Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie OC samochodu?

16:25, 06.08.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Drastyczne i niespodziewane podwyżki obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego spowodowały, że kierowcy bacznie przyglądają się sytuacji na rynku ubezpieczeniowym. Aby skorzystać z atrakcyjnej oferty, nie można podejmować przypadkowej decyzji. Dowiedz się, jak wybrać najtańszą polisę pojazdu.

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne od dłuższego czasu utrzymuje się na stabilnym poziomie. Jak pokazuje wyszukiwarka OC Rankomat.pl, średnia wysokość składki oscyluje w granicach 1000 zł. Możesz jednak płacić mniej – wystarczy poświęcić chwilę na analizę dostępnych ofert.

Od czego zależy wysokość składki OC?

Na cenę ubezpieczenia OC wpływa wiele czynników. Istotną rolę odgrywa przede wszystkim ryzyko ubezpieczeniowe, z jakim związany jest konkretny kierowca. Dlatego towarzystwa biorą pod uwagę takie parametry jak np.:
- wiek kierowcy
- doświadczenie w prowadzeniu pojazdów (data wydania prawa jazdy)
- miejsce zamieszkania
- pojemność silnika
- marka pojazdu
- rocznik samochodu.

Znaczenie ma również to, ile osób będzie korzystało z auta oraz to czy samochód będzie wykorzystywany na cele firmowe.

Najtańsze OC – to naprawdę dobre rozwiązanie?

O ile w przypadku ubezpieczenia AC niska cena zwykle wiąże się z okrojonym zakresem ochrony ubezpieczeniowej, tak najtańsza polisa OC to zawsze dobry wybór.

Niezależnie od tego czy wykupujesz OC dla Mazdy, Hondy, Audi czy Forda, zakres ochrony ubezpieczeniowej jest identyczny dla każdego pojazdu. Ubezpieczyciele zobowiązani są do przejęcia odpowiedzialności za szkody finansowe, o których mowa w ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Jeżeli chcesz wybrać najtańsze ubezpieczenie OC, nie podejmuj przypadkowego wyboru. Zawsze porównuj dostępne oferty, korzystając np. z internetowych porównywarek. W jednym miejscu zebrane są propozycje kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy więc wypełnić formularz, aby w ciągu kilku sekund otrzymać informację o szacowanych składkach.

Przykład. Załóżmy, że chcesz ubezpieczyć Forda Fiestę z roku 2016 (1.2 MR ‘13). Masz 35 lat i prawo jazdy posiadasz od 10 lat. Mieszkasz w Olsztynie. Za najdroższe OC zapłacisz 1456 zł (MTU), zaś najtańsza polisa będzie kosztować 638 zł (Gefion Insurance).

Decydując się na przypadkową ofertę, możesz zapłacić ponad dwukrotnie więcej. Czy możesz pozwolić sobie na taką nieoszczędność?

(Artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone