Zamknij
REKLAMA

Światłowód INEA, nowy Salon otwarty w Gostyniu

08:28, 01.12.2018 | Artykuł sponsorowany

Szybki i niezawodny Internet będzie dostępny dla coraz większej liczby mieszkańców powiatu gostyńskiego. Wszystko to za sprawą firmy INEA z Poznania. Lokalny operator nieustannie inwestuje w naszym regionie – w najbliższym czasie podłączy do swojej sieci blisko 7 400 gospodarstw domowych w Gostyniu i okolicach.

INEA to lokalny operator, którego siedziba znajduje się w podpoznańskim Wysogotowie. Firma zatrudnia blisko 1000 pracowników i współpracowników z regionu. INEA to lider usług multimedialnych w Wielkopolsce i jeden z czterech największych operatorów w Polsce, z którym liczą się nawet najwięksi gracze w kraju.

W ostatnim czasie INEA udostępniła łącze symetryczne wszystkim swoim klientom. Oznacza to, że prędkość pobierania i wysyłania jest równie wysoka. Jako pierwsza firma w Europie, INEA wprowadziła symetryczne łącze internetowe o zawrotnej prędkości 10 Gb/s. To wielki krok w rozwoju cyfrowym dla całej Polski. Dotychczas na taką technologię zdecydowało się tylko kilka firm na świecie.

Światłowód w Wielkopolsce tylko od INEA

INEA jest największym w regionie operatorem światłowodowym i jeśli mowa o szerokopasmowym Internecie, to w Wielkopolsce powinien on kojarzyć się właśnie z nią. Co ważne, INEA udostępnia swoje sieci także większym, ogólnopolskim operatorom, np. Orange, gwarantując tym samym dostęp do niezawodnego Internetu światłowodowego coraz większej liczbie Wielkopolan.

– Szybki Internet to szansa na duże inwestycje w każdym zakątku Wielkopolski, szansa na sprowadzenie nawet do małych miejscowości biznesu, który zapewni nowe miejsca pracy, ale też konieczność, jeśli myślimy o lepszej przyszłości dla naszych dzieci czy wnuków – mówi Janusz Kosiński Prezes INEA S.A.

Działania firmy zmierzają do tego, aby każdy mieszkaniec Wielkopolski miał nieograniczony dostęp do szybkiego i niezawodnego Internetu oraz innych usług multimedialnych. Dlatego w ofercie INEA znaleźć można bogate pakiety telewizyjne czy usługi telefonii stacjonarnej i mobilnej. Wszystko na jednym rachunku, kompleksowo i bez konieczności podpisywania umów z różnymi dostawcami.

Na tle innych operatorów INEA wyróżnia się podejściem do obsługi klienta – jako jedyna na rynku przygotowała dla nich dedykowaną aplikację mobilną, gwarantującą kontakt z operatorem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Na stronie internetowej inea.pl dostępny jest także konfigurator usług, dzięki któremu każdy klient może stworzyć pakiet idealnie dopasowany do jego potrzeb.

Inwestycje w powiecie gostyńskim

INEA to firma z regionu, która nieustannie inwestuje w całym województwie, rozbudowując swoją sieć światłowodową. Dzięki tym działaniom dostęp do nowoczesnego, szerokopasmowego Internetu uzyskują mieszkańcy obszarów, na których wcześniej nie było możliwości korzystania z tak nowoczesnych usług. Jednym  z takich działań jest kolejny już Program Operacyjny Polska Cyfrowa (POPC), w ramach którego, przy wsparciu funduszy unijnych, INEA inwestuje w całej Wielkopolsce blisko 500 mln złotych i przeznaczy je na to, aby podłączy

do swojej sieci blisko 160 tysięcy gospodarstw domowych w całym województwie. W ramach tego projektu dostęp do nowoczesnych usług światłowodowych uzyska blisko 7 400 gospodarstw domowych w powiecie gostyńskim.

To ogromna szansa, zwłaszcza dla mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy wcześniej po prostu nie mieli takich możliwości. Dostęp do nowoczesnych usług multimedialnych, bez wątpienia, wpłynie na szybszy rozwój naszego regionu. Projekt ma nie tylko wymiar komercyjny. W jego ramach INEA zapewni dostęp do szybkiego Internetu także ponad 600 placówkom edukacyjnym w województwie. Wśród nich znalazły się już szkoły z powiatu gostyńskiego.

Działania w wielkopolskich szkołach i placówkach samorządowych operator prowadzi jednak w naszym regionie już od dawna. Do tej pory dostęp do światłowodu INEA uzyskało ponad 212 lokalizacji w powiecie gostyńskim. Z usług INEA korzystają już m.in.: Starostwo Powiatowe w Gostyniu, wszystkie placówki szkolne, Urząd Miasta Gostyń oraz jednostki urzędu typu: MGOPS, muzeum, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu czy Dom Seniora i OSiR.

 

SALON INEA
ul. Wrocławska 5
63-800 Gostyń
Tel. 732 444 744

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 10.00 - 18.00
inea.pl

Zobacz zdjęcia Salonu INEA w Gostyniu

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone