Zamknij
REKLAMA

6 zabawek dla rocznego dziecka, które rozwiną jego umiejętności

01:08, 09.01.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Zabawki dla rocznego dziecka muszą być dobierane nie tylko ze względu na wygląd i wydawane przez nie dźwięki, gdy maluszek weźmie je do ręki, ale także z uwagi na to, czy wspomagają rozwój szkraba. W tym wieku pociecha uczy się chodzić, coraz lepiej rozpoznaje kształty czy kolory, a nawet zaczyna mówić pierwsze słowa. Zabawka nie może więc jedynie absorbować uwagi brzdąca intensywnymi kolorami, bo wtedy nie tylko szybko go znudzi, ale i nie pomoże mu w poprawnym rozwoju. Powinna jak najlepiej wykształcić w nim wszystkie zmysły i umiejętności, a jednocześnie zapewnić odpowiednio dużo rozrywki. Oto 6 wybranych zabawek edukacyjnych dla rocznego dziecka marki Smily Play, które nie tylko bawią, ale i uczą.

1. Fotel i pchacz – Wygodny Miś

Wygodny Miś pomoże dziecku nie tylko w stawianiu pierwszych kroków, ale również ustabilizuje jego chód oraz zapewni bezpieczeństwo na późniejszym etapie rozwoju, gdy malec będzie swobodnie przemieszczał się po domu. Zabawka jest jednocześnie fotelikiem i pchaczem, a ze względu na odłączaną obudowę może także służyć jako krzesełko do karmienia. Miś przyda się dziecku jeszcze zanim zacznie ono chodzić, ponieważ posiada panel aktywizujący, który stymuluje zmysły i ćwiczy umiejętności manualne podczas zabawy na siedząco.

2. Dziecięca kapela

To zabawka wspomagająca prawidłowy rozwój słuchu u dziecka oraz ucząca go poczucia rytmu. Maluch pozna kilka instrumentów: perkusję, pianino, trąbkę, tamburyn i gitarę. Kapela może zagrać gotowe melodie, ale dziecko, jako początkujący muzyk, ma również możliwość tworzenia własnych kompozycji, a następnie ich odsłuchiwania, co jest dobrą podstawą do dalszej edukacji muzycznej. Dzięki temu maluch polepszy swoją pamięć muzyczną. Szkrab może także nucić czy śpiewać do muzyki – wspomoże to dodatkowo rozwój jego mowy.

3. Kostka edukacyjna

Wśród zabawek dla rocznego dziecka nieustannie królują kostki edukacyjne, które wszechstronnie kształcą umiejętności malca. Kostka od Smily Play ma za zadanie przede wszystkim rozwinąć zmysły dziecka: wzrok, słuch oraz dotyk. Każda z jej ścian zawiera co innego, dlatego szkrab ma okazję zarówno poćwiczyć sprawność manualną (bawiąc się m.in. małymi „torami przeszkód”, kółkami oraz przyciskami), poznać kolory (dzięki obrotowym walcom oraz kolorowej tarczy), jak i nauczyć się liniowego śledzenia historii przedstawionej za pomocą obrazków (dzięki kolorowej książeczce).

4. Bystry tablet

Bystry tablet to idealna zabawka dla malucha, który świadomie zaczyna uczyć się alfabetu oraz pierwszych słów. Posiada łącznie 6 trybów zabawy, podczas których dziecko pozna nie tylko wszystkie litery, ale także nauczy się poprawnej wymowy głosek. Dodatkowo tablet uczy odpowiedniego rozpoznawania podstawowych kolorów i kształtów, jak również nazw najpopularniejszych zwierząt (takich jak kot czy pies) oraz przedmiotów (jak auto czy telefon). Zabawka wspomaga również rozwój intelektu, ponieważ szkoli w efektywniejszym zapamiętywaniu świeżo poznanych informacji.

5. Królewski pałac

Jeśli chodzi o drewniane zabawki dla rocznego dziecka, to ich najpopularniejszą formą pozostają niezawodne klocki. Z nich właśnie składa się kolejna zabawka na tej liście – to przestrzenna układanka zawierająca 23 elementy o najróżniejszych kształtach oraz wzorach. W zestawie znajdują się sześciany, prostopadłościany, walce czy ostrosłupy. Dzięki takiemu zróżnicowaniu maluch wyrobi w sobie lepszą orientację przestrzenną oraz nauczy się koncentracji. Aby zbudować stabilną konstrukcję, będzie musiał zrozumieć, na czym polega budowla trójwymiarowa – mogąca z łatwością się rozpaść, jeśli nawet jeden element okaże się niedopasowany. Ponadto tworzenie różnych obiektów rozwija kreatywność i wyobraźnię dziecka.

6. Wymarzony domek malucha

To zabawka, która zajmie malca na długi czas. Niezwykle interaktywna, dwustronna, w kształcie domu, pozwala na ćwiczenie różnych umiejętność – przede wszystkim wspomaga motorykę ciała (polepsza umiejętności manualne dziecka), jak również rozwija zmysły (ćwiczy pamięć słuchową oraz percepcję wzrokową). Szkrab może bawić się przy domku z drugą osobą, np. rodzicem, co przygotuje go do wspólnej zabawy z innymi dziećmi w przyszłości. W rozwoju każdego szkraba przychodzi moment, kiedy zaczyna naśladować poczynania osób, którymi się otacza – dzięki tej zabawce zabawa w dom nabiera nowego wymiaru. Wymarzony domek, dzięki dużym i kolorowym cyfrom oraz literom, nauczy malca także alfabetu oraz podstaw liczenia.

Trzeba pamiętać, że roczne dziecko musi się rozwijać wszechstronnie. Należy więc kształcić zarówno jego umiejętności motoryczne, jak i ćwiczyć zmysły czy pamięć. Dzięki temu późniejsza edukacja malucha przebiegnie sprawniej oraz będzie dla niego o wiele łatwiejsza, a także przyjemniejsza. Nie można jednak stawiać wyłącznie na naukę, ponieważ dziecko w tym wieku musi przede wszystkim dobrze się bawić, aby zainteresować się dłużej jakąś zabawką. Nie szukajmy więc tylko zabawek do zabawy, ale takie, które będą jednocześnie wzbogacone o funkcje edukacyjne.

Wszystkie wymienione powyżej zabawki można znaleźć na stronie Smily Play.

 

(Artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone