Zamknij

Skuteczne sposoby na myszy i szczury, czyli jak pozbyć się nieproszonych gości

11:48, 29.01.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:51, 29.01.2019
Skomentuj

Szczury i myszy wprowadzają się do naszych domów i nie pytają o pozwolenie. Gdy na dobre się zadomowią bardzo trudno jest się ich pozbyć. Wykorzystują wolne szczeliny w domu, by tylko dostać się do środka i znaleźć schronienie oraz pożywienie na zimowe miesiące. Jeśli w ostatnim czasie zauważyłeś ślady mysich ząbków na pożywieniu, co rusz natrafiasz na przegryzione kable i potargane książki, a w pomieszczeniach unosi się przykry zapach, najprawdopodobniej masz lokatorów na gapę.

Po czym rozpoznać szczura a po czym mysz? Jak skutecznie pozbyć się gryzoni z domu? Dlaczego egzystowanie ze szczurami jest niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury.

Źródło: Wikimedia Commons

Mysz i szczur - różnice w wyglądzie

Już sama wielkość pozwala odróżnić mysz od szczura. Myszy są drobne i delikatniejsze, osiągają długość 7-12 cm, kiedy szczury są krępe i dłuższe - tułów dorosłego szczura osiąga od 20 do 30 cm długości, a ogon liczy 15-23 cm. Nic więc dziwnego, że szczególnie te drugie gryzonie wzbudzają strach i obrzydzenie w ludziach. Dorosłą mysz łatwo jest pomylić z młodym szczurem, dlatego trzeba dokładnie przyjrzeć się budowie tułowia gryzonia i jego umaszczeniu. Myszy mają zdecydowanie jaśniejsze futro, jest ono szare lub brązowawe, kiedy szczury są ciemnoszare i wyraźnie brązowe.

Jak myszy i szczury wchodzą do domów?

Gryzonie to wbrew pozorom zmora nie tylko domów na wsi. Włamują się także do mieszkań i piwnic w dużych miastach, magazynów, lokali użytkowych, a nawet barów i restauracji. Tak naprawdę osiedlają się wszędzie tam, gdzie jest ciepło i gdzie mają szansę znaleźć pożywienie. Bezpośrednim na nie wabikiem jest niezabezpieczone jedzenie lub odpadki.

Zarówno myszy i szczury wślizgują się do domów różnymi sposobami. Wykorzystują otwarte drzwi i okna, ale nie tylko. Myszy mają swego rodzaju radar na wszelkie szczeliny i małe zakamarki. Doskonale wspinają się po murze, dlatego mogą przedostać się do środka przez otwory znajdujące się na piętrze. Masz podejrzenia co do obecności myszy w swoim domu? Sprawdź przestrzeń przy rurach instalacji centralnego ogrzewania i listwy przypodłogowe. Każdą napotkaną szczelinę zabezpiecz, a myszy nie będą Ci straszne. 

Skuteczne sposoby na gryzonie

Zwierzęta polne nie dość, że powodują szkody materialne, to jeszcze przenoszą groźne dla ludzi choroby. Świadectwem na to jest epidemia dżumy mająca miejsce w średniowieczu, do rozprzestrzenienia której przyczyniły się właśnie szczury. Ze względu na szkody i choroby  rozprzestrzeniane przez nieproszonych gości trzeba się jak najszybciej ich pozbyć z domu.

Jeśli znajdziesz w swoim domu gniazda myszy lub szczurów, od razu zacznij działać. Przydadzą Ci się pułapki, trutki i różnego rodzaju odstraszacze na szczury (znajdziesz je tutaj:  https://tedan.pl/sklep/deratyzacja-zwalczanie-szczurow-myszy-i-gryzoni/). Szczury to inteligentne zwierzęta i mogą chcieć Cię przechytrzyć, nie dając się wyprosić z domu. Wtedy najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie deratyzacja. 

Najprostsze metody walki z gryzoniami

Nawet dzieci wiedzą, że mysz nie lubi się z kotem. Już sama obecność i unoszący się w powietrzu zapach kota potrafią skutecznie zniechęcić myszy do wejścia do domu. Zwierzęta polne nie lubią też zapachu dzikiego rumianku i mięty. Do odstraszenia ich wykorzystać można również zapleśniałą cytrynę lub lakier do włosów. W sklepach z produktami do zwalczania szkodników znaleźć można humanitarne pułapki na myszy i szczury, które pozwolą się ich pozbyć, jednocześnie nie robiąc im krzywdy.

Wydaje Ci się, że do Twojego domu wprowadziły się myszy? Odwiedź sklep Tedan.pl, gdzie znajdziesz skuteczne specyfiki do walki z gryzoniami. Sprawdź tutaj: https://tedan.pl/sklep/deratyzacja-zwalczanie-szczurow-myszy-i-gryzoni/szczurolapki-myszolapki/.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%