszcze jednej ważnej kwestii – przechowując samochód pod wiatą ogrodową nie musisz zupełnie obawiać się szkodliwych oparów benzyny i unoszących się z samochodu gazów, które często gromadzą się w szczelnych garażach. 

Co ważne, aby postawić przy swoim domu wiatę na samochód nie potrzebujesz żadnych pozwoleń na budowę. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na wiatę garażową z Wood&Play, zostanie ona dostarczona do Ciebie w częściach gotowych do złożenia. Wystarczy więc chwila pracy i będziesz mógł cieszyć się funkcjonalną wiatą na samochód w swoim ogrodzie jeszcze tego samego dnia.

Wiata ogrodowa – nie tylko na samochód

Posiadanie solidnej przydomowej wiaty w ogrodzie pozwala bezpiecznie przechowywać przy domu auto, chroniąc je przed deszczem, gradem, opadami śniegu czy palącym słońcem, które negatywnie wpływa na lakier oraz przyspiesza blaknięcie plastikowych elementów. Może mieć jednak też inne zastosowania. 

Drewnianą wiatę samochodową można też z powodzeniem używać jako ...ganku! Jeśli potrzebujesz dodatkowej zadaszonej przestrzeni, w której można by wykonać niektóre prace, które niekoniecznie dobrze jest robić w domu, na przykład wyczyścić kosiarkę, przemalować szafkę czy naprawić rower - z pewnością wiata okaże się do tego idealnym miejscem. 

Poza tym w wyjątkowo upalne dni ażurowa konstrukcja pozwala schronić się przed słońcem, co może być szczególnie użyteczne, gdy posiada się dzieciaki, które lubią spędzać czas na podwórku. Mając wiatę ogrodową można spędzać czas z rodziną na świeżym powietrzu nawet podczas letnich upałów czy opadów deszczu. Nic Wam nie grozi!

Najlepsze drewniane wiaty ogrodowe

Nie ulega wątpliwości, że najpiękniej w ogrodzie prezentują się wiaty drewniane, wykonane z wysokiej jakości elementów i solidnego dachu. W tej kategorii naprawdę niesamowicie prezentuje się wiata jednostanowiskowa (choć dostępna też w rozmiarach mogących pomieścić nawet cztery auta) Revelatio. Jej solidna konstrukcja z gięto-klejonego warstwowo drewna i nietypowe, zaokrąglone części sprawiają, że wygląda naprawdę elegancko i można by rzec, romantycznie. Jest więc nie tylko funkcjonalna, ale też naprawdę ładna. 

Zupełnie inną opcją, zdecydowanie prostszą, ale również ciekawą wizualnie, jest wiata garażowa Carpot Box z ładnym, dwuspadowym dachem, który, obuty gontem bitumicznym, zapewnia również wygłuszenie akustyczne podczas ulew lub opadów gradu. 

 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone