Zamknij

Lekka płyta dynamiczna ? dlaczego ułatwia pracę na budowie?

12:52, 29.03.2018 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 19:36, 30.03.2018
Skomentuj

Jednym z nowoczesnych urządzeń, które ułatwia prace budowlane, jest lekka płyta dynamiczna. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu, jakie jego funkcje sprawiają, że czynność taka jak badanie jakości zagęszczenia gruntu na placu budowy staje się o wiele łatwiejsza i możliwa do przeprowadzenia w krótszym czasie. Jakie są najcenniejsze cechy urządzenia, które wykorzystywane jest m.in. w budownictwie drogowym, wodno-kanalizacyjnym, kolejowym?

Brak niepotrzebnych kabli na placu budowy
Jednym z najczęściej występujących problemów związanych z pomiarami na budowie są połączenia kablowe. Należy mieć na uwadze, aby uszkodzeniu nie uległy kable pomiarowe, ale też gniazda płyty dynamicznej. Nowoczesne sprzęty takie jak TERRATEST 5000 BLU stanowią rozwiązanie tego rodzaju problemu, ponieważ nie posiadają kabla. Pomiary dokonane urządzeniem przesyłane są drogą bluetootha, a odbierać można je poprzez elektroniczny miernik, tablet lub smartfon.  Umożliwia to aplikacja na Androida. Brak kabli szczególnie korzystne jest podczas prac wodno-kanalizacyjnych.

Oszczędność czasu to podstawa!
Jednym z czynników wpływających na dobrze przeprowadzone prace budowlane jest czas ich wykonania. Im krótszy, tym lepszy! Wykorzystanie lekkiej płyty dynamicznej TERRATEST 5000 BLU pozwala na szybki pomiar, bez rezygnacji z dokładności wykonania pomiaru.

Ocena jakości zagęszczania podłoża, niezwiązanych podbudów i ulepszeń gruntów trwa zaledwie 2 minuty. To bardzo dobry wynik.

Nawigacja głosowa – obsługa nie stanowi problemu
Kolejnym problemem, który pojawia się podczas użytkowania sprzętów budowlanych, jest ich skomplikowana obsługa. Nieumiejętność posługiwania się płytą dynamiczną może doprowadzić do niedokładnego pomiaru, a także dodatkowo wydłużyć czas pracy. Z pomocą przychodzi tu Voice Navigation – nawigacja głosowa. Wypowiadane przez urządzenia instrukcje, krok po kroku wskazują, które czynności wykonywać po kolei. A praca jest w pełni wolna od błędów.

Szybki i dokładny wynik
Lekka płyta dynamiczna wyposażona jest w system GPS i wbudowaną drukarkę. Dzięki temu na wydruku pojawia się nie tylko dokładna data i godzina wykonania pomiaru, ale również odpowiednie współrzędne. Wynik drukowany jest z drukarki urządzenia, można go uzyskać już na placu budowy. Nie potrzebna jest tu przenośna pamięć, a biurowa drukarka jest zastąpiona przez tę z płyty dynamicznej.

Płyta dynamiczna, która posiada wszystkie wymienione cechy, dostępna jest na stronie plyta-dynamiczna.pl. Wykorzystanie nowoczesnych urządzeń na budowie nie tylko ułatwia pracę, ale też sprawia, że jest ona wykonana w krótszym czasie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%