Zamknij
REKLAMA

5 sposobów na montaż lampy wiszącej w nowoczesnym wnętrzu

08:22, 10.05.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Lampa wisząca we wnętrzu odgrywa daleko nie ostatnią rolę. Mimo tego, że oświetla przestrzeń w salonie lub kuchni, może też służyć za ciekawy detal aranżacyjny. Czasy montażu lampy na środku pokoju powoli odchodzą, natomiast na ich miejsce przychodzą ciekawe, oryginalne duety wiszące. Montaż kilku lamp obok siebie? Jak najbardziej! Oświetlenie stołu małymi lampkami wiszącymi? Musi być! Przeczytaj, a zobaczysz, jakie cuda można tworzyć w Twoim domu i mieszkaniu.

Wiosna rządzi w mieście, a to znaczy, że już niedługo zacznie się okres robienia większych remontów i drobnych napraw. Przy odświeżeniu mieszkania, nie zapomnij o oświetleniu. Jest to niezmiernie ważny detal, który potrafi w 100% odmienić klimat w Twojej sypialni lub kuchni. Tak naprawdę światło jest potrzebne w każdym pomieszczeniu, szczególnie w takim, gdzie jest brak dostępu do światła dziennego. Jeżeli ostatnia wymiana lampy wiszącej była w dalekim dwutysięcznym roku, musimy Cię ostrzec – możliwe, że Twoje lampy nie oświetlają wystarczająco dobrze wnętrza.

                                                                 

 

Rynek oświetleniowy rozwija się w szybkim tempie, z każdym rokiem powstają nowe, wielofunkcyjne modele oświetleniowe. Lampy, które były popularne kilkanaście lat temu, nie tylko powoli wychodzą z mody, ale też nie są dostosowane do wykorzystywania np. żarówek ledowych oraz innych funkcjonalnych ułatwień.

Lampa wisząca, która posłuży za centralne oświetlenie. Klasyczny, sprawdzony przez lata sposób na zamontowanie we wnętrzu lampy wiszącej. Lampa wisząca na środku pokoju równomiernie oświetla całość aranżacji, nie pozostawiając ciemnych kątów i mniej oświetlonych wnętrz. Na takie rozwiązanie zdecyduje się każdy, kto nie lubi eksperymentów i niestandardowych podejść. Jeżeli jesteś zwolennikiem tradycyjnego oświetlenia, mamy dla Ciebie kilka rad. Przede wszystkim dobierz lampę, która będzie miała odpowiedni wymiar i natężenie światła. Do pokoju wystarczą Ci 2W na 1m2 światła ledowego, czyli 20W LED do małej sypialni lub pokoju gościnnego. W przestronnym salonie możesz zrezygnować z lampy wiszącej na rzecz dużego żyrandola, który pięknie prezentuje się we wnętrzu o takiej wielkości.

Lampa wisząca zamontowana nad oknem. Oryginalne, rzadko spotykane rozwiązanie, które może stać się wizytówką twojego domu. Taki pomysł aranżacyjny odnajdzie się w minimalistycznych, nowoczesnych oraz skandynawskich wnętrzach. Małą lampkę można również zamontować w kuchni, urządzonej w surowym industrialnym stylu. Przy oświetlonym oknie można ustawić toaletkę, biurko czy krzesło do czytania. Dzięki temu zagospodarujesz rzadko używaną przestrzeń i nadasz jej zupełnie nowego znaczenia.

Lampa wisząca nad strefą zadaniową. Przestrzeń biurową nie koniecznie musi oświetlać lampa stołowa. Może ją zastąpić mała lampa wisząca. Najlepiej, by miała ona ruchomy klosz, co pozwoli na regulowanie kąta światła. Wtedy możesz dostosować oświetlenie do każdej wykonywanej przez Ciebie czynności. Lampę wiszącą również można zamontować nad biurkiem dziecięcym, nad lustrem w łazience oraz stołem kuchennym. A gdy brakuje Ci miejsca na lampę nocną w sypialni? Mała lampa wisząca z otwartym ku dołowi kloszem ozdobi każdą nowoczesną stylizację, nadając jej zupełnie nowego znaczenia. Zawieszona przy łóżku oświetli przestrzeń do wieczornej lektury lub maratonu ulubionych filmów.

Lampa wisząca w duecie. Tam, gdzie jednej lampy wiszącej będzie za mało, zawsze możesz powiesić dwie takie same. Lampy bliźniacze to udany duet do oświetlenia poziomych, podłużnych powierzchni, takich jak blat kuchenny lub stół w jadalni. Dzięki dwóm lampom można równomiernie oświetlić przestrzeń, a zarazem podzielić ją na strefy. By idealnie oświetlić wnętrze, warto zainwestować w oświetlenie z regulowanym zwisem i zamontować źródła światła około 60 cm nad blatem.

Lampy wiszące w liczbie mnogiej. W projektowaniu wnętrz ograniczenia nie zawsze wchodzą w grę. Odwrotnie, projektanci starają się wyjść za ramki tradycyjnie pojętego projektowania i stworzyć jakościowo nowe, oryginalne wnętrze. To samo dotyczy oświetlenia. Jedna lampa wisząca to za mało. Dwie? Już mogłoby być. A co powiesz na kilka lamp wiszących obok siebie? Zawieszone na różnych wysokościach, podobne do siebie kolorystycznie lub stylistycznie staną się wisienką na torcie w Twoim domu.

                                                        

 

Szukasz ciekawego oświetlenia?

Sprawdź lampy i żyrandole na https://Ardant.pl

 

 

(Artykuł sponsorowany)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone