Zamknij
REKLAMA

Jak najskuteczniej depilować całe ciało?

11:04, 25.01.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Współczesne kanony piękna bardzo różnią się od tych, które obowiązywały jeszcze kilka lat temu. Dziś za najbardziej pożądane ciało uważa się nie tylko to wysportowane czy wyrzeźbione na siłowni, ale także idealnie gładkie, pozbawione zbędnego owłosienia. Mimo, że sposobów na usunięcie niechcianych włosów jest dość dużo, to tylko jedna metoda jest tak naprawdę skuteczna.

Mowa oczywiście o depilacji laserem. O ile zwykła maszynka do golenia, krem do depilacji czy wosk dają tylko chwilowe efekty i mogą powodować skutki uboczne w postaci podrażnień lub wrastających włosków, o tyle depilacja laserowa staje na wysokości zadania i gwarantuje trwałe rezultaty bez nieprzyjemnych niespodzianek. Nic dziwnego, że z zabiegu korzysta coraz więcej osób – nie tylko kobiet, ale i mężczyzn, którzy borykają się z nadmiernym owłosieniem klatki piersiowej lub pleców.

Depilacja LightSheer – numer jeden w Polsce

Depilacja laserowa to dziś wiele możliwości, a przede wszystkim różne technologie. Jednakże z przeprowadzonych badań jasno wynika, że zdaniem Polaków (ale nie tylko) najlepsza depilacja to depilacja LightSheer. Zabieg nie tylko zapewnia komfort i długotrwałe efekty, ale także pozwala oszczędzić czas i pieniądze.

Przy pomocy lasera Light Sheer można pozbyć się niechcianych włosów szybko, a przede wszystkim raz na zawsze i to z każdej partii ciała – okolic bikini, nóg, pach, pleców i klatki piersiowej. Co ciekawe, depilacja laserowa laserem Light Sheer nie tylko usuwa włoski, ale także leczy skórę. Przede wszystkim eliminuje ryzyko powstania stanów zapalnych. Dlaczego depilacja laserem Light Sheer jest tak skuteczna? Wynika to z faktu, że wiązka lasera wnika na tyle głęboko, aby trwale zniszczyć mieszki włosowe.

Jednocześnie, depilacja LightSheer nie niesie za sobą ryzyka poparzenia czy innego uszkodzenia skóry. Ilość emitowanej energii jest idealnie dobrana do rozmiarów mieszka i ilości zawartego w nim barwnika – melaniny. Dzięki temu melanina pochłania energię emitowaną przez laser, co z kolei doprowadza do termicznego uszkodzenia mieszka włosa, jednocześnie nie mając wpływu na otaczające go tkanki.

Dla kogo depilacja LightSheer?

Depilacja laserem Light Sheer to doskonała propozycja dla osób, którym depilacja maszynką lub woskiem przestała wystarczać i szukają nowocześniejszych rozwiązań na trwałe usunięcie niechcianych włosów.

To także idealna propozycja dla kobiet, które mają tendencję do wrastających włosów, tworzenia się krostek lub grudek, a także stanów zapalnych mieszków włosowych. Depilacja LightSheer sprawdza się również w przypadku nadmiernego owłosienia wynikającego np. ze zmian hormonalnych.

Ile zabiegów wykonać?

Depilacja LightSheer jest bardzo skuteczna i pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia z całego ciała. Trzeba jednak wiedzieć, że tego typu zabieg nie jest jednorazowy. Owszem, efekty widać już po pierwszym razie, jednakże depilację należy powtórzyć w odpowiednich odstępach czasu. Wynika to z faktu, że nasze włosy nigdy nie rosą jednocześnie.

O ile niektóre z nich znajdują się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera, o tyle pozostałe są w fazie uśpienia, a ich mieszki ze względu na małą zawartość melaniny nie reagują na laser. Aby uzyskać pożądany efekt należy poddać się serii zabiegów.

Efekt całkowitego pozbycia się włosów wymaga przeprowadzenia około 5-6 seansów, w odstępach 4-8 tygodni. Końcowa ilość zabiegów zależy od wielu czynników, m.in. fototypu, grubości i ilości włosów oraz gospodarki hormonalnej.

Czy depilacja laserem boli?

Depilacja laserem Light Sheer nie należy do zabiegów nieprzyjemnych. Laser posiada specjalny system chłodzenia, który chłodzi górną warstwę skóry zarówno przed, jak również w czasie i po każdym impulsie kierującym światło do korzenia włosa. Dzięki temu zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Oczywiście wszystko też zależy od indywidualnych predyspozycji. Osoby o wrażliwej skórze mogą odczuwać większy dyskomfort, zwłaszcza w delikatnych partiach ciała.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Mimo, że zabieg jest bezpieczny to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Głównym przeciwwskazaniem jest ciąża, a także padaczka, aktywne infekcje skórne, łuszczyca, bielactwo oraz wszczepiony rozrusznik serca.

Zabiegu depilacji laserowej nie przeprowadza się podczas terapii hormonalnej, stosowania sterydów, a także na świeżo opalonej skórze oraz w trakcie antybiotykoterapii. Przeciwwskazaniem jest skłonność do powstawania zmian pigmentacyjnych oraz bliznowców. Wśród innych przeciwwskazań wymienia się: 

- przyjmowanie ziół (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny) 

- stosowanie leków światło uczulających (retinoidów) 

- stosowanie kremów z retinolem 

- wcześniejsza depilacja woskiem, depilatorem lub pęsetą 

- przyjmowanie witaminy A i E 

- choroby nowotworowe 

- włosy siwe, blond i rude

Postępowanie po zabiegu

Zaczerwienienie skóry po zabiegu, tak samo jak delikatny obrzęk czy pokrzywka to reakcje zupełnie naturalne, które mijają po kilku godzinach lub w przypadku skóry wrażliwej po 2-3 dniach. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie. Przede wszystkim należy unikać gorących kąpieli, korzystania z sauny i basenu.

Przez mniej więcej dwa tygodnie nie należy wykonywać peelingu oraz stosować kosmetyków z zawartością alkoholu. Zamiast zwykłych mydeł należy stosować delikatne mleczka bezalkoholowe. Można również stosować maści lub kremy z pantenolem. Do trzech tygodni po zabiegu obowiązuje zakaz opalania i stosowania preparatów samoopalających.

Gdzie wykonać zabieg i ile to kosztuje?

Aby mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony profesjonalnie z użyciem oryginalnego lasera, należy udać się do zaufanego i sprawdzonego gabinetu kosmetycznego lub gabinetu medycyny estetycznej. Jednym z takich zaufanych miejsc jest Beauty4ever – nowoczesny gabinet medycyny estetycznej oferujący usługi na najwyższym poziomie. Koszt depilacji laserem w Beauty4ever uzależniony jest od depilowanego obszaru. Ceny zaczynają się od 399 zł. Gabinet oferuje także bardzo atrakcyjne promocje, które pozwalają na wykonanie zabiegu w dużo niższych cenach.

 

 

(Artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone