Zamknij
REKLAMA

Gadżety, które doceni każdy biegacz

16:55, 07.02.2019 | Artykuł partnera
Skomentuj

Bieganie to bardzo popularna dyscyplina sportu. Do jej uprawiania początkowo nie potrzeba niczego poza chęciami i odrobiną czasu. Jednak z czasem warto zainwestować w kilka gadżetów, dzięki którym treningi będą przyjemniejsze. Sprawdź, co wziąć pod uwagę.

Opaska monitorująca aktywność

Każdy rodzaj sportu uprawiany bez uprzedniego przygotowania może być niebezpieczny dla zdrowia. Jeżeli biegasz regularnie i na długie dystanse, koniecznie zaopatrz się w opaskę monitorującą aktywność. Najnowsze modele np. Mi Band 2 zsynchronizują się z aplikacją w Twoim telefonie. Dzięki takiemu urządzeniu będziesz wiedzieć, jaką dokładnie odległość pokonałeś, ile kalorii spaliłeś i jaki jest Twój aktualny puls. Gromadzenie danych przez aplikacje pozwala na porównywanie swoich postępów i ustalanie konkretnych celów. Taka opaska to nie tylko praktyczny, ale także stylowy gadżet. Dzięki funkcji wyświetlania godziny, możesz ją nosić na co dzień jako elegancki zegarek.

Bielizna termiczna

Zaprawieni biegacze nie odpuszczają treningów bez względu na to, jaka pogoda panuje za oknem. Do ćwiczenia przy niskich temperaturach trzeba jednak podejść rozsądnie. W przeciwnym razie można sobie zrobić większą krzywdę, niż pożytek. Na jesień i zimę zaopatrz się w bieliznę termiczną stworzoną z myślą o biegaczach. Tego typu ubrania są wygodne, a przy tym skutecznie chronią przed wiatrem i odprowadzają na zewnątrz pot.

Czołówka

Lubisz nocne bieganie? W takim razie spraw sobie latarkę typu czołówka. Taki sprzęt przyda się każdemu, kto uprawia sport w plenerze po zmroku. Dzięki dobrej jakościowo latarce będziesz mógł trenować bez względu na to, czy pobliski teren jest oświetlony. Co więcej, biegacz wyposażony w takie urządzenie jest lepiej widoczny, przez co zwiększa się jego bezpieczeństwo. Dzięki wygodnemu mocowaniu na głowie łatwo zapomnieć o czołówce i skupić się na treningu.

Komin

Okolice szyi są bardzo wrażliwe na przewiania. Intensywny wysiłek fizyczny przy niskich temperaturach może doprowadzić do zapalenia migdałów lub innych poważnych powikłań dróg oddechowych. Żeby zapobiec takiej ewentualności, zaopatrz się w sportowy komin. Ten rodzaj chusty świetnie sprawdza się jako ochrona dla szyi oraz twarzy. Wystarczy naciągnąć ją na nos i usta, żeby zabezpieczyć je przez chłodnymi powiewami wiatru. Taki gadżet możesz także wykorzystywać uprawiają inne sporty np. kolarstwo bądź narciarstwo.

Słuchawki bezprzewodowe

Muzyka potrafi być bardzo pomocna w trakcie wysiłku fizycznego. Dzięki niej łatwiej jest walczyć ze swoimi słabościami. Składanki z ulubionymi energetycznymi kawałkami docenią zwłaszcza początkujący amatorzy biegania, którzy dopiero wyrabiają sobie kondycje. Najnowsze modele słuchawek są tak niewielkie, że z powodzeniem można je zabierać na trening. Dla biegaczy najwygodniejsze będą urządzenia łączące się z telefonem lub odtwarzaczem mp3 poprzez bluetooth. Pożegnaj się z kablem!

 

(Artykuł partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone