Zamknij
REKLAMA

Najlepsze aplikacje do gotowania - rozwijaj z nimi umiejętności kulinarne!

11:18, 25.01.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Do gotowania zachęcają nie tylko autorytety kulinarne z całego świata, ale i aktorzy, blogerzy, trenerki fitness oraz osoby prowadzące własne kanały na YouTube. Samodzielnie przyrządzanie potraw daje wiele satysfakcji, a także pozwala kontrolować jakość spożywanych posiłków. Poznaj aplikacje, które pomogą Ci rozwijać kulinarne horyzonty.

Gdzie szukać przepisów?

Jeżeli lubisz słodkości, Moje Wypieki to aplikacja, w której znajdziesz setki przepisów na doskonałe ciasta, torty, babeczki i inne desery. Program umożliwia zrobienie szybkiej listy zakupów, na której znajdą się wszystkie składniki potrzebne do wykonania wybranego wypieku. Smaker to propozycja dla osób, które szukają zróżnicowanych przepisów na potrawy na co dzień, jak i na szczególne okazje. Aplikacja jest mało atrakcyjna wizualnie, jednak zawiera przede wszystkim sprawdzone przepisy. Jej atutem jest duża liczba receptur na zdrowe jedzenie i dietetyczne dania. Początkującym poleca się aplikację Przepisy.pl. Dzięki niej można wyszukiwać dania zarówno po nazwach, jak i po składnikach. Co ważne, program ułatwia gotowanie, informując, ile czasu potrzebuje się, by przyrządzić danie, oraz wysyłając sygnały dźwiękowe w trakcie gotowania. Dźwięk smartfona daje znać między innymi, że upłynął czas pieczenia ciasta lub duszenia mięsa.

Gotowanie ze smartfonem - dzięki tym zasadom Twój telefon będzie bezpieczny

Podczas gotowania z aplikacji z przepisami zwykle korzysta się za pomocą smartfona. Urządzenie jest w kuchni narażone na wilgoć, upadek na twarde płytki lub zalanie. Dodatkowo do wnętrza telefonu mogą przedostać się okruchy, mąka i inne drobinki. Jeżeli dojdzie do awarii smartfona, możliwe jest jego naprawienie w ramach gadget insurance. Osoby, które zajmują się prowadzeniem kulinarnych blogów i kanałów na YouTube, dodatkowo powinny skorzystać z camera insurance. Niektórym przydać się może również watch insurance, gdyż smartwatch znajdujący się na ręce może zostać uszkodzony przez wodę w czasie zmywania lub tłuszcz pryskający z patelni.

Jeżeli gotujesz ze smartfonem, pamiętaj, by umieścić sprzęt w miejscu, w którym minimalizuje się ryzyko jego uszkodzenia. Unikaj trzymania telefonu w kieszeni oraz układania go obok miski, w której zagniatasz ciasto lub mieszasz mokre składniki. Zadbaj, by smartfon był na widoku, gdyż w ten sposób unikniesz ustawienia na nim różnych produktów i przypadkowego zanieczyszczenia wnętrza obudowy. Jeśli Twoja kuchnia jest niewielka i dysponujesz ograniczoną powierzchnią do gotowania, możesz dodatkowo zabezpieczyć smartfon za pomocą woreczka strunowego. 

(Artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone