Zamknij
REKLAMA

Najlepsze ubezpieczenie na wakacje, czyli jakie?

12:36, 31.12.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Bądź sprytny i zaplanuj wakacje już teraz, w zimie. Dlaczego to korzystne? Ponieważ ofert jest najwięcej – możesz w nich przebierać i wybrać najlepszą. Jeśli poczekasz do wiosny, a tym bardziej do ostatniej chwili, zostanie już tylko to, czego nie chcieli inni. Podczas wybierania oferty podróżnej pomyśl nad odpowiednim ubezpieczeniem na wakacje. Przekonaj się, co powinno obejmować i dlaczego jest ważne.

Ubezpieczenie na wakacje – podstawa podróży czy zbędny wydatek?

Niech to wybrzmi jasno i klarownie: ubezpieczenie turystyczne wykupywane na wyjazd – niezależnie od sposobu spędzania wolnego czasu – nigdy nie jest fanaberią ani zbędnym wydatkiem. Wręcz przeciwnie, to rozsądny wybór, który zapewnia ochronę wczasowiczom i zdejmuje z ich barków potencjalne wydatki m.in. na leczenie. Sprawia, że można zwiedzać malownicze kraje bez obciążenia strachem, że przydarzy się coś złego i „puści Cię z torbami”.

Prawdą jest natomiast, że kupienie pierwszego lepszego ubezpieczenia na wakacje może wygenerować niepotrzebne koszty, a jednocześnie wcale nie zapewnić kompleksowej ochrony. Dlatego podczas wybierania ubezpieczenia na wakacje warto korzystać z porównywarek polis turystycznych: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-na-wakacje/. Po wpisaniu miejsca docelowego, terminu wyjazdu, liczby osób i innych tego typu danych otrzymasz listę towarzystw, ofert i cen. Zestawiając je, ocenisz, która jest korzystna, a która zdecydowanie nie.

     

 

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne dla zwiedzających

Na oszczędność możesz liczyć, jeśli na urlopie planujesz spędzać czas biernie lub aktywnie, ale spokojnie. Podstawowe ubezpieczenie na wakacje przeznaczone jest np. dla osób, które wybierając się do kurortów nadmorskich w celu wypoczywania, ale również takich, które chcą poświęcić kilka godzin dziennie na piesze wycieczki i zwiedzanie malowniczych okolic.

Podstawowe ubezpieczenie na wakacje powinno obejmować koszty leczenia: min. 20 tys. euro w przypadku podróży europejskiej i min. 40 tys. euro w przypadku lotu na inny kontynent. Warto poszerzyć je o NNW, które zapewni Ci pieniądze, jeśli uraz okaże się trwały i np. po powrocie do domu nie będziesz mógł kontynuować przez jakiś czas pracy.

Rozszerzone ubezpieczenie na wakacje dla aktywnych i sportowców

Twoja aktywność wykracza ponad spacerowanie po miejskich uliczkach, zwiedzanie i robienie zdjęć? A może wyjeżdżasz na urlop po to, by uprawiać swoje ukochane sporty, np. surfing? W obu przypadkach powinieneś rozważyć rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego. Przeczytaj OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) i sprawdź, jakich dyscyplin nie obejmuje oraz w jakich sytuacjach nie otrzymasz odszkodowania.
 


Poszerz podstawowe ubezpieczenie turystyczne o ochronę bagażu, sprzętu elektronicznego (zwłaszcza jeśli zabierasz laptop, drogi aparat, kamerę, drona) oraz sprzętu sportowego. Otrzymasz pieniądze, jeśli Twoje mienie ulegnie uszkodzeniu, zostanie skradzione lub zagubione, bądź też utracisz je w inny sposób.

Z kolei z OC w życiu prywatnym skorzysta ten, kto planuje uprawiać sporty w miejscach o dużym zagęszczeniu. Jeśli przypadkowo wpadniesz na kogoś i wyrządzisz mu krzywdę, nie będziesz musiał płacić za jego leczenie ani rehabilitację. Unikniesz też kupowania mu nowego mienia, jeśli podczas uprawiania spotu zniszczysz rzecz należącą do innej osoby.

 

(Artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone