Zamknij
REKLAMA

Zobacz, jak zmieniły się cateringi dietetyczne

07:49, 30.10.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Jeszcze do niedawna pojęcie catering dietetyczny kojarzyło nam się głównie z obsługą przyjęć oraz swego rodzaju luksusową usługą, czyli dostępną dla nielicznych z racji na wysokie ceny oraz słabą dostępność.

Dzisiaj firmy oferujące tego typu usługę i produkt zasypują klientów nowymi ofertami. Zobacz, z czego można teraz skorzystać, a co nie było możliwe jeszcze jakiś czas temu.

Catering dietetyczny – skąd bierze się jego popularność?

Dowóz gotowego jedzenia do domów czy biur to dzisiaj swego rodzaju norma. Zabiegani nie zawsze mamy tyle czasu dla siebie, ile byśmy chcieli i potrzebowali. Musimy więc nim uważnie zarządzać, a catering dietetyczny to jedno z tych narzędzi, które może nam w tym pomóc. Tym bardziej że coraz częściej spotykamy się z sytuacją, gdzie dostępne menu pozwala na dobranie diety ściśle do naszych upodobań.

Cieszy też możliwość zamówienia usługi drogą on-line, co zajmuje nam kilka chwil. Nie musimy też martwić się o to, czy jedzenie dotrze na czas, bo to właśnie terminowość i błyskawiczna dostawa stają się priorytetem dla firm cateringowych. 

Cateringi dietetyczne dziś a wczoraj

Rosnące zapotrzebowanie oraz konkurencja wymusiły na firmach cateringowych pewne konieczne zmiany. Przede wszystkim zmieniła się formuła firm świadczących tego typu usługi. Wcześniej catering dietetyczny funkcjonował jako element mający na celu uatrakcyjnić ofertę firmy, która specjalizowała się w dowozie jedzenia na życzenie.

Dzisiaj szansę na rynku oraz u klienta mają jedynie ci usługodawcy, którzy podchodzą do tematu diet pudełkowych bardzo profesjonalnie. Oznacza to, że w ich ofercie znajdziemy menu odpowiadające nie tylko naszemu stylowi życia (np. dieta dla sportowców, dieta wegetariańska), ale i stanowi zdrowia (np. diety bezglutenowe, bezlaktozowe czy dla diabetyków), a nawet marzeniom o idealnym ciele (np. dieta antycellulitowa).

Możemy też wybierać diety pod względem ulubionych potraw lub prosząc o eliminację tego, co nam szkodzi lub czego nie lubimy. Co ważniejsze, coraz więcej firm cateringowych oferuje nam dodatkowo konsultacje dietetyczne. W ten sposób budzi się w nas zaufanie do usługodawcy, a tym samym wzrasta wiara, że tym razem osiągniemy swój cel.

Ponadto zmienił się także obowiązujący cennik. To z kolei spowodowało, że coraz więcej osób może sobie pozwolić na wykupienie diety na najlepszy dla siebie czas. Nie bez znaczenia pozostaje też jakość oferowanych produktów. Klienci opiniujący cateringi dietetyczne często wymieniają jako najważniejsze dla nich: świeżość składników, ich bogactwo, a także fakt, że codziennie w ich pudełkach znajdują się inne potrawy. To zachęca do kontynuacji wybranej diety, ale i sprawia, że przestaje być ona dla nas przykrym obowiązkiem, a staje się jedną z wielu przyjemności.

Ogromną zmianą jest też fakt, że wiele cateringów dietetycznych funkcjonuje już nie jako pojedyncza firma, a jako specjalistyczna sieć. W ten sposób usługa staje się łatwo dostępna, co stanowi zachętę do skorzystania z niej wśród mieszkańców mniejszych miejscowości, a nie tylko dużych miast.

Ten biznes ma przyszłość!

Specjaliści zauważają, że rynek cateringów dietetycznych w Polsce ma szansę na świetlaną przyszłość. Tego typu usługa cieszy się - i z pewnością będzie tak nadal – rosnącym zainteresowaniem, gdyż wzrasta świadomość społeczeństwa dotycząca jakości tego, co ląduje na naszych talerzach.

Coraz ważniejszy staje się też dla nas stan zdrowia, na który w dużej mierze wpływa nasza waga – gotowe, profesjonalnie przygotowane diety pudełkowe ułatwiają nam jej utratę czy kontrolowanie. Ponadto możliwość wykupienia gotowej diety – chociażby w celach testowych – to także sposób na poznanie oraz nauczenie się nowych zdrowych nawyków żywieniowych, które po raz kolejny kierują nas na zdrową drogę życia. Eksperci zwracają też uwagę, że przy rosnącej konkurencji i zmieniających się potrzebach klientów, na rynku będą miały szansę utrzymania się firmy, których specjalizacją są tylko i wyłącznie diety pudełkowe.

Reasumując: dzisiaj dieta pudełkowa to już nie tylko sposób na efektywne (i naprawdę smaczne) gubienie kilogramów. Staje się ona również pomału symbolem naszych czasów. Zdecydowanie rośnie liczba osób, które chcą zdrowo się odżywiać, ale albo nie wiedzą, od czego zacząć i na czym to polega lub po prostu nie mają czasu na zagłębianie się w temat czy gotowanie. Bogate i atrakcyjne cateringi dietetyczne stanowią kompletną odpowiedź na te potrzeby. Firmy zajmujące się świadczeniem usług w tym zakresie mają zatem szansę na utrzymanie się na rynku, a sama usługa być może z czasem stanie się „produktem pierwszej potrzeby”.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone