Zamknij

Tlenoterapia ? kiedy warta zastosowania?

09:26, 15.02.2019 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:32, 18.02.2019
Skomentuj

Dzięki intensywnemu leczeniu tlenem możliwe okazuje się skuteczne zahamowanie rozwoju ciężkich, przewlekłych chorób układu oddechowego. Przy silnej niewydolności wykorzystanie klasycznej butli z tlenem, czy też nowocześniejszego i wygodniejszego w codziennym zastosowaniu koncentratora pozwala na komfortowe funkcjonowanie i poprawę ogólnego stanu zdrowotnego, bez konieczności przebywania w szpitalu.

W praktycznym użyciu

Na czym polegać ma tlenoterapia? Przede wszystkim chodzi o odpowiednio dobrane „dawki” tlenu, jakie podawane są pacjentom wymagającym dotleniania. Jest to po prostu zwiększenie stężenia tlenu w powietrzu wydychanym przez osobę cierpiącą na różnorodne dolegliwości związane z pracą systemu oddechowego. Na pewno tlenoterapia jest złotym środkiem dla tych, którzy zmagają się z PNO, a więc stanem klinicznym polegającym na redukcji poziomu ciśnienia parcjalnego tlenu we krwi tętniczej, przy jednoczesnym zwiększeniu ciśnienia parcjalnego dwutlenku węgla. Można mówić o dwóch podstawowych typach niewydolności – hiperkapnicznej, a więc pełnej a także hipoksemicznej, czyli częściowej. Na obie przypadłości, charakteryzowana tlenoterapia działa efektywnie.

Kiedy interweniować?

Jeszcze parę dekad temu nie wyobrażano sobie, aby tak poważne dolegliwości natury zdrowotnej leczyć w warunkach domowych. Dziś, dzięki rekomendowanym punktom usługowym trudniącym się wynajmem profesjonalnego sprzętu medycznego typu Elektrotechmed można bez trudu odtworzyć „środowisko szpitalne” w swych własnych czterech kątach. Wystarczy nawiązać współpracę ze sprawdzoną wypożyczalnią taką jak chociażby wymieniona powyżej, a zyskamy sposobność doboru optymalnego dla nas i stricte dostosowanego do indywidualnych potrzeb urządzenia w postaci koncentratora tlenu – stacjonarnego bądź mobilnego, to już w zależności od osobistych preferencji. Symptomy niepokojące, które wskazują na to, że prawdopodobnie cierpimy na niewydolność oddechową, a tlenoterapia jest dla nas obowiązkową formą „kuracji” to m.in. długotrwały brak apetytu, szybko odczuwane zmęczenie, trudności z zasypianiem, duszności, kaszel, sinica, zaburzenia funkcji poznawczych, uczucie niepokoju, euforii, nadmiernego pobudzenia i energii.

Co to da?

Terapia zwana tlenoterapią jest skuteczna nie tylko dlatego, że potrafi błyskawicznie zahamować wszelkie wyżej wyszczególnione objawy, ale także na stałe zmniejsza deficyt tlenowy, wspomagając tym samym należytą pracę układu sercowo-naczyniowego. W konsekwencji, pacjenci mają niższe ciśnienie w tętnicy płucnej, a ich komfort życia ulega wyraźnej poprawie. Patrząc na to, jak szeroki jest wachlarz ewidentnych zalet wiążących się z tlenoterapią, warto rozważyć opcję wynajmu sprzętu w punktach tym się specjalizujących typu Elektrotechmed.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%