Zamknij
REKLAMA

Cudowne właściwości L-karnityny. Dlaczego warto ją stosować?

09:45, 28.12.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wśród rozlicznych specyfików farmakologicznych, jakie są dzisiaj powszechnie dostępne w zasadzie na wyciągnięcie ręki, jednym z naprawdę godnych poświęcenia większej uwagi okazuje się l-karnityna. Do czego przyda się ją stosować? Co wpływa na jej duże spopularyzowanie w ostatnim czasie? Czy rzeczywiście to suplement, który wypada uwzględnić w codziennej diecie?

W dosłownym tłumaczeniu
Patrząc na charakterystyczne nazewnictwo l-karnityny, należy po krótce wspomnieć o jej etymologii. Otóż omawiany termin wywodzi się z łacińskiego określenia caro, carnis, jakie w wolnej interpretacji oznacza mięso. Jaki to ma zatem związek z racjonalną, zbilansowaną suplementacją w postaci wygodnych w zażywaniu kapsułek? Jak się okazuje, praktycznie dziewięćdziesiąt procent wszystkich zapasów l-karnityny umiejscowionych jest w ludzkich mięśniach, a głównie w sercu oraz mięśniach szkieletowych. Resztka tego składnika występuje natomiast w mózgu, nerkach, a w śladowych ilościach obecna jest w pozostałych narządach naszego organizmu. Nieprzypadkowo zatem l-karnitynę upodobali sobie ludzie aktywni fizycznie, którzy dbają o sylwetkę, chcąc zbudować masę mięśniową, wyzbywając się przy tym niepotrzebnej warstwy tkanki tłuszczowej. Na rynku występuje mnóstwo rozlicznych preparatów zawierających l-karnitynę, ale najbardziej skuteczne są te, które mają jej największą dawkę. Solidnej jakości produkty proponuje między innymi Swanson – renomowana marka słynąca z dystrybucji rozmaitych, atestowanych suplementów racjonalnego żywienia.

Po co z „l” w nazwie?
Skoro wiemy już, skąd zaczerpnięto nazwę karnityna, przejdźmy teraz do omówienia, skąd wziął się tajemniczo brzmiący skrót literowy „l” umiejscowiony w określeniu omawianego suplementu. A zatem, karnityna jest dostępna w dwóch podstawowych postaciach – jako dwie formy izomerów, a ściślej: L oraz D. Pierwszy z nich, czyli właśnie oznakowany jako „L” stanowi izomer aktywny biologicznie.

Niepodważalne działanie
Jeżeli zdecydujesz się na zażywanie, oczywiście w zgodzie z ulotką zawartą od producenta, certyfikowany suplement z odpowiednio wyselekcjonowaną dawką l-karnityny tak jak w przypadku wspomnianych już produktów Swanson, masz szansę na poprawienie swego ogólnego stanu zdrowotnego. Substancja, o której mowa, jest stymulatorem energetycznym. Dzięki zwiększaniu tempa transportu kwasów tłuszczowych do mitochondriów, umożliwia przyspieszenie procesu przetwarzania i pozyskiwania kolejnych zapasów energii. Co więcej, to kluczowy składnik metabolizmu węglowodanów i aminokwasów. Zalecana zwłaszcza u ludzi ćwiczących intensywnie na mocno wyczerpujących treningach, ponieważ pozwala usunąć cząsteczki mleczanu, jakie tworzą się we krwi na skutek wysiłku fizycznego. Niweluje zmęczenie, zwiększa aktywność wielu hormonów, a zwłaszcza testosteronu oraz tarczycy. To niepodważalnie numer jeden w kategorii suplementów diety sprzyjających odchudzaniu i zdrowemu trybowi życia.

 

(Artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone