Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać najlepsze rolety materiałowe?

14:42, 19.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. depositphotos

Rolety nie tylko chronią przed słońcem. Są również elementem dekoracyjnym. Wybierając je powinniśmy więc kierować się zarówno względami praktycznymi, jak i estetycznymi. Jak dobrać idealne rolety?

Wybór dekoracji okiennych jest ogromny. Do wyboru są m. in.: rolety materiałowe, rzymskie, bambusowe, żaluzje aluminiowe i drewniane, a także firany i zasłony. Urządzając dom lub mieszkanie, należy dobrze zastanowić się, które z nich wybrać. Równie ważne są bowiem względy estetyczne, jak i praktyczne.

W ostatnich latach jednym z najpopularniejszych rozwiązań są rolety. Ich ogromny wybór pozwala wybrać model odpowiedni do naszych potrzeb, gustu oraz możliwości finansowych. Dla osób ceniących praktyczne rozwiązania oraz dekoracyjną prostotę, idealne będą rolety materiałowe.

Najtańszym rozwiązaniem są rolety bezinwazyjne, które można zamontować samodzielnie, nie niszcząc przy tym okien. Są one dostępne zarówno w standardowych wymiarach, jak i robione na wymiar. Można również wybrać stopień zaciemnienia, by po opuszczeniu rolet do pomieszczenia nie dostawało się za dużo lub zbyt mało światła.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem są rolety materiałowe w kasecie. Wymagają one montażu kaset i prowadnic na ramie okna. Mogą one być przykręcane lub przyklejane. Istnieje również możliwość wybrania koloru i modelu, który najlepiej będzie pasował do okien.

Istnieje również możliwość zainstalowania rolet nie na ramie okna, a na ścianie powyżej wnęki okiennej. Rolety wolnowiszące posiadają uniwersalny system montażowy i są wykonywane z dokładnością do 1 milimetra. Podobnie jak w przypadku pozostałych rodzajów rolet, również wybierając rolety wolnowiszące mamy możliwość dobrania odpowiedniego materiału i stopnia zaciemnienia.

Najważniejszą zasadą, którą powinniśmy kierować się, wybierając rolety materiałowe, jest dobranie ich tak, by spełniały swoją funkcję, a jednocześnie komponowały się z wystrojem pomieszczenia, w którym je zamontujemy.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone