Zamknij
REKLAMA

Noclegi w Warszawie - które najlepsze?

10:49, 28.06.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Przyjeżdżając do Warszawy czy to w celach turystycznych, czy zawodowych, trzeba liczyć się z tym, że podczas pobytu musimy wynająć gdzieś nocleg.

Może lekko uprzywilejowani są Ci, których rodzina czy przyjaciele mieszkają w stolicy Polski na stałe. Wtedy, o ile nasz pobyt nie jest zbyt długi, można liczyć na gościnę i skorzystać z kawałka wolnego miejsca czy rozkładanej kanapy w dużym pokoju. Plusem skorzystania z takiej przysługi jest oczywiście bezkosztowość tego rozwiązania. Jednak wszyscy wiemy, że ta opcja nie zawsze jest możliwa lub po prostu... po dniu pełnym wrażeń chcemy zaznać odrobiny więcej prywatności.

Jakie więc możliwości wynajmu noclegu w Warszawie będą najlepsze? Przyjrzyjmy się sprawie bliżej.

Opcja – niski budżet
Oprócz wspomnianej gościny u znajomych opcją całkowicie bezkosztową jest jeszcze Couchsurfing. Za pośrednictwem tej strony, która w dosłownym tłumaczeniu znaczy „surfowanie po kanapach”, możemy wyszukiwać oferty obcych ludzi, którzy oferują zakwaterowanie w swoim prywatnym domu. Jest to opcja o tyle ciekawa, iż dołączając do grona couchsurferów, możesz znajdować darmowe noclegi nie tylko w Warszawie, Polsce i Europie, ale na całym świecie.

Grzecznościowo oferuje się w zamian podobną przysługę i przyjmuje innych podróżnych u siebie. Opcja miła i przyjemna, szczególnie dla młodych podróżników. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na takie szalone przygody. Podobnie działającym serwisem jest Airbnb. Airbnb to portal, za pomocą którego możesz wyszukiwać oferty ludzi, którzy za niewielką opłatą oferują noclegi w swoich domach zazwyczaj podczas swojej nieobecności. Są to zarówno opcje wynajmu jednego łóżka, pokoju, mieszkania, jak i całego domu. Jest to wariant dość bezpieczny, gdyż cały proces najmu przebiega pod skrzydłami portalu.

Jednak mankamentem tej możliwości może być dla niektórych dość osobliwy sposób rezerwacji, gdyż by został ona sfinalizowana, czeka nas jeszcze... decyzja właściciela, którą to podejmuje na podstawie naszego zdjęcia i opisu udostępnionego serwisowi. Co zrozumiałe, nie każdemu to pasuje. Mimo wad Airbnb zyskuje coraz szersze grono fanów na całym świecie i jest to wariant naprawdę tani.

Opcja – wyższy budżet

Jeśli budżet pozwala nam na więcej niż kanapa u znajomego lub nieznajomego, w Warszawie możemy znaleźć mnóstwo ofert hosteli i hoteli, a także, co ciekawe, apartamenty wynajmowane na doby. Jeśli chodzi o plusy i minusy życia w hostelach i tanich hotelach, sprawa jest jasna. Nocleg w takim miejscu jest przyjazny naszej kieszeni, jednak - co tu dużo mówić - przyjemność spania w wieloosobowych pokojach lub wystroju hotelowym z minionej epoki jest wątpliwa. Oczywiście, za przyzwoite pieniądze można znaleźć też prawdziwe noclegowe „perełki”, jednak nie każdy ma czas i możliwości, by spędzać przed komputerem długie godziny w poszukiwaniu najlepszych okazji.

Bardzo interesującą opcją są apartamenty przystosowane tylko i wyłącznie do wynajmowania ich na krótki okres czasu. W Internecie z łatwością znajdziesz strony prezentujące oferty mieszkań na doby, w przeróżnych wariantach ilości pokoi i łóżek. Często standard takich mieszkań naprawdę dorównuje najlepszym hotelom przy nieporównywalnie niższych cenach. Jest to opcja łącząca wygodę i niezależność, jednocześnie urzekająca domowym klimatem i na przykład możliwością korzystania z kuchni. Jeśli zainteresowała Cię opcja wynajmu mieszkania na doby w Warszawie, koniecznie zajrzyj na www.cityapart.pl.

(Artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone