Zamknij
REKLAMA

Jak przygotować się na wyjazd kamperem z dziećmi?

11:21, 25.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Kamper to bardzo ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie mobilność. Pozwala na dowolną modyfikację trasy podróży, dzięki niemu nie trzeba się martwić o to, gdzie będziemy nocować. Dzięki temu taki wyjazd może stać się prawdziwą przygodą. Niektórzy zastanawiają się czy jest to dobre rozwiązanie na wyjazd z dziećmi?

Zanim wyjedziemy

Podróż kamperem, gdy biorą w niej udział dzieci, powinna zostać dokładnie zaplanowana. Szczególnie w ujęciu rzeczy, które chcemy ze sobą zabrać. Podczas postoju naszym milusińskim może się trochę nudzić, a ze względu na dość ograniczone miejsce, warto zadbać o rozrywki, na miarę oferowanej powierzchni. Doskonale sprawdzą się różnego rodzaju gry planszowe czy karciane, ale także kolorowanki, kredki czy kartki, na których maluch będzie mógł stworzyć swoją wyjątkową pamiątkę z podróży.

Bezpieczeństwo

Bardzo ważne jest także bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i pasażerów, a w szczególności dzieci. Zgodnie z przepisami prawa dzieci do pewnego wieku, wzrostu oraz wagi powinny być przewożone w specjalnych fotelikach, które mają zapewnić im bezpieczeństwo w razie wypadku. Sam pas nie jest w stanie utrzymać naszego malucha i warto o tym pamiętać wybierając się w podróż kamperem. Obecnie w prawie polskim zapisano, że dzieci do 150 cm wzrostu lub 12 roku życia powinny być przewożone w fotelikach.

Ubezpieczenie

Wybierając się w podróż należy rozważyć opcję dodatkowego ubezpieczenia, które pozwoli na beztroską podróż. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować ofertę firm ubezpieczeniowych, zwracając szczególną uwagę czy posiadają dedykowane oferty dla właścicieli kamperów. Takie rozwiązania nie zawsze są dostępne w Polsce, choć w innych krajach są to oferty bardzo popularne i cenione. W Wielkiej Brytanii motorhome insurance wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów przygotowuje oferty skierowane bezpośrednio do właścicieli kamperów. Ci, którzy ciekawi są specjalnych rozwiązań ubezpieczeniowych, jakie stosowane są w innych krajach, mogą zapoznać się z ofertą dla camper van insurance. W przyszłości, gdy turystyka kamperowa będzie rozwijać się także w Polsce, rozwiązania przyjęte w innych państwach mogą zostać wykorzystane także na naszym rynku ubezpieczeniowym.

Wyjazd zagraniczny

Turystyka kamperowa nie musi ograniczać się tylko do zwiedzania swojego kraju. Jeśli tylko czas oraz fundusze na to pozwolą można zaplanować długą wycieczkę, dzięki której będzie można odwiedzić różne kraje. Tu warto przygotować się dokładniej i sprawdzić ciekawe miejsca, które można zobaczyć z dziećmi. W okresie wakacji letnich na pewno wiele radości maluchom sprawią wszelkiego rodzaju parki wodne czy parki rozrywki.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone