Zamknij
REKLAMA

Najwyższe kwoty pożyczek - przegląd ofert

08:50, 26.12.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Jeszcze do niedawna firmy pożyczkowe proponowały wyłącznie szybkie pożyczki w niewielkich kwotach. Dziś niektóre z nich rozszerzyły swoją ofertę i z powodzeniem konkurują z bankami. Przeglądamy oferty firm pożyczkowych i sprawdzamy, gdzie można pożyczyć najwięcej.

Pożyczka krótkoterminowa czy na raty?

W ostatnich latach oferta firm pożyczkowych bardzo ewoluowała. Początkowo klienci mogli korzystać wyłącznie z pożyczek krótkoterminowych, czyli udzielanych na maksymalnie 30 dni. Dziś dostępne są także pożyczki na raty, które – jak sama nazwa wskazuje – klienci spłacają przez dłuższy okres co miesiąc.

Ile maksymalnie może otrzymać klient starający się o pożyczkę krótkoterminową? Z uwagi na krótki okres spłaty, kwoty nie są duże. Przykładowo:

- Sohocredit.pl ma w ofercie pożyczki do 5000 zł na 50 dni,
- Szybka Gotówka pożyczy klientowi maksymalnie 6000 zł na okres do 65 dni,
- Solven proponuje do 8000 zł na 30 dni.

Niektóre firmy uzależniają wysokość pożyczki od tego, czy wniosek został złożony przez nowego, czy klienta, który wcześniej korzystał z oferty firmy. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: „Ile najwięcej gotówki dostaniemy w pożyczce pozabankowej?”.

Pożyczki na raty – ile możesz pożyczyć?

Jednorazowa spłata 10 czy 20 tys. zł to bardzo duże obciążenie dla domowego budżetu. Większość klientów nie może pozwolić sobie na taki zabieg. Z tego względu firmy pożyczkowe rozkładają spłatę pożyczki na wygodne raty – klient co miesiąc spłaca wcześniej ustaloną kwotę. W ten sposób pożyczki na raty to alternatywa dla pożyczek bankowych.

Na jaką kwotę można liczyć, zaciągając pożyczkę na raty w firmie pożyczkowej? Propozycje są różne, przykładowo firma:

- Moneyman pożycza do 4000 zł na okres do 4 miesięcy,
- Zaplo.pl ma w ofercie pożyczki do 10 000 zł na okres od 3 do 36 miesięcy,
- Takto Finanse proponuje klientom do 25 000 zł na okres od 6 do 36 miesięcy.

Aktualnie około 10 firm ma w ofercie pożyczki na raty – więcej ofert pożyczek na raty na Chwilowo.pl. Klienci potrzebujący wyższej kwoty, mają zatem sporo ofert do wyboru. Z uwagi na termin spłaty oraz wysokość pożyczki, te produkty nie są dostępne w wersji bez oprocentowania – każda firma nalicza m.in. oprocentowanie. Aby wybrać korzystnie, nie obejdzie się bez dokładnego porównania dostępnych ofert. Najlepiej skorzystać z kalkulatora kosztów zamieszczonego na stronie pożyczkodawcy lub porównywarki pożyczek krótkoterminowych.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pieniądze?

Zarówno osoby zainteresowane szybką pożyczką, jak i te, które chcą skorzystać z pożyczki ratalnej, muszą spełnić wymagania stawiane przez pożyczkodawcę. Najczęściej firmy pożyczkowe wymagają od klientów:

dobrej historii kredytowej – każda firma sprawdza nazwisko osoby wnioskującej o pieniądze w bazie dłużników, np. KRD, BIK czy BIG InfoMonitor,
uzyskiwania dochodów – pożyczkodawca chce mieć pewność, że klient będzie miał z czego oddać środki; w przypadku pożyczek ratalnych niezbędne może okazać się dostarczenie zaświadczenia o wysokości uzyskiwanych dochodów,
dostępu do internetu, telefonu i maila – wniosek jest składany przez internet, a o jego rozpatrzeniu klient jest informowany telefonicznie i mailowo.

Niektóre firmy zamiast zaświadczenia o zarobkach chcą, aby klient dostarczył np. wyciąg z rachunku bankowego lub rozliczenie podatkowe PIT. Informacje o wymaganiach można znaleźć zarówno na stronach internetowych poszczególnych pożyczkodawców, jak i stronach publikujących rankingi firm pożyczkowych.

 

 

 

(Artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone