Zamknij
REKLAMA

Paskudnie to wygląda...

08:36, 27.11.2018 | M.S
Skomentuj

Pracownicy Zakładu Wodociągu i Kanalizacji w Gostyniu czasem aż przecierają oczy ze zdumienia widząc, co mieszkańcy potrafią wrzucić do toalety. Skąd to wiedzą? Bo nawet kilak razy dziennie usuwają poważne usterki, dlatego apelują o rozsądek, bo kanalizacja sanitarna to nie śmietnik, jak traktują ją niektórzy!

Niektórzy mieszkańcy gminy Gostyń chyba mają pewien defekt ze świadomością czego nie należy wrzucać do toalet. Problem nie jest nowy, ale na tyle poważny, że zaniepokojeni pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu apelują, że sedesu nie można traktować jak kosza na śmieci. - Sieć kanalizacyjna jest zaprojektowana w taki sposób, by przyjmować z posesji nieczystości sanitarne i papier toaletowy - mówi Rafał Żaboklicki, mistrz sieci wod. - kan. ZWiK w Gostyniu.

Problem nasila się z różnym natężeniem w poszczególnych częściach gminy Gostyń. W ostatnim czasie szczególnie daje się we znaki w okolicach Krajewic, Osowa oraz ulic – Poznańskiej i Wrocławskiej w Gostyniu. - Sytuacja jest bardzo zła - przyznaje Rafał Żaboklicki. Pracownicy zakładu nawet kilkukrotnie w ciągu dnia muszą udrażniać zatkane przepompownie. - Za każdym razem przyczyną są śmieci, które zatamowały przepływ. To bardzo żmudne i czasochłonne prace, aby dostać się do zatorów. Generuje to kilkuset złotowe koszty, powoduje nieprawidłowe działania systemu kanalizacyjnego - mówi Rafał Żaboklicki, mistrz sieci wod. - kan. ZWiK w Gostyniu. - Do toalety nie można wrzucać  wszystkiego co popadnie - apeluje pracownik miejskiej spółki.

Do sedesu można wrzucamy jedynie papier toaletowy i to w rozsądnych ilościach, bo w połączeniu z wodą szybko ulega on degradacji. Absolutnie nie można spłukiwać chusteczek nawilżających, pieluch, tamponów, podpasek, patyczków do uszu czy ścierek. - Gromadzą się one w przewodach kanalizacyjnych tworząc sploty - mówi Rafał Żaboklicki dodając, że to lista grzechów jest znacznie dłuższa. - Zabójcze dla sieci kanalizacyjne są tłuszcze i oleje, które tężeją w rurach. Toaleta to także nie miejsce na tekstylia, folie, piasek, gruz, czy resztki żywności, które powodują namnażanie szczurów. leki, papierosy - wylicza Rafał Żaboklicki. - Zdarzają się też szczątki zwierząt - mówi pracownik gostyńskiego zakładu i apeluje do mieszkańców. - Apelujemy, aby nie traktować toalety jak kosza na śmieci. Pozbywając się problemu w toalecie, z tym problemem walczą potem pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji - apeluje Rafał Żaboklicki, mistrz sieci wod. - kan. ZWiK w Gostyniu.

(M.S)

Komentarze (8)

NiezdziwionyNiezdziwiony

24 2

Niby miasto A wsioki. Nie obrażając mieszkańców wsi oczywiście. 09:01, 27.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

2 0

@Nawiedzony masz rację :) 09:23, 27.11.2018


xxxx

15 3

bo to buraczane miasto 09:42, 27.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MiejscowaMiejscowa

4 3

Sam jesteś burak 13:56, 27.11.2018


Kik Kik

8 3

To przecież PGR 10:44, 27.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A.A.

0 6

W niektórych krajach nawet papier toaletowy wrzucają do kosza a nie ubikacji. Masakra -.- 16:56, 27.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

FujFuj

3 0

To jedz do tego kraju i se wywalaj do kosza 10:37, 28.11.2018


JadziaJadzia

1 0

Okazuje się,że ludzzie nie mają zadnego pojecia okanalizacji.Kultura tych ludzi jest w kompletnym rozkładzie.Czyż nie można ich nazywaćbrudasami,chamami, obląkanymi ciołkami i jak mówimój znajomy ciuylami.Po to są kosze i śmietniki a nie ubikacje.Ludzie opanujcie siem i zrozumcie ze to muszą naprawiać i wąchać tacy sami luzie jak WY ale to WY jesteście tym dziabelstwem i bez kultury.JU,z lepiej wycierajcie sobie d.... palcem jak przed wiekami a fekalia wylewajcie za okno.Ten zapach do WAS PASUJE. 00:08, 29.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone