Zamknij

Jak wybrać korektor pod oczy?

09:02, 22.02.2019 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:10, 22.02.2019
Skomentuj

Skóra pod oczami jest cieńsza i delikatniejsza niż na reszcie twarzy. Z tego powodu w okolicy powiek w pierwszej kolejności widać znaki upływającego czasu, nasze zaniedbania pielęgnacyjne oraz skutki przepracowania lub zarwanej nocy. Niezbędnym kosmetykiem na następny dzień staje się wówczas korektor pod oczy kryjący wszelkie niedoskonałości.

Dlaczego warto stosować korektor pod oczy?

Ze względu na swoją strukturę, skóra okolic oczu wymaga szczególnej pielęgnacji. Jest ona niezwykle wrażliwa i wykazuje dużą tendencję do reakcji alergicznych. Skóra wokół oczu charakteryzuje się słabym unaczynieniem, co skutkuje spowolnieniem przepływu krwi i limfy, powodując sińce oraz worki pod oczami. Ze względu brak tkanki podskórnej, słabe nawilżenie i ciągłą pracę mięśni okalających oko, w tych okolicach pojawiają się zmarszczki mimiczne.

Jak wybrać odpowiedni korektor?

Korektor pod oczy to absolutny „must have” damskiej kosmetyczki. To kosmetyk, który przypomina podkład do twarzy, jednak posiada bardziej zagęszczoną konsystencję i dużą zawartość pigmentów maskujących niedoskonałości w okolicy oczu.

Korektor pod oczy dostępny jest w https://darmarsklep.pl/korektory-pod-oczy  w wielu formach, jednak największą popularnością cieszy się forma płynna, która pozwala uniknąć nieestetycznego gromadzenia się produktu w naturalnych załamaniach powiek czy zmarszczkach. Płynna forma korektora w odróżnieniu od tych w sztyftach czy kompaktach nie wysusza skóry, często wzbogacona jest również o dodatkowe składniki nawilżające czy poprawiające cyrkulację krwi. Dzięki temu zmniejszymy cienie i obrzęki pod oczami. Korektory pod oczy często w swoim składzie posiadają drobinki rozświetlające, które rozjaśniają i odświeżają spojrzenie, a zmarszczki mimiczne stają się mniej widoczne.

- Korektory pod oczy w pędzelku są dość płynne, dobrze kryją większe obszary skóry. Dzięki zawartości pigmentów odbijających światło ukrywają oznaki zmęczenia i niewyspania.
- Produkty w kompakcie to praktyczne rozwiązanie, które można ze sobą dowolnie mieszać i nakładać przy pomocy pędzelka lub palca.
- Do pojedynczych krostek i pajączków w okolicach oczu polecane są korektory w formie kredek i sztyftów, które często posiadają składniki antybakteryjne.

Kolor korektora pod oczy

W ofercie sklepów kosmetycznych poza korektorami w kolorze nude dostępne są też inne kolory. Odpowiednio dobrane do naszych potrzeb pozwolą uzyskać odpowiedni odcień skóry pod oczami.

- żółty korektor pod oczy polecany jest w przypadku, gdy chcemy zatuszować ciemne sińce pod oczami lub niedoskonałości skóry;
- korektor w kolorze fioletu lub różu zamaskuje przebarwienia skóry, pomoże wyrównać jej koloryt, ukryje żółte cienie pod oczami;
- zielony korektor pod oczy polecany jest jeśli mamy delikatną cerę i borykamy się z popękanymi naczynkami i zaczerwieniami;
- niebieski korektor pomoże nam wyrównać naturalny koloryt skóry, gdy na twarzy pojawią się kłopotliwe plamy i ciemne przebarwienia.

Jak prawidłowo nakładać podkład?

1. Przed nałożeniem korektora, należy zastosować odpowiedni krem pod oczy, który wygładzi skórę i odpowiednio ją nawilży;
2. Korektor pod oczy nakładamy na podkład, nigdy pod. Dopiero wtedy możemy stwierdzić, co jeszcze należy nim zamaskować. Jeśli zrezygnujemy z zastosowania podkładu, korektor nadal możemy użyć w wybranych miejscach np. bezpośrednio na krostkę.
3. Wszystko z umiarem, dlatego uważajmy z ilością korektora. Nadmiar kosmetyku będzie źle wyglądać na twarzy. Jeśli po jakimś czasie korektor przestanie tuszować niedoskonałości, nie dokładajmy kolejnej warstwy - zmyjmy starą i dopiero nałóżmy nową.
4. Na koniec korektor pod oczy należy utrwalić na skórze za pomocą sypkiego pudru transparentnego przy pomocy puszka.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%